www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Sony by letos mělo uvést 8K čip pro Micro Four Thirds: že by pro Lumix GH6?

Sony by letos mělo uvést 8K čip pro Micro Four Thirds: že by pro Lumix GH6?
, , aktualita
Proslýchá se, že Sony letos uvede nový snímač pro systém Micro Four Thirds. Ten by měl nabízet schopnost záznamu 8K videosekvencí, tedy rozlišení alespoň 33 megapixelů. Není divu, že se zase více hovoří o Lumixu GH6.
K oblíbeným
reklama
Na Internetu se objevily informace o tom, že by Sony mělo letos představit nový snímač pro Micro Four Thirds. Tuto informaci přinesly obvykle velice spolehlivé zdroje, což zvyšuje pravděpodobnost, že se tak opravdu stane. Tento snímač by měl podporovat natáčení 8K videosekvencí, což současně znamená, že se bude muset významně navýšit rozlišení senzoru. Např. nynější Panasonic Lumix GH5 má 20 megapixelů a samotné UHD 8K by vyžadovalo minimálně 7680×4320 pixelů, tedy 33,2 MPx. Pro DCI 8K by to muselo být 8192×4320 pixelů, tedy 35,4 MPx.
 
Sony snímač
 
Panasonic už potvrdil vývoj nástupce Lumixu GH5, takže s GH6 můžeme počítat a je docela pravděpodobné, že by nový snímač mohl zamířit právě sem. Pokud by však Panasonic ponechal poměr stran 4:3, pak by nový snímač musel mít dokonce 50,3 MPx, aby zvládl DCI 8K video, nicméně nelze vyloučit, že by se tu mohl objevit snímač s menší výškou (např. 3:2 - na to by stačilo 44,7 MPx). Je docela dobře možné, že půjde opět o multi-aspect senzor. To však uvidíme až v budoucnu. Připomeňme ještě, že 8K fotoaparát s Micro Four Thirds čipem připravuje i společnost Sharp.
 
Doplněno: Na internetu se objevily i specifikace nových senzorů. Jedním je IMX492LQJ-C s rozlišením 47,08 MPx (8192×5556 pixelů), klasickou závěrkou typu rolling-shutter a 24,17 fps. Dále tu jsou dva čipy s globální závěrkou, IMX530-AAQJ-C a IMX540-AAQJ-C. Oba mají 24,55 MPx (5328×4608 pixelů), první nabídne 98 fps, druhý pak 34,9 fps.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala