www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon prý příští týden představí objektivy 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8

Nikon prý příští týden představí objektivy 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8
, , aktualita
Příští týden by se mělo představit několik fotografických novinek. Vedle fotoaparátu A7c od společnosti Sony by to měly být i dva nové objektivy Nikonu, modely Nikkor Z 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8.
K oblíbeným
reklama
Zatímco prodeje digitálních zrcadlovek stále padají, CSC fotoaparáty na tom nejsou až tak špatně a není divu, že se výrobci soustředí na tuto kategorii, což platí především o full frame verzích. V příštím týdnu se tak má objevit např. fotoaparát Sony A7c a novinky chystá i Nikon. Alespoň tak naznačují uniklé informace. Ty hovoří o příchodu dvou objektivů pro bajonet Nikon Z, modelů 50mm F1.2 a 14-24mm F2.8.
 
Nikon logo
 
Vysoce světelná padesátka bude mezistupněm mezi velmi drahým manuálním 58mm F0,95 a standardním 50mm F1.8. Má se skládat ze 17 členů v 15 skupinách, hovoří se také o displeji zobrazujícím různé hodnoty a programovatelném funkčním tlačítku. Objektiv má mít pochopitelně i odolnou konstrukci. Druhou novinkou má být širokoúhlý zoom 14-24mm F2.8. Měl by být o něco menší a lehčí než verze pro zrcadlovky. Přesto bude přední člen obrovský a podporovány mají být 112mm filtry. K dispozici ale bude i možnost montáže zadních gelových filtrů. I zde se má nacházet LCD a funkční tlačítko. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů