www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon má problém s D750, některé kusy trpí na zvláštní odlesky

Nikon má problém s D750, některé kusy trpí na zvláštní odlesky
, , aktualita
Společnost Nikon postihl další problém s jejími zrcadlovkami. Mnoho majitelů si stěžuje na zvláštní odlesky, které vznikají na některých fotografiích u zrcadlovky D750. Nejde totiž o odlesky objektivu a mají zvláštní uříznutý tvar.
reklama
Nikon nemá poslední dobou zrovna šťastné období. Byl tu velký problém s digitálními zrcadlovkami D600, u kterých docházelo k výraznému znečišťování senzoru a musel být přepracován mechanismus závěrky, což vedlo k uvedení "opravného" modelu D610. V našich recenzích jsme objevili i problém s rozdvojením obrazu roztřesením závěrky u D3300 a D5300, což potvrdili i někteří čtenáři nejen našeho serveru, zatím se ale patrně nejedná o rozsáhlý problém. Nyní se k tomu přidává problém u velmi populárního full frame modelu D750, který trpí na zvláštní typ odlesků.


Nikon D750


Společnost Nikon nyní oficiálně oznámila, že se začala skutečností zabývat a hledá podstatu problému. Některé servery již provedly rozbor a zjistily, že podle všeho je problémem AF modul, který je u některých kusů příliš vysoko a odráží světlo navíc směrem k snímači ve formě odlesku. Další součásti mechanismu pak vytváří vodorovné stíny, které dávají odlesku zvláštní uříznutý tvar. Problém se nicméně v mnohem menší míře vyskytuje i u jiných zrcadlovek. O dalším průběhu vás budeme informovat.

Zdroj: www.nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv
Od společnosti Ricoh jsme se po dlouhé době dočkali nové verze APS-C kompaktu GR III. Ta si ponechává velikost APS-C senzoru, který má nyní vyšší rozlišení 24MPx, dostává také nový ostřejší 28mm objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF
V nabídce objektivů společnosti Tokina se objevuje nový model řady Opera. Tentokrát jde o světelný výrazně širokoúhlý zoomovací objektiv Opera 16-28mm f/2.8 FF. Je určen pro full frame digitální zrcadlovky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900 Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900
V nabídce odolných kompaktů společnosti Ricoh se objevily dvě novinky. Jde o model WG-6 s 5x optickým zoomem a ještě odolnější variantu G900. Ta je totiž odolná i vůči nejrůznějším chemikáliím.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
21.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
21.2.2019, článek, Milan Šurkala36 komentářů