www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma poslala do vesmíru dvě fp nafotit Zemi seshora

Sigma poslala do vesmíru dvě fp nafotit Zemi seshora
, , aktualita
Britské zastoupení značky Sigma se spojilo se společností Sent Into Space a poslala dva full frame CSC fotoaparáty Sigma fp vybavené objektivem Sigma ART 14mm F1.8 do vesmíru natočit a nafotit Zemi.
K oblíbeným
reklama
Do vesmíru se podívalo už několik fotoaparátů a tentokrát se o to pokusila společnost Sigma (její britské zastoupení) spolu s firmou Sent Into Space. Do výšky zhruba 100 tisíc stop (30 km) se podívala dvojice fotoaparátů Sigma fp, které jsou nejmenšími full frame fotoaparáty na trhu. Na ně byly namontovány objektivy Sigma Art 14mm F1.8 DG HSM, které jsou extrémně širokoúhlé i vysoce světelné a slibují velmi ostrou kresbu, což měl potvrdit i tento test.
 
 
Podle Sigmy to bylo poprvé, co se do takové výšky na balónu podíval fotoaparát s full frame snímačem (obvykle se používají např. kamerky GoPro). Jeden z fotoaparátů pořizoval RAW fotografie, druhý naopak natáčel RAW video na SSD uložené v konstrukci pod balónem. Zatímco fotografie vyšly opravdu skvěle, s videem byl poněkud problém, protože se na objektivu objevily zledovatělé krystalky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: říjen 2020 Doporučené fotoaparáty: říjen 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
7artisans uvádí supersvětelný objektiv 35mm f/0.95 7artisans uvádí supersvětelný objektiv 35mm f/0.95
Na trhu se supersvětelnými objektivy se objevuje nový kousek od společnosti 7artisans. Jde o objektiv 35mm f/0.95 určený pro fotoaparáty s APS-C senzorem. Dostupný bude pro mnoho CSC bajonetů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OmniVision uvedl OV64A, čip s "velkými" 1,0µm pixely a 4K/120p OmniVision uvedl OV64A, čip s "velkými" 1,0µm pixely a 4K/120p
OmniVision přichází s novým 1/1,34" snímačem pro mobilní telefony, modelem OV64A. Ten je docela zajímavý. Na dnešní dobu má poměrně velké 1,0µm pixely, tedy něco, co bychom ještě nedávno označili za supermalé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa objektivů od Fujifilmu přidává 18mm F1.4 a 70-300mm Roadmapa objektivů od Fujifilmu přidává 18mm F1.4 a 70-300mm
Fujifilm aktualizoval svou roadmapu připravovaných objektivů o dva nové kousky. Díky nim by počet objektivů měl vzrůst už na 37. Přibude vysoce světelný širokoúhlý 18mm objektiv i telezoom 70-300mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm aktualizuje objektiv XF 10-24mm F4 R OIS WR Fujifilm aktualizuje objektiv XF 10-24mm F4 R OIS WR
Společnost Fujifilm vydala aktualizovanou verzi svého objektivu Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS WR. Ten dostává zvýšenou odolnost i výkonnější optickou stabilizaci. Zapracovalo se i na hmotnosti a ovládání.
18.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář