www.digimanie.cz
>
>
>

Sigma v rozhovoru pohovořila o problematickém Foveonu i o objektivech

Sigma v rozhovoru pohovořila o problematickém Foveonu i o objektivech
, , aktualita
Zástupce společnosti Sigma se v rozhovoru pro Imaging Resource rozpovídal o mnoha zajímavých skutečnostech. Mluvil např. o full frame Foveonu, náročnosti výroby objektivů i o jejich úspěších.
K oblíbeným
reklama
Kazuto Yamaki ze společnosti Sigma se zúčastnil rozhovoru pro server Imaging Resource a je to rozhodně zajímavé čtení. Zmiňuje minimální dopad koronavirové pandemie na výrobu objektivů i zpomalení vývoje kvůli omezení počtu pracovníků, kteří mohli do práce. Dalším tématem byl full frame Foveon, který se už měl dostat na trh. Byl však posunut kvůli návrhovým chybám, které je potřeba vyřešit. Druhým problémem je výroba, o kterou se nakonec postará společnost v USA, jež má ale kořeny v japonské společnosti NEC. V jejím případě ale bude nutné vyrábět Foveony nadvakrát. Použitá litografická technika neumožňuje vyrobit celou plochu snímače najednou, a tak se musí dělat po polovinách (to byl i důvod používání APS-H čipů v začátcích digitální fotografie, které byly maximální plochou, jež šla vyrobit najednou).
 
Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN
 
Sigmu potěšil zájem o full frame fp v Japonsku, kde ho uživatelé používají zejména k focení a ne až tak moc pro video. Populární je zejména s adaptéry pro objektivy Leica M. Naopak v ostatních zemích je zájem takřka nulový a zde se pro změnu čekalo více. Zajímavostí je i informace o nákladech na výrobu FLD a SLD skel. Nejde totiž jen o samotný materiál, ale i o nutnost několikanásobného leštění, které je hodně drahé (i kvůli vyšší chybovosti a nižší výtěžnosti). Skla pro Sigmu vyrábí společnosti Hoya a Ohara, která je dceřinou společností Canonu.
 
Připravují se L-Mount objektivy i pro APS-C. Sigma řekla, že zájem o výměnu bajonetů (Mount Conversion Service) je relativně stálý a nepříliš vysoký, nejčastěji ze systémů Canon EF, Nikon F na Sony E/FE, v poslední době také z Canonu a Sigma SA-Mount na L-Mount. Zmínil také prodejní úspěch objektivu 24-70mm f/2.8 DG DN, u kterého šla Sigma schválně cenou nižších marží na kus než obvykle, což se jí ale podařilo vykompenzovat vyšším počtem prodejů. Další detaily se dozvíte v celém rozhovoru (v angličtině). 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Studentka dostala pokutu 6600 liber za selfie, důkaz porušení karantény Studentka dostala pokutu 6600 liber za selfie, důkaz porušení karantény
Selfie se už několikrát stalo nechtěným důkazem porušení zákonů a jiných nařízení. Jedním z dalších případů je studentka fotografie Carys Ann Ingram, která měla být v karanténě. Místo trávila čas venku a posílala selfie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame
Společnost 7artisans přichází s dalším vysoce světelným objektivem. Jde o 50mm verzi se světelností F1,05, která je určena pro všechny full frame CSC bajonety na trhu. A ani cena nepatří mezi ty nejvyšší.
29.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
29.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
29.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
29.10.2020, aktualita, Milan Šurkala