Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Úspěch Canonu: 6 ocenění EISA 2020

16.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Máme zde další ročník ankety EISA 2020 a letošním vítězem je společnost Canon. Ta si ve fotografických kategoriích odnesla celkem 6 vítězství, a to jak u DSLR, tak i v tělech a objektivech pro CSC.
Společnosti Canon se v letošní anketě EISA 2020 opravdu dařilo. Získala totiž celkem 6 ocenění ve fotografických kategoriích. Nejlepším profesionálním fotoaparátem se stal Canon EOS-1D X Mark III. Ten má nový AF systém se 191 body, video v 5.5K rozlišení s 12bitovým RAW záznamem. Vhodný je dle poroty pro zpravodajské agentury, sportovní fotografy i wildlife. Titul nejlepšího APS-C fotoaparátu pak putuje na adresu zrcadlovky Canon EOS 90D. Ta má 32,5MPx rozlišení, což je nejvíce u APS-C fotoaparátů. Nechybí jí Dual Pixel CMOS AF pro fotky i video. Potěší i elektronická závěrka s časy od 1/16000 sekundy, 4K video bez ořezu a slow-motion video ve Full HD se 120 fps. Máme zde i výklopný dotykový displej.
 
Canon EOS 90D
 
Jako nejlepší letošní inovace byl označen CSC fotoaparát Canon EOS R5. Zde se dočkáte dokonce 8K videa, a aby toho nebylo málo, 4K zvládá při 120 fps. Při rozlišení 45MPx zvládá sekvenční snímání s 20 fps a má také nejúčinnější stabilizaci obrazu na trhu. Dále je tu elektronický hledáček s vysokým rozlišením, polohovatelný displej a vedle Wi-Fi je tu i podpora klasického Ethernetu.
 
Canon RF 600mm F11 IS STM
 
Další tituly pak putovaly na adresu CSC objektivů. Nejlepším standardním zoomovacím objektivem je letos Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM. Má dle poroty vynikající kvalitu obrazu v celém ohniskovém rozsahu, minimální zkreslení, rychlé a přesné zaostřování díky motorku Nano USM a optickou stabilizaci, která může fungovat v duálním režimu. Má také odolnou konstrukci. Nejlepším objektivem vůbec se stal Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM. Tento telezoom poskytne vynikající kvalitu obrazu v kompaktním těle, vysokou odolnost a stabilizaci obrazu. Nakonec tu máme ještě nejlepší inovaci v oblasti objektivů. Zde jde o objektivy Canon RF 600mm a 800mm F11 IS STM. Vyznačují se velmi kompaktní konstrukcí a pevnou clonou. Mají skládací konstrukci, díky čemuž mají být skladnou teleoptikou i pro full frame fotoaparáty a chlubí se i účinnou optickou stabilizací.
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.