Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Na TIPA Awards 2022 bodoval i OnePlus, Samsung a Tokina

6.6.2022, Milan Šurkala, aktualita
Na TIPA Awards 2022 bodoval i OnePlus, Samsung a Tokina
Po jednom ocenění si z TIPA Awards 2022 mimo mnoha jiných odnesly i společnosti OnePlus a Samsung za fotografické mobilní telefony. Cenu má také Tokina za objektiv pro APS-C snímače. Tímto naše přehledy vítězů končí.
Ukončujeme přehled vítězů ankety TIPA Awards 2022. Na zbytek se můžete podívat na tipa.com, my se budeme věnovat ještě fotomobilům a jednomu objektivu. Titul nejlepšího smartphonu pro pokročilé putuje na adresu OnePlus 10 Pro 5G. Má 6,7" displej AMOLED s rozlišením 1440p, k dispozici jsou tři zadní kamery, základní, ultra-širokoúhlá a tele. Střední má světelnost F1,8, OPS, umí 8K při 24p a 4K při 120p. K dispozici je režim Hasselblad Pro s 12bitovými RAWy. Vepředu je 32MPx selfie kamerka. Porota ocenila vícesnímkové HDR, dlouhé expozice i manuální ovládání videa. Líbilo se také rychlé nabíjení, na celý den za 15 minut.
 
OnePlus 10 Pro 5G
 
Nejlepším fotografickým smartphonem pro experty je Samsung Galaxy S22 Ultra, který jsme nedávno otestovali. Dostal dotykové pero S-Pen, má 6,8" displej Dynamic AMOLED 2X se 100% pokrytím DCI-P3. Má mnoho funkcí využívající AI i možnost využití bezplatné aplikace Expert Raw. Vedle klasické a ultra-širokoúhlé kamerky tu máme také dva telemoduly s 3× a 10× zoomem.
 
Samsung Galaxy S22 Ultra
 
Nakonec tu máme nejlepší pevný objektiv pro APS-C. Tím je Tokina atx-m 56mm F1.4. Po přepočtu dává portrétních 85 mm, má světelnost F1,4 a 9lamelovou irisovou clonu ovládanou bez aretovaných poloh. Zaostřovat lze z méně než 60 cm, má také rychlý a tichý AF. Má malé rozměry 65×72 mm a hmotnost 315 gramů.
 
Tokina atx-m 56mm F1.4
 
Zdroj: tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.