Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 16 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 231

Téma: Sony CyberShot DSC-HX9V

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

Skúsenosti po 2 dňoch používania :
    - skvelé foto, sú krásne ostré, detailné, do ISO 800 takmer bez šumu
    - bleskové ostrenie, rýchly nábeh
    - skvelý režim IQ automatiky, detekuje scény v režime foto a video bleskovo a presne, ale neodporúčam tento režim používať v interiéry za umelého osvetlenia za použitia blesku ( ťahá obraz do teplých tónov a saturuje farby ).
    - na interiér + umelé osvetlenie + blesk jednoznačne AUTO režim + nastavenie reálnych farieb
    - najlepšie HD video spomedzi kompaktov a zrkadloviek , skvelá kvalita 1920x1080/50p, ktorá bez problémov atakuje HD kamery s cenovkami cez 1 000 Euro
    - fakt kvalitná stabilizácia, pri plnom zoome dostačujúca, v režime videa taktiež, aktívny režim umožňuje snímať aj pri chôdzi bez náznakov trasenia

Ukážka videa 1920x1080/50p pri plnom zoome :
    http://dl1.upnito.sk/download.php?dw...892540b38b3036
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Ahoj,
    mám jej taky - souhlasím s positivy
    z negativ
    1. při focení skoro přímo slunci dělá objektiv hodně fialových fleků - anglicky lens flare - je to údajně obvyklé u ultra zoomů - pro mě ale trochu výraznější handicap
    2. neumím nafotit high definition panorama mód - snímek se vždy přeruší s warningem " příliš rychlý pohyb
    3. při standard panorama má při hodně slunečném dni problém s vyvážením snímku, ale jde to
    4. iA pro mě není vždycky dostatečně inteligentní

dotaz - nastavoval jsi ostrost snímků? já jsem při změně nastavení neviděl rozdíl

jinak fantazie - to video je mimo realitu - je to na úrovni drahých videokamer

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

Citace Původně odesláno od mazda6style Zobrazit příspěvek
    Ahoj,
    mám jej taky - souhlasím s positivy
    z negativ
    1. při focení skoro přímo slunci dělá objektiv hodně fialových fleků - anglicky lens flare - je to údajně obvyklé u ultra zoomů - pro mě ale trochu výraznější handicap
    2. neumím nafotit high definition panorama mód - snímek se vždy přeruší s warningem " příliš rychlý pohyb
    3. při standard panorama má při hodně slunečném dni problém s vyvážením snímku, ale jde to
    4. iA pro mě není vždycky dostatečně inteligentní

dotaz - nastavoval jsi ostrost snímků? já jsem při změně nastavení neviděl rozdíl

jinak fantazie - to video je mimo realitu - je to na úrovni drahých videokamer
    1. u mňa je to OK. Režim P, ale aj HDR ( scénický režim )
    2. takisto u mňa OK. Treba pomalí švenk, vždy v smere šípky.
    3. zatiaľ som nepostrehol
    4. Inteligentné režimy nepoužívam. Je to somarina. Robí to hnusné fotky, farby sú neprirodzené, moc saturované, ostrosť slabá. Tón ide do teplých farieb, nepoužiteľné s bleskom ( hlavne farba vlasov, teplý tón, pleťovka mimo realitu ). Používam zásadne režim P, poprípade manuál.

V režime P mám zaradený režim reálne farby ( plne odporúčam, farby sedia, ako riť na šerbli ) a ostrosť na maximum. Tá ostrosť je poznať, hlavne na tráve, vlasoch, stromoch a pod.

To video. Ako som už písal na susednom fóre ( tvfreak ), kvalita videa atakuje hranicu 1000 Euro pri spotrebných HD kamerách, lowlight je na úrovni 80% v danej cenovej kategórie. Stabilizácia je na 100% , ale pozor, aktívny režim, presne ako v HD kamere CX700 od Sony prináša v režime videa občasné vlnenie obrazu, približne od hodnoty 6,9 optického zoomu, pravdepodobne vtedy nastupuje aktívny režim, pri jeho aktivácií sa obraz zvlní asi na 1s, potom je to už OK.

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    1. u mňa je to OK. Režim P, ale aj HDR ( scénický režim )
    2. takisto u mňa OK. Treba pomalí švenk, vždy v smere šípky.
    3. zatiaľ som nepostrehol
    4. Inteligentné režimy nepoužívam. Je to somarina. Robí to hnusné fotky, farby sú neprirodzené, moc saturované, ostrosť slabá. Tón ide do teplých farieb, nepoužiteľné s bleskom ( hlavne farba vlasov, teplý tón, pleťovka mimo realitu ). Používam zásadne režim P, poprípade manuál.

V režime P mám zaradený režim reálne farby ( plne odporúčam, farby sedia, ako riť na šerbli ) a ostrosť na maximum. Tá ostrosť je poznať, hlavne na tráve, vlasoch, stromoch a pod.

To video. Ako som už písal na susednom fóre ( tvfreak ), kvalita videa atakuje hranicu 1000 Euro pri spotrebných HD kamerách, lowlight je na úrovni 80% v danej cenovej kategórie. Stabilizácia je na 100% , ale pozor, aktívny režim, presne ako v HD kamere CX700 od Sony prináša v režime videa občasné vlnenie obrazu, približne od hodnoty 6,9 optického zoomu, pravdepodobne vtedy nastupuje aktívny režim, pri jeho aktivácií sa obraz zvlní asi na 1s, potom je to už OK.

ty panoramata i HD jsem již nacvičil a OK

velká škoda, že HX9 nemá nastavení komprese JPEG a nastavení míry odšumování, tak jako větší brácha HX100

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

Citace Původně odesláno od mazda6style Zobrazit příspěvek
    velká škoda, že HX9 nemá nastavení komprese JPEG a nastavení míry odšumování, tak jako větší brácha HX100
    http://www.upnito.sk/subor/ca6858c6f...2f44f0478.html

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Tak to video mne přesvědčuje o tom, že hledám ultrazoom s FULLHD špatně, mám v hledáčku CASIO ZR100 nebo SONY HX5, ale kam se hrabou...
    Nestačila by mi pro stejně kvalitní video jen HX7, přece jen stojí polovinu....

Jak přehráváte ta poskytnutá videa, můj notebook to nestíhá...používám VLC.
    Jaká je max. délka nahraného videa, ten objem dat je obrovský.......co máte za karty, aby to stíhaly nahrávat?
    Dík za info
    Naposledy upraveno uživatelem quantum95: 24-05-2011 v 14:03 Důvod: doplňění

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

HX5 a HX7 snímajú 1920x1080/50i , HX9 sníma 1920x1080/50p. Kvalita videa z HX5/HX7 je úplne rovnaká, kvalita z HX9 je o stupienok vyššie.
    na prehrávanie v PC používam Windows media player ( W7-64 bit ), ako prehrávač multimédií Xtreamer PRO.
    Maximálna dĺžka súvislého videa je myslím 29 min. ( netestoval som ), karta stačí class 4, konkrétne ja používam len značky Kingston ( mám 16 a 32 GB ).

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Class 4 neni to malo ? Vždyť tento foťak natači video až 28mb/s a class 4 garantuje pouze 4mb/s.....

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

HX5 a HX7 snímajú 1920x1080/50i , HX9 sníma 1920x1080/50p. Kvalita videa z HX5/HX7 je úplne rovnaká, kvalita z HX9 je o stupienok vyššie.
    na prehrávanie v PC používam Windows media player ( W7-64 bit ), ako prehrávač multimédií Xtreamer PRO.
    Maximálna dĺžka súvislého videa je myslím 29 min. ( netestoval som ), karta stačí class 4, konkrétne ja používam len značky Kingston ( mám 16 a 32 GB ).
    Rozumím kvalita videa není stejná, interlace/progressive musí být rozdíl.
    Na PC mám zatím jen WinXP, tam to Win mediaPLayer odmítá přehrát, asi musí být vyšší verze, ale VLC to spolehlivě umí, když tak vypnu/zapnu prokládání.

Jaká je výdrž baterky, 16GB je počítám tak 2h videa, to baterka na jeden zátah asi nedá co ?

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od miromen Zobrazit příspěvek
    Class 4 neni to malo ? Vždyť tento foťak natači video až 28mb/s a class 4 garantuje pouze 4mb/s.....
    Omyl, Class 4 zarucuje 4MB/s nikoli 4Mb/s. A to je velky rozdil (4MB/s je 32Mb/s). Neplette jablka s hruskami, jsou to jine jednotky. Na tridy Class bych se az tak moc nedival, videl jsem Class 4 karty, ktere zvladaly pres 20 MB/s, a to byly ty uplne obycejne. Tridy Class udavaji minimalni garantovanou rychlost, nicmene pri videu a konstantnim zapisu dat zvladnou vetsinou mnohem vyssi rychlost. Takze kdyz se koupi nejaka aspon trochu rychla edice Class 4 karty (SanDisk Ultra II a podobne), tak by nemel byt zadny problem.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

A sakra takove mezery a nezkušenosti co mam. Každopadně dik za objasněni.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

Citace Původně odesláno od quantum95 Zobrazit příspěvek
    Jaká je výdrž baterky, 16GB je počítám tak 2h videa, to baterka na jeden zátah asi nedá co ?
    batéria vydrží v reále v režime 50p cca 40-60 min., podľa používania. Na 16GB kartu nahráš tak 70 min. videa 50p.

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

batéria vydrží v reále v režime 50p cca 40-60 min., podľa používania. Na 16GB kartu nahráš tak 70 min. videa 50p.
    Díky za odpověď, jen bych se chtěl ještě zeptat, čím je vhodné stříhat video 50p, a na jaké médium pak takhle sestříhané video přenést. Někde jsem se dočetl, že takhle vysoký datový tak >28MB/s nelze nahrát ani na DVD, ani na BLuRay disky? Znamená to tedy, že když se mi rozbije foťák, nebudu to mít čím přehrávat na TV.......?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

so strihom 50p je stále v súčasnosti problém. Neexistuje totiž smart rendering pre 50p, existuje len pre 50i. Smart render = neupravované časti sa renderujú v kvalite 1:1 ( bez rekompresie ). Ja strihám v Sony Vegas Pro 10, Edius 6 a v Corel Video Studio X4. Na Corel je už ohlásená podpora 50p pred letom.
    Práve preto, že ešte nie je podpora smart renderingu, výsledok sa renderuje neúmerne dlho, približne 40 min záznamu 8-9h.
    BD disky nepoznajú v authoringu pojem 1920x1080/50p, čiže preto je zatiaľ nemožné si vytvoriť BD disk. Samozrejme BD takýto dátový tok zvláda , je to toiž malý dátový tok, BD má maximum 40 Mbit/s.
    Z čias mojej bývalej HDV kamery som výsledok ukladal na DVD nosič a prehrával bežne v PS3. HDV video má CBR 25 Mbit/s a šlo to v pohode. Neskúšal som 28 Mbit/s, ale možno by to šlo, ale takto by som asi vôbec nešiel.
    Skôr si zakúp multimediálny prehrávač, odporučím Xtreamer PRO a záznamy si budeš prehrávať z HDD. Ten prehrávač zvláda bez problémov 1920x1080/50/60p.

Strana 1 z 16 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Sony HX9V nebo panasonic DMC-TZ8?
    Od Danka11 v sekci Kompakty
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 18-09-2012, 17:43
  2. SONY HX9V vs. Panasonic TZ30
    Od Hellraiser666 v sekci Kompakty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 30-05-2012, 11:16
  3. Reakcí: 3