www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma poslala do vesmíru dvě fp nafotit Zemi seshora

Sigma poslala do vesmíru dvě fp nafotit Zemi seshora
, , aktualita
Britské zastoupení značky Sigma se spojilo se společností Sent Into Space a poslala dva full frame CSC fotoaparáty Sigma fp vybavené objektivem Sigma ART 14mm F1.8 do vesmíru natočit a nafotit Zemi.
K oblíbeným
reklama
Do vesmíru se podívalo už několik fotoaparátů a tentokrát se o to pokusila společnost Sigma (její britské zastoupení) spolu s firmou Sent Into Space. Do výšky zhruba 100 tisíc stop (30 km) se podívala dvojice fotoaparátů Sigma fp, které jsou nejmenšími full frame fotoaparáty na trhu. Na ně byly namontovány objektivy Sigma Art 14mm F1.8 DG HSM, které jsou extrémně širokoúhlé i vysoce světelné a slibují velmi ostrou kresbu, což měl potvrdit i tento test.
 
 
Podle Sigmy to bylo poprvé, co se do takové výšky na balónu podíval fotoaparát s full frame snímačem (obvykle se používají např. kamerky GoPro). Jeden z fotoaparátů pořizoval RAW fotografie, druhý naopak natáčel RAW video na SSD uložené v konstrukci pod balónem. Zatímco fotografie vyšly opravdu skvěle, s videem byl poněkud problém, protože se na objektivu objevily zledovatělé krystalky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR
Společnost Samyang představila druhou generaci svých objektivů VDSLR pro natáčení videa. Původní čtveřici ohlášených objektivů nyní rozšiřuje pátý model, extrémně širokoúhlý objektiv 14mm T3.1 Mark II.
21.1.2021, aktualita, Milan Šurkala