www.digimanie.cz
>
>
>
>

8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější

8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější
, , aktualita
Před rokem představila společnost Sharp prototyp hybridního fotoaparátu, resp. kamery, která je schopna 8K záznamu. Přinese H.265 video, 5,5” dotykovou obrazovku i znatelně nižší cenu, než bylo původně předpokládáno, a to o čtvrtinu.
K oblíbeným
reklama
Sharp je společností, se kterou se na stránkách Digimanie nesetkáváme moc často. Tentokrát ale připravuje hybridní fotoaparát, který má nabídnout také vynikající schopnosti videa, tedy zamíří tam, kde má např. Panasonic svou GH5, S1H, Blackmagic svou Pocket Cinema Camera 6K nebo Canon nový EOS-1D X Mark III. Novinka od Sharpu přinese Micro Four Thirds snímač a bajonet pro tentýž systém. Bude umět záznam videa v 8K rozlišení při 30p a 4K při 60p. 60 snímků za sekundu má umět i při Full HD, o slow-motion videu zatím zmínka nepadla. Datový tok může dosáhnout až 200 Mbps při 10bitových barvách s H.265 kodekem.
 
 
Najdeme tu klasické velké HDMI a obrovský dotykový a polohovatelný 5,5” displej s HD rozlišením. Nebudou chybět ani 3,5mm jacky pro sluchátka a externí mikrofon, nezapomnělo se dokonce ani na podporu mikrofonů přes mini XLR. Pokud jde o stabilizaci, ta nebyla zmiňována. Pravděpodobně tu tedy nebude, protože se nejspíš předpokládá profesionální užití se stativy, follow-focus systémy a podobně.
 
Příznivou zprávou je také cena. V minulém roce Sharp předpokládal hodnotu okolo $5000, nyní hovoří o $4000. Fotoaparát by se měl dostat do prodeje v polovině letošního roku nejprve v Japonsku. Zda to Sharp stihne před Olympijskými hrami, to se ještě ukáže. Zde by totiž mělo dojít k prvnímu masivnějšímu nasazení 8K kamer. Zbytek světa se novinky dočká později, těžko ale říci, zda se objeví všude (např. i v Evropě).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů