Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Komentáře od blue.sun (3)
Nemusí, akorát si to potom nikdo nekoupí, ale to zaslepencům ze zdejšího serveru stále nedochází. Pořád to bude nesmysl a propadák, stejně jako kterýkoli jiný dnešní podobný experiment. Malé telefony jsou zajímavé právě tím, že jsou celkově malé ­(tj. nízké, úzké a tenké­), ne že mají na zádech hrb z velblouda nebo tloušťku krabičky od cigaret.
Odpovědět1  1
Myslím, že jsi to pochopil hodně špatně. Mazání dat se bude týkat situace, kdy někdo nahraje do spuštění té omezené služby větší množství dat, než na co má ve svém limitu nárok, a za ty dva roky s tím nic neudělá a nevrátí se pod stanovenou hranici. Google si pak vyhrazuje právo to smazat pod hranici toho limitu. Případně smazat vše, pokud účet bude dva roky neaktivní.
Odpovědět1  0
Myslím, že z tvé klávesnice vytrvale lezou bláboly o Panasonicu CM1, tak se podívej na to, co takový telefon nabízí. A převeď si to na dnešní dobu, přihoď tu pětiapůlpalcovou obrazovku a nějaké rámečky, aby to vůbec šlo držet a ovládat, a máš v kapse obří a naprosto nesmyslnou cihlu. Ne nadarmo se takové hloupé nápady vůbec neujaly. A ten Patlasonyk ani neměl nijak obří baterku, na to, že měl zastat roli foťáku i mobilu. A při rozměrech iPhonu 7 vážil tolik, co dnešní sedmipalcové mobily s větší baterkou. Když to vezmeš v úvahu se vším všudy, máš zařízení o nějakých 300­-350 gramech. Fakt strašně pohodlné.
Navíc nejde jen o to nosit takovou věc v kapse, ale taky s ní bez zdravotních následků dlouhodobě pracovat. A o to fakt nikdo normální nestojí.
Odpovědět1  1
Tak ne, že by to nešlo, existuje plno alternativ ­(APKMirror, například­), ale pohodlí je v tomto na straně Google Play.
Odpovědět1  0
Jo tak... vyznělo to trošku jinak, ale možná jen špatně chápu.
Každopádně takový snímač nemá šanci, protože by ukázal, že všechny ty přemegapixelované nesmysly i s celou umělou yntelygencí a softwarovými vychytávkami jsou oproti klasice s normálně velkými pixely naprosto zbytečné. To by bylo pro mobilní závisláky peklo.
Odpovědět3  0
Bez většiny služeb Google se dá fungovat naprosto skvěle ­(mapy, mail, music...­), ale Google Play je nezbytnost, na jiných obchodech je nabídka fakt tragická. Sehnat třeba takovou drobnost jako MS Office, to je pak zázrak.
Odpovědět0  0
Ten APS­-C by byl tak či tak dva centimetry tlustý, to u mobilu opravdu nedává smysl. I ten zde tolik vzývaný Panasonic CM1 s jednopalcovým snímačem byl 21 mm tlustý, a to ani nenabízel žádné oslnivé parametry. V kombinaci s dnes populární úhlopříčkou kolem 6,5­" to pak vychází na nějakých 300 gramů hmotnosti a naprosto obří cihlu nesmyslných rozměrů. To už radši vezmu normální mobil a foťák.
Odpovědět2  0
Daňové úlevy? A kde, prosím? :­-D
Odpovědět0  0
píšete o APS­-C, a přitom je jen pro Sony. Kde je Fuji, Canon, Nikon? Takže zase zavádějící informace, jako kdyby APS­-C se rovnalo jen Sony...
Odpovědět1  1
Politický aktivismus momentálně hýbe světem, a je naprosto jedno, jaká oblast to je.
Odpovědět1  0
Covid je spíš rána z milosti, než nějaká zásadní příčina. Takhle by agónie pokračovala třeba dva, tři další roky, než by poslední akce skončila s obří ztrátou a spoustou dluhů na všech stranách. Aspoň Photokina odchází ­"na vrcholu slávy­".
Stejně ty veletrhy jsou dost nuda. Dřív se tam dalo i zajímavě nakoupit nebo dostat se k technickým informacím. Dneska se člověk víc dozví na internetu, než kolik tam vědí. Pamatuju si, jak jsem se v roce 2004 bavil v Brně na veletrhu s chlapíkem z Toyoty o hybridních pohonech. Byl to Japonec, přímo jeden z týmu, který se na vývoji podílel. Jeho informace mě strašně nakoply při práci na diplomce. O deset let později na jiném autosalónu na podobný dotaz zástupci na stánku jen blbě koukali. Loni mi už připadalo, že já vím jako laik více, než tihle lidé.
Odpovědět1  0
Zklamu tě. Veletrhy byly v háji dávno před covidem. Automobilní bojovaly už před deseti lety, elektronické bojovaly o život posledních pět let. Za tohle fakt nemůžou vlády ani covid, prostě se svět posunul už jinam, a nějaká nostalgie na tom nic nezmění.
Svůj díl na tom má plno lidí ­- nenažranost vlastníků veletržních areálů, klesající objem uzavíraných akvizic přímo na veletrzích ­(to je třeba ve zbrojním světě­), klesající zájem důležitých vystavovatelů kvůli malému dosahu do cílové skupiny, všeobecné šetření na straně firem ­(náklady na účast jsou fakt šílené, sám jsem se jedné takové akce účastnil za jednu vysokou školu a bylo to někde kolem sta tisíc ­- před patnácti lety­). Další problém ­- jak zaujmout lidi, když na stejné akci představuje dvacet, třicet dalších? Lepší je uspořádat si svou vlastní. Oslovit vlivné osobnosti a zaplatit si propagaci skrze ně. Je to účinnější a levnější.
Covid ten konec možná trošku urychlí, ale do pěti let by to všechno stejně šlo do háje. Jen si to nikdo zatím nechce připustit, že tenhle scénář byl už dávno nastartovaný. Když jsem byl poprvé na SportLife někdy v roce 2008, bylo narvané celé BVV. Ve 2014 půlka výstaviště. Naposledy to vyšlo snad na dvě haly. Stejně jde do kytek IDET. Autosalon a Autotec zanikly úplně, na Salimu už taky nejezdím, protože tam není nic zajímavého.
Odpovědět3  0
není jen problém fotosvěta. Umřely počítačové veletrhy, umírají automobilní veletrhy, veletrhy mobilních technologií... Obecně bych řekl, že koncept veletrhů je překonaný.
Odpovědět1  0
Jako cestovní otloukátko by se to dalo už za tu cenu i omluvit... I když je to jen pravěký Olympus.
Odpovědět0  0
Kdo je ten druhý mimo amatéra?
Odpovědět0  0
Což je bez zavedení odpovídající velikosti snímačů a kvality optiky naprosto nemožné. No jo, ale jak to do placatého a lehkého telefonu dostat? Hups, ono to nejde!
Jo, mobilem možná lidi fotí více, ale to je tak vše. Život takové fotky je kolik, deset sekund? Vyfotit, podívat se na ni, a zapomenout.
Odpovědět1  0
Apple přichází konečně s inovací na úrovni, kterou ostatní výrobci mobilních telefonů používají už roky.
A klasickými výrobci jsi myslel koho, Canon, Nikon a spol.? Jestli to nebude tím, že tvoří zařízení, která takové zbytečnosti nepotřebují. Tyhle všechny pokusy o ­"AI­" slouží akorát jako kompenzace nedostatečného zdroje vstupních dat, totiž snímače.
Odpovědět3  3
Normální odpadní politika Apple.
Odpovědět2  1
Nejde ani o FF, mobily technicky zaostávají vůči všem fotoaparátům. Obchází se to ­"computational photography­" a nějakými rádoby­-AI pokusy, ale pořád je výstupem bída a lež.
Co se týká Nokií PureView, ano, ve své době byly špičkové a jejich výsledky předčily vše, co tehdy bylo na trhu. A bylo jim to k něčemu? Nebylo, nikdo o takové mobily nestál. Totéž CM1. Mobily pro pár nadšenců, které svými prodeji nezaplatily ani vývoj. A opravdu si nedovedu představit, že dnes budu mít v kapse plácačku s 6,5­" displejem a ještě k tomu dva a půl centimetru tlustou, aby se tam vešel obří snímač s objektivem. O tohle prostě lidi nestojí.
A tenhle pokus od Xiaomi nic nezmění, protože jde zase proti všemu, co by v mobilu mělo být prioritou, tedy především dostatečný zisk světla a kvalitní optika. A tady mě zaráží, že takové základní věci nevíš.
Odpovědět0  2
No, tak to ti mohu říci naprosto přesně, jaký bude. Stejně tragický, jako kterýkoli jiný Xiaomi.
A S4 Zoom byl kvalitou fotek odpadní bída.
Odpovědět0  2
Výrobci samozřejmě budou tvrdit, že se soustředí na fullframe, protože to je teď moderní segment a nabízí teoreticky vyšší výnosy. Akorát v tom uvažování mylně předpokládají, že každý, kdo by kupoval nový APS­-C aparát půjde automaticky pro drahou FF. A to nepůjde. Třeba proto, že prostě nechce, třeba proto, že na to prostě nemá, i když chce více, než focení mobilem. Takže pohřbením APS­-C se Nikon pohřbí sám, protože ti lidé si prostě Z5 nekoupí...
Vaše pokusná argumentace o ­"pár známých­" je trapná, těch lidí je více, než ­"pár­". Bohužel, ty foťáky stárnou, tu a tam něco přestane fungovat... takže se nové kousky shání po bazarech, protože mezi novými přístroji není nic, co by odůvodnilo svou cenu. Ti, kdo dnes fotí mobilem, měli dřív maximálně kompakty, nikdy zrcadlovky.
A vlastně ­- je mi to u prdele, hádat se s člověkem, který nechce vidět svět takový, jaký je, pro mě nemá přínos.
Odpovědět1  2
Vtipné... Panasonic je menší, než Nikon, ale berete ho mezi ­"velké výrobce­". :­-D :­-D :­-D
Odpovědět0  0
Jako člověk, který se pohybuje právě v oblasti těch levných DSLR ­(a nejen třeba já, ale i plno lidí v mém okolí­) si s vámi dovolím hrubě nesouhlasit. Opravdu nemáme zájem kupovat za padesát tisíc fullframy, protože je,***** nepotřebujeme! A stejně tak nechceme dementní kompakty bez výměnných objektivů. Tak co nám zbývá, když dle vás je APS­-C nesmyslné? Přestat fotit?
Já vám taky řeknu jeden důvod, proč jsou čísla taková, jaká jsou. Může za to minimum inovací u nižších tříd. Kdo koupil D3300 nebo D3400, neměl důvod koupit vykastrovanou 3500. To samé kupci 5300 nebo 5500 s novými modely. Zatímco mezi D40 a D3000 byl výrazný skok v kvalitě, a mezi 3000 a 3400 poměrně slušný, dále to už neplatilo. Takže si držíme staré foťáky a nemáme důvod modernizovat, protože zkrátka není za co. A teď bychom podle vás měli utratit třikrát tolik za fullframe, vyházet objektivy, a utratit ještě více za nové? Ale houby, to snad ne.
Za sebe mohu zcela objektivně říci, že ano, výrobci na zákazníky kašlou. Potřebujeme prostě Z50 s adaptérem pro starší objektivy. Potřebujeme Z30, protože nechceme s sebou tahat obří fullframy, nebo mít nepoužitelné krámy typu Sony A7c. Ne, fakt nestojíme o debilní telefon se čtyřmi moduly vzadu, protože je to krám na piču.
Ono se to hezky povídá, když neznáte realitu kupujících v téhle oblasti.
Odpovědět1  1
Pokud si spojíš to, co jsem napsal níže, měl bys asi snadno pochopit, že mobily budou v oblasti focení vždycky směšné. Nebo už nebudou tak mobilní.
Odpovědět0  2
Jenže to je přesně ono, Xiaomi představilo nesmysl, ne zoomový foťák. To už považuju za lepší variantu od Samsungu s periskopově uloženým objektivem. Ve chvíli, kdy by mělo dojít na skutečný mechanický zoom, tedy ne pouze přehazování jednotlivých fotomodulů, dostaneme se opět někam ke Galaxy K Zoom a to fakt nechceš nosit v kapse při dnešních rozměrech displejů.
Co se týká světelnosti, taky nemáš pravdu. Vzhledem k tomu, jak malé pixely ­(respektive jak vysoká rozlišení­) se používají u mobilů, je světelnost naprosto klíčová, a každá desetina má vilv na to, jestli vůbec fotka bude použitelná.
Odpovědět0  2
Pár rozhovorů se zástupci Nikonu jsem četl, a i oni zmiňovali, že o levné DSLR je stále zájem, i přes neustálý pokles. Nakonec, Olympus stále inovuje E­-PL, Canon představil novou verzi M50, takže s tím koncem to není zase tak horké. Když foťák takové kategorie zmizí bez náhrady, snadno se pak říká, že o tu kategorii není zájem, a že lidi radši fotí mobilem. Jak by taky ne, když jim výrobce nenabídne to, co chtějí? Vlastník D3500 si nekoupí Z5, nejspíš ani Z50.
LX100 je dost specifický aparát, a jeho ovládání a vzhled dovede odradit. Ale přitom se technicky ničím neliší od RX100, která je stále velmi úspěšná řada, i přes vyšší ceny. Ten zbytečně rychlý ústup od levnějších aparátů prostě nepřinese do budoucna nic užitečného.
Odpovědět0  0
No vidíš, a tyhle mechanické věci jsou přitom nejvíce poruchové součásti všech zařízení. Protože mechanika v tak drobném provedení je zkrátka choulostivá. To, co popisuješ dále, jsou fantasmagorie bez reálného smyslu a užití. Mobil jako náhrada fotoaparátu v plném rozsahu prostě nikdy nebude, protože jeho mobilita a použitelnost jde přímo proti fotografické kvalitě.
Odpovědět1  0
Hezká teorie, ale zapomněl jsi na jednu podstatnou drobnost. Jakou velikost bude muset mít ta optika, aby byla použitelná u největšího snímače? Řekněme, že pro něj chceme třeba 3x zoom s počáteční světelností 1,8 ­(celkem běžné číslo u dnešních fotomobilů­). Ještě pořád máš pocit, že to je technický přínos?
Odpovědět0  0
by potřeboval kromě vyšších tříd CSC taky levnější modely, kterými by se uchytil v povědomí méně náročných fotografů. Je hezké, že nabízí Z50 a Z5, ale jeho konkurence je cenově ještě níže. Klidně by mohli přijít s bezhledáčkovou Z30, i pro tyhle fotoaparáty je na trhu místo. Když už chtějí tedy utlumit výrobu levných DSLR, musí nabídnout i něco místo nich, jinak opravdu nemají šanci přežít.
Odpovědět0  0
Win 10 jsou shit jen v mysli omezených.
Odpovědět0  3
Kdybys měl aspoň půl mozku dospělého, došlo by ti, že srovnávám nikoli dvě sousední generace, ale dvě naprosto rozdílné éry procesorů, proto ten rozdíl ve výkonu. Ty dva procesory od sebe dělí devět let. Nový počítač má výhodu lepšího a rychlejšího disku i větší RAM.
Ten počítač běží v nějakém prostředí, takže Win 10 nepochybně mají vliv, ale rozhodně ne takový. Služby a funkce se nezměnily, takže synchronizace a podobné věci nemají vliv. A instalace taky nemá vliv, tohle je prostě vlastnost.
Mimochodem, i můj domácí notebook s Intelem 6006U je oproti tomu Ryzenu raketa ­(i když tam dost pomůže SSD­).
Ale chápu, nehodí se to, takže to nemohlo přeci nastat...
Odpovědět0  2
Ano, kupodivu mám v pracovním PC procesor Ryzen, a je to prostě zoufalost. Výkon oproti minulému PC je podle benchmarků cca šestinásobný, realita užívání je o polovinu pomalejší. Beru, že část výkonu sežere Windows 10 oproti Windows 7, ale nemůže to udělat tolik. O neustálých problémech s ovladači grafiky ani nemluvím.
Takže AMD si v benchmarcích může vykazovat čísla jaká chce, uživatelsky je Intel stále vpředu.
Odpovědět0  3
Ale ano, pobral jsem jeho zaslepený hejt naprosto přesně. A taky přesně vím, o čem je ten ­"pocit­". Třeba jako u mě v práci, kdy papírově výkonnější AMD běží asi o polovinu pomaleji a méně plynule, než starý Intel.
Benchmark není všechno, a neřekne člověku vůbec nic o tom, jak se počítač pak bude chovat v konkrétním prostředí. A chtě nechtě, tady prostě AMD stále nějak zaostává. Jenže to papíroví honiči nemohou nikdy pochopit.
Odpovědět1  3
No vidíš, a Intel dál spokojeně prodá vše, co vyrobí, a že výrobní kapacity má obří.
A benchmarky... to je škoda slov.
Odpovědět1  2
No jo, ale vy tam nemáte ani tu Z6 II, zato Z6 jste hned vyřadil. Fakt to působí vyloženě objektivním dojmem, jojo.
Odpovědět0  0
I tak tam mohl zůstat spolu s nástupcem, ne? Nebo ten už není hoden doporučení?
Kéž byste se toho tedy držel i u ostatních foťáků...
Odpovědět0  0
odstranit Z6 v době, kdy nástupce ještě ani není v prodeji...
Odpovědět0  0
Zemku, Zemku... to, že ty používáš jen starý šrot, vůbec nic neznamená. Šlapat ti to bude třeba i za sto let, ale když já jako nováček chci vstoupit do toho systému, tak nenacházím jediný důvod, proč vybrat zrovna 4­/3. Za stejné ceny jsou tu mnohem lepší foťáky, a to je to důležité.
Odpovědět0  2
Koukám, že s prášky máš velmi dobré zkušenosti, když je cpeš všem okolo...
Odpovědět0  1
Tak z pohledu počtu fotek pořízených telefony a FF fotoaparáty by se to tak skoro mohlo zdát. :­-D Jenže z pohledu fotografické a obrazové kvality jsou ty telefony prostě tragické a lepší to ještě dlouho nebude. A pak skutečnost, že 99,99 % fotek z mobilu je naprostý odpad, o tom se ani radši nebavím.
Odpovědět1  2
A že v těch Olympusech té AI je, co, ty ­"odborníku­"... Nafackuj si sám.
Odpovědět0  1
Bohužel jsem si nevšiml, že by FF kvalitativně upadal či se nerozvíjel, zatímco o 4­/3 to platí dokonale.
Odpovědět0  0
No vidíš... a film tu s námi stále je, DSLR taky, optický hledáček je stále kvalitou nepřekonatelný, a o fotkách z malých snímačů s celou AI se ani nebavím, to je odpadní bída.
Odpovědět1  2
Já zvažoval 4­/3 v létě jako cestovní foťák... no, nakonec jsem koupil 18­-200 k zrcadlovce. 4­/3 je mrtvý systém, i Panasonic se radši pustil do FF.
Odpovědět0  1
Kryjí se maximálně v tom, že s obojím se dá pořídit fotka. Pak už v ničem.
Odpovědět4  0
Koukám, že vás ty vaše mindráčky dost tíží, když si mě musíte do diskusí přivolávat. :­-D :­-D
Odpovědět0  2
Pár fotoreportérů nedělá jádro profesionální fotografie, mamlase.
Odpovědět0  1
Koukám, že si s nefotičem můžete podat ruce co do povědomí o profesionalitě...
Odpovědět0  1
Proč mícháš hrušky a jablka dohromady? Je to neznalost nebo záměr?
4­/3 snímače se opravdu technologicky nedokáží rovnat fullframe, natož středoformátu. Sice se krásně mohly posunout kupředu, jenže to tyhle dvě kategorie taky, a získávají si větší náskok, neztrácí ho. Skutečný profesionál má naopak výborný přehled, jak která technika fotí a funguje, vždyť ho to živí! Pokud najde něco, co mu umožní získat kvalitativní náskok před konkurencí, a tím pádem více zakázek, buď si jistý, že to využije. Ale 4­/3 systémy to opravdu nejsou. Kdyby byly, proč by se Panasonic tak hrnul do fullframe?
A naopak, běžný spotřební uživatel vybírá peněženkou, takže ho především zajímá, kolik to bude stát. Ale ten zase tolik neřeší kvalitu výstupu a další práci s ním, takže ho nemusí tolik zajímat ta vstupní data. Takový člověk ale taky nevytváří tak ucelený systém okolo fotoaparátu, nekupuje mnoho dalších objektivů ­(sám mám jen tři­), tím pádem může zkoušet a měnit. Ale toho to neživí, takže neřeší maximalizaci kvality.
Odpovědět1  2
Jo, když za ­"profi­" práce považuješ své patlaniny 30x40, pak ti bezpochyby stačí starý šrot. Jenže skutečná profi práce není o tomhle, což tebe samozřejmě míjí obřím obloukem.
Ale chápu, na víc prostě nemáš... jen ta tvá obhajoba je čím dál křečovitější.
Odpovědět1  2
S mobilem opravdu neuděláš produktové fotky, fotoprezentace, svatební foto a podobné věci. Mobil může sloužit k machrování na soutěžích, případně k rychlé dokumentaci někde v terénu, ale na práci to není.
Jestli ti to ještě nedošlo, tak profesionální fotografické práce fakt nejsou jen o oceněních na výstavách a soutěžích. Jak říkám, ty o profesionalitě opravdu vůbec nic nevíš.
Odpovědět2  3
Zatím tu kňouráš vždycky jen ty sám, takže se zavři sám, ty špíno.
Odpovědět1  3
Takže najednou těch ­"pár šupů­" je pár desítek až stovek tisíc, co? A to nepočítáš s obměnou vybavení, jeho doplňováním, modernizací... Hups, kde to najednou jsme?
Jo, to je ta ­"profi­" úroveň...
Odpovědět1  2
Začal sis sám, a teď mluvíš něco o hlupácích? OK, aspoň vím, s čím ­(ne, to není špatně zvolené označení­) mám tu ­"čest­".
Výhody ti vysvětlovat nebudu, nemáš mentální kapacitu na to, abys to pochopil.
Odpovědět1  2
Soutěže a profesionální fotografie nejsou totéž, ale to bys vzhledem ke svému věku už vědět mohl...
Takové World Press nebo Czech Press vyhrávají i fotky z mobilů, ale o profesionálnosti se bavit nedá.
Odpovědět3  4
No vždyť to říkám, že ty jsi o profesionální úrovni v životě neslyšel...
Víš, profi fakt není tisk 30x40.
Odpovědět1  1
A podle čeho tak soudíš? Dokaž, že tomu tak je, ty hloupá nulo.
Odpovědět0  3
Hlavně to není jen o tiskovém zařízení, ale o celé soustavě ­"pořízení ­- zpracování ­- tisk­" snímku. Ne nadarmo používají profíci FF a středoformáty, protože u vstupních dat to začíná. Bez kvalitního vstupu neuděláš kvalitní výstup, i kdybys měl nejlepší tisk na světě.
A pokud si nefotič myslí, že jeho cvakání je na ­"profi­" úrovni, zjevně opravdovou profesionální úroveň nikdy neviděl.
Odpovědět2  1
Mimo jsi ty, protože nechápeš ani psaný text, jen tu fanaticky omíláš hlouposti. A vysvětlovat ti to nebudu, už je moc pozdě.
Odpovědět1  2
Ne, fotky na profesionální úrovní opravdu doma za pár šupů neuděláš, a už vůbec ne z ­"krabičky­". Na druhou stranu, co ty víš o focení, to nám předvádíš téměř denně, takže do toho ­"nic­" to hezky zapadá.
Odpovědět3  2
No, zdá se, že fotografům potřeba taha s sebou FF tělo s teleobjektivem nějak nevadí. Sony jede v podstatě jen na vlně FF, Panasonic na ni elegantně naskočil taky, Nikon s Canonem se rovněž chytli. Jen Olympus zůstal zatvrzele zaseklý na malé vlnce 4­/3.
Navíc kvalitu 4­/3 dnes bez problémů doskočily ­(a leckdy i předčily­) jednopalcové snímače, které nabízí lepší výkon v malých tělech s poměrně schopnými parametry. Olympus momentálně nemá koho oslovit.
Odpovědět3  1
No, rozhodně to není lowend nebo střední třída, technicky spadají někam k D850­/780 a to je už hodně vysoká řada.
Odpovědět0  0
Jo, máte pravdu, dva roky. Trošku to staví Nikon do lepšího světla, ale ne o tolik. Přeci jen, životní cykly vyšších řad bývaly delší.
Odpovědět0  0
pouhém roce nový model... jak typické pro dnešní dobu.
Na druhou stranu, aspoň Nikon vyslyšel přání uživatelů a zájemců a vylepšil některé nedostatky.
Odpovědět0  2
Pár lidí to asi osloví, nepovažuju to za úplný nesmysl. Záleží samozřejmě na to, co všechno to tělo bude obsahovat, jestli bude spoléhat na výpočetní výkon mobilu nebo bude mít vlastní procesor, paměť atd.
Ale prostor pro takový aparát bude dost omezený.
Odpovědět0  1
Jo jo, tyhle fotomoduly byly tak skvělé, že zmizely dřív, než si jich lidi vůbec všimli. Systém ­"Alice­" aspoň výrazně zlepšuje jeden z nedostatků focení mobilem, a to naprosto tragickou ergonomii držení a ovládání. Navíc je vybaven standardizovaným bajonetem, takže nabízí milión různých objektivů všeho druhu. Taková záložní alternativa k fotoaparátu, třeba na cesty.
Přenos fotky přes BT je u dnešních rozlišení zoufalá tragédie, to nemůže soudný člověk myslet vážně.
Odpovědět0  1
Myslím, že volání bude prostě prioritní jako u každého mobilu, je pak už jen na uživateli, jestli hovor přijme nebo ne. Nakonec, může si připojit sluchátko a vesele pracovat dál s focením.
Odpovědět0  1
Panejo... Nečekal bych, že dovedeš ještě něčím překvapit, ale tohle je tedy síla.
Odpovědět0  1
Tohle nebudou drogy, to bude trvalé poškození, zjevně od narození...
Odpovědět0  2
Neber už ty drogy.
Odpovědět0  2
je, že by se blížil konec Sony, jak se prohlašovalo u Nikonu? :­-D :­-D
Odpovědět0  0
Kvalita toho objektivu od Canonu je ale taky výrazně vyšší, než od Sigmy. Jak technicky, tak opticky.
Odpovědět0  0
Je otázkou, zda už teď ostatní nejsou na tak nízkých maržích, že by neměli kam jít. Myslím, že Sigma tohle vztahovala ke svým obvyklým maržím, ne k trhu jako celku.
Odpovědět0  0
způsob, jak ukázat absurditu focení mobilem... :­-D
Odpovědět0  0
Můžeme přidat umělou inteligenci a různé algoritmy, které dnes pomáhají ­"vylepšovat­" fotky v mobilech. Neříkám, že u každého modelu, ale u těch nižších řad by to zase mohlo pomoci nahnat pár zákazníků.
Dá se i dál pracovat na dynamickém rozsahu.
Odpovědět1  0
S tím, jak vypadají poslední dobou foťáky mám pocit, že statické snímky už nikoho nezajímají.
Odpovědět0  0
Ale stále vyrábí i DSLR, chystají i nové modely... Jen to prostě není každý rok, jako mrtvý Olympus a jeho M10 vylepšená vždy o dvě nové omalovánky.
Odpovědět1  2
Bla, bla, blabla, bla... cože?
Navíc, nejsem tu pod žádným jménem, takže co shazuju? Anonymní přezdívku? Tak to mě faaakt zabije. :­-D :­-D
Odpovědět1  4
Nemohli, to by k tomu musela být odpovídající protistrana a ne hloupý demagog. Ale klidně mě za to smažte, stejně se tu z toho stává už jen fanpage PanaSonycu.
Odpovědět1  4
A Canon a Nikon máš kde, ty tupá palice z mrtvého Olympusu?
Odpovědět2  2
Tak ty o umění víš akorát to, že to slovo existuje. A tím jsi skončil, šašku.
Odpovědět1  3
OK, tak ty povídej něco o argumentech se svou neznalostí, moulo. Jsi fakt král všech hlupáků.
Odpovědět1  4
Ty jsi vážně kvalitně mimo.
Odpovědět2  1
Mohl bych být konkrétní, ale na to ty nemáš mozkovou kapacitu.
Odpovědět1  6
A přesně tyhle hloupé kecy z tebe dělají ještě většího blba, než už jsi byl. Já chápu, že bezzrcátkový svět se musí neustálými novinkami táhnout kupředu, ale pokud není technicky co vylepšovat, proč vydávat nový model? Kvůli jednomu megapixelu na snímači navíc a dvěma novým položkám ve filtrech, jak to předvádí tvůj milovaný Olympus?
A je vtipné, když blb tvého formátu mluví o technickém vzdělání, které tě zjevně obešlo obřím obloukem.
Odpovědět2  6
No vidíš... a analog je najednou tím, čím chceme fotografii mít. Prostředkem k jinému vyjádření, uměleckou cestou, alternativou. Jasně, pro masové a reportážní focení je ­"mrtvý­", ale přitom se stále dost používá.
Až bude bezzrcadlo opravdu lepší, a to ve všem, pak ať klidně zvítězí. Ale psát v této době o ­"lepší­" technologii je prostě sektářská zaslepenost.
Odpovědět3  4
Překonaná není, i když se bezzrcátková sekta snaží sebevíc. Stejně tak má vůči bezzrcátkům spoustu výhod a ty zase vy zaslepenci vidět nechcete. Ale co, v moderní historii nikdy nezvítězilo to lepší, jen to s lepší reklamou.
Odpovědět2  5
No vidíš, za blbce tenkrát, za blbce jsi i dnes.
DSLR momentálně klesají, protože nejsou žádné novinky, které by táhly prodeje. To neznamená, že to je špatná technologie. To si může myslet jen fanoušek mrtvého Olympusu.
Odpovědět3  6
Jen aby to v takové velikosti bylo vůbec použitelné. Bohužel to na mě zároveň působí jako náznak konce řady A6X ve ­"prospěch­" téhle novinky. A nemyslím, že to bude dobrá náhrada.
Odpovědět0  0
Což o to, rozsah a světelnost mohou být i lepší, ale spíš nedoufám ve velkou optickou kvalitu. To je dlouhodobá bolístka Sony.
Odpovědět0  0
Ty máš opravdu hodně rád pohádky, co? :­-D
Odpovědět0  0
Patnáct let? Jsi hodně opatrný.
Odpovědět1  0
Hele, beru to. Jsi nadšenec, a ještě extrémní fanoušek Panasonicu. Takže tvé závěry chápu. Jenže jsou naprosto mimo realitu vnímání běžných lidí. Proč by se měli chtít učit dělat věci složitě, když to s mobilem jde jednoduše?
Odpovědět0  0
Motocykly a traktory mají co do účelu opravdu velmi málo společného. Moderní smartphone a fotoaparát naopak velmi hodně. Tvé srovnání je mimo, ale to i zbytek komentáře.
Systém s výměnnými objektivy, ať je sebekompaktnější, prostě pořád tvoří obří sestavu prvků. Moderní smartphone má tři, čtyři objektivy rovnou v sobě, kvalita výstupu je pro uživatele postačující, proč by tedy s sebou měl tahat kilo nebo více fotovýbavy, když mu stačí 200 gramů? Spousta lidí ze světa fotografie stále zapomíná, že jen pár procent fotících to dělá za účelem nějaké kvality fotky. Zbytek chce zachytit a sdílet zážitky, sdílet je hned, ukázat všem. Bez složité techniky. S tím nikdo nic neudělá. Opravdu netuším, jaký marketing by to mohl zachránit, protože takový prostě neexistuje.
Odpovědět3  0
u Nikonu, který si stále drží tak vysoký podíl, i když ­(dle ekspertů z tohoto webu­) nemá konkurenceschopné produkty, to ne, co? Hm, jak zde typické...
Odpovědět0  2
Koronavirus je zázračný lék. Naprosto dokonale vymýtil chřipku, rakovínu, infarkty, mozkové mrtvice...
Odpovědět1  1
Pro tebe zbytečnost, pro jiné potřeba. Každý máme jiné představy o tom, co by měli vyrábět. Podle aktuální situace opravdu nejde soudit další vývoj.
Odpovědět0  1
Jasně. Ale když vezmu, že Canon má nějakých 40­-45 %, Sony a Nikon po dvaceti, a lidi tady Nikon skoro pohřbívají...
Přesně jak říkáte, Sony nejde brát vážně, protože skutečná čísla neznáme. A zrovna Sony je firma, která umí zaříznout nevýdělečnou divizi nebo segment jako nic, protože ji v celkovém objemu nepotřebuje. Pokud jim to v oblasti elektroniky nepůjde, tak to prostě odstřelí a tečka, stejně jako odstřelili notebooky. Brzy skončí mobilní telefony. Ne, že by to snad zavřeli, ale nikdo už je nekupuje, vymřou samy. Pokud se foťáky dostanou pod nějakou hranici, dopadne to stejně.
Ještě mě zaujala jedna věc ­- na to, že Nikon prakticky nemá nic do segmentu profi kompaktů, drží si v nich velice slušný podíl. To bych spíš čekal, že padnou tady, ale pořád mají 14 %.
Odpovědět0  2
Nediskutuj s tím, je to tupotroll. Nebo spíš trotl.
Odpovědět1  0