www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon prý příští týden představí objektivy 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8

Nikon prý příští týden představí objektivy 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8
, , aktualita
Příští týden by se mělo představit několik fotografických novinek. Vedle fotoaparátu A7c od společnosti Sony by to měly být i dva nové objektivy Nikonu, modely Nikkor Z 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8.
K oblíbeným
reklama
Zatímco prodeje digitálních zrcadlovek stále padají, CSC fotoaparáty na tom nejsou až tak špatně a není divu, že se výrobci soustředí na tuto kategorii, což platí především o full frame verzích. V příštím týdnu se tak má objevit např. fotoaparát Sony A7c a novinky chystá i Nikon. Alespoň tak naznačují uniklé informace. Ty hovoří o příchodu dvou objektivů pro bajonet Nikon Z, modelů 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8.
 
Nikon logo
 
Vysoce světelná padesátka bude mezistupněm mezi velmi drahým manuálním 58mm F0,95 a standardním 50mm F1.8. Má se skládat ze 17 členů v 15 skupinách, hovoří se také o displeji zobrazujícím různé hodnoty a programovatelném funkčním tlačítku. Objektiv má mít pochopitelně i odolnou konstrukci. Druhou novinkou má být širokoúhlý zoom 14-24mm F2.8. Měl by být o něco menší a lehčí než verze pro zrcadlovky. Přesto bude přední člen obrovský a podporovány mají být 112mm filtry. K dispozici ale bude i možnost montáže zadních gelových filtrů. I zde se má nacházet LCD a funkční tlačítko. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů