www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon prý příští týden představí objektivy 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8

Nikon prý příští týden představí objektivy 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8
, , aktualita
Příští týden by se mělo představit několik fotografických novinek. Vedle fotoaparátu A7c od společnosti Sony by to měly být i dva nové objektivy Nikonu, modely Nikkor Z 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8.
K oblíbeným
reklama
Zatímco prodeje digitálních zrcadlovek stále padají, CSC fotoaparáty na tom nejsou až tak špatně a není divu, že se výrobci soustředí na tuto kategorii, což platí především o full frame verzích. V příštím týdnu se tak má objevit např. fotoaparát Sony A7c a novinky chystá i Nikon. Alespoň tak naznačují uniklé informace. Ty hovoří o příchodu dvou objektivů pro bajonet Nikon Z, modelů 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8.
 
Nikon logo
 
Vysoce světelná padesátka bude mezistupněm mezi velmi drahým manuálním 58mm F0,95 a standardním 50mm F1.8. Má se skládat ze 17 členů v 15 skupinách, hovoří se také o displeji zobrazujícím různé hodnoty a programovatelném funkčním tlačítku. Objektiv má mít pochopitelně i odolnou konstrukci. Druhou novinkou má být širokoúhlý zoom 14-24mm F2.8. Měl by být o něco menší a lehčí než verze pro zrcadlovky. Přesto bude přední člen obrovský a podporovány mají být 112mm filtry. K dispozici ale bude i možnost montáže zadních gelových filtrů. I zde se má nacházet LCD a funkční tlačítko. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik