Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Nejnovější komentáře
Jen připomenu, že v nejmenovém brněnském eshopu, který nehraje předražovací hru s ostatními je za 32890 Kč. Jedná se o zboží z oficiální ČR distrubuce, žádný přeprodej z Amazonu a podobně jako některé nabídky ve srovnávačích. Nenechávejme se donekonečna v ČR oškubávat, už je to směšné.
Odpovědět0  0
Osobne nevidim vyznam nepriplatit si za X­-T5, kdybych se uz nahodou rozhodl pro Fujifilm. Nikdy se mi ale nechtelo platit tolik penez za APS­-C, protoze jak tela, tak objektivy maji srovnatelne ceny s fullframe konkurenci.
Odpovědět0  0
Ono je to vidět i při normální rychlosti videa :)
Odpovědět0  0
No, musel jsem si to video pustit ve dvou oknech, 2x ho zpomalit a porovnat to. Pak ten rozdíl patrný je, to je fakt. Druhá verze v podstatě nabízí ostření okamžité, zatímco první verze ­"pouze­" velmi rychlé.
Odpovědět0  0
Tlačítka AF­-L nebo clonový kroužek mě nechávají klidným. Ale co mě klidným nenechává, to je výrazně rychlejší ostření.
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=W7RuUlBWqxU
Sigma ty upgrady bere dost vážně :)
Odpovědět1  0
Je to tak, barevné podání není dobré.
Odpovědět1  0
to neni zajimave to je moje lenost hledat i jinde atd. ;­-)
Odpovědět1  0
Hmm, máte pravdu, zajímavé :­-­).
Odpovědět1  0
díky, už vidím rozdíl v CPU + GPU a možnost natáčení ve 4k mi unikla ­(stejně jako jiným webům, které uvádějí pouze FHD­)
zajímavostí je ořezaná fotoaplikace a přesaturovanější fotky s vyšším kontrastem z hlavního senzoru
Odpovědět1  0
A k tomu džíp...
Odpovědět0  0
Na huramobil strankach uvadeji ve specifikacich 4g a ted kokam ze dole v popisu pro zmenu 5g ;­-)
Odpovědět1  0
To je nesmysl. Jak jste na to přišel?
Odpovědět0  0
Ano je:

1­) O cca 30% výkonnější procesor
2­) Možnost natáčet 4K video

A to je vše :­-­).
Odpovědět2  0
"Sigma vždy na MFT kašlala. Udělala tři F2.8 pevné MFT objektivy a tím to vlastně skončilo. Ty další tři F1.4 měly sice MFT bajonet a byly fajn, ale byly primárně pro APS​­-C, takže pro MFT byly příliš masivní­"

...ty tři objektivy ­(Sigma 19, 30 a 60 s F2,8­) byly ale také APS­-C objektivy :­-­)

Pokud pověsti nelžou, tak OM po odkoupení fotodivize Oylmpusu navázalo spolupráci se Sigmou, která nyní vyrábí originální objektivy OM. Pravděpodobně jí tedy samo OM zakázalo vyrábět pro MFT objektivy pod brendem Sigma. Že to tak je dokazují patenty Sigmy na optické konstrukce, které se následně objevili jako originální objektivy ­(třeba 20­/1,4­), nebo teleobjektivy ­- jako přepracovaný DSLR FF objektiv Sigma 100­-400, nebo přeznačený CSC FF objektiv Sigma 150­-600...
Odpovědět0  0
rozdíl oproti Sony Xperia 10 V je .... eh ... mínus teleobjektiv
je tam ještě nejaký další rozdíl? vypadá to jinak jako stejný vnitřnosti
Odpovědět2  0
To se obávám, že nemůže. Redaktoři často ani nemají čas pořádně se seznámit s AF jednoho těla, natož několika naráz. Viz DPreview, kde kolikrát ani nepřijdou na to, jak si poradit, když u foťáku nejde tracking. Ale nezapomenou zmínit, že menu jsou komplexní...
Odpovědět0  0
To jsou tak pokročilé AF systémy, že vítěze může určit pouze přímé srovnání přístrojů v recenzi.
Odpovědět0  0
Smysl 4K rozlišení na pidi mobilním displejíčku je úplně jediný ­- pro tu virtuální realitu skrz ty ­"papírové­" brýle.
Odpovědět1  0
Pochybuji, že to bude mít lepší AF než Sony A9 III. Měl jsem jej půjčený na víkend a AF subject tracking je naprosto úžasný. Nic podobného jsem zatím neviděl.
Odpovědět0  0