Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 147 z 202 PrvníPrvní ... 4797137145146147148149157197 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,191 až 2,205 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Chlapci moji, neuveriteľné, Panasonic s vysokou prevdepodobnosťou predstaví o 3 týždne /25.9./ FF videofoťák. Nebude to komerčná verzia, tá príde bajočko do polroka, no je to skrátka šok, ovšem veľmi pozitívny. Asi takto by to mohlo vypadať v porovnaní s m4/3 :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: FF Panasonic.jpg 
Zobrazení: 30 
Velikost: 90.3 KB 
ID: 2532  
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

No a pokud se s tim chytnou, tak muzeme do par let ocekavat smrt ci minimalne vyrazne utlumeni MFT.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

jozkopower je späť! joe žije! Sme zachránení!

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

No, bude to zaujímavé. Nikon nám predstavil svoj bezzrkadlový systém, Canon to za pár dní zrejme urobí tiež a nečakane sa možno pridá aj Panasonic. Za pár týždňov sa asi celkom zmení obraz hry, všetkým už bude jasné, že zrkadlovky cválajú za zenit a FF bezrkadlovky budú dominovať prémiovej ponuke.

Čo sa týka Panasonicu, je to pre mňa veľká záhada, čo chcú vlastne urobiť. Pridám niekoľko špekulatívnych možností, čo som zachytil či vymyslel:

- bude to úplne nový systém, možno v spolupráci s niekým ďalším (Olympus?). Zdá sa mi to nepravdepodobné, lebo bez akejkoľvek podpory existujúcich objektívov to pri dnešnej konkurencii nemá šancu na úspech.
    - bude to pre bajonet SL (Leica). Pošuškáva sa, že Panasonic pre Leicu vyvíja telá aj objektívy, tak to vyzerá celkom realisticky. Avšak súčasná ponuka objektívov je nanič, lebo je ohromne predražená. Panasonic by mohol predstaviť svoje verzie objektívov s normálnymi cenami, ale to sa asi Leice nebude páčiť. Viem si však predstaviť, že by to možno bola dohoda od začiatku, Leica mala systém niekoľko rokov iba pre seba a teraz exkluzivita končí.
    - bude to pre Sony E-mount. Žeby sa Sony a Panasonic spojili proti duopolu Canon-Nikon a vytvorili nový otvorený systém? To by sa mi páčilo. E-mount je od začiatku otvorený voči výrobcom objektívov a má aj ich značnú podporu. Ale zatiaľ nič neindikuje, že by Sony bolo ochotné takýto krok urobiť.
    - bude to pre bajonet Canon (starý alebo nový). Nemusí so to zdať nereálne, lebo Panasonic už vyrába kamery pre EF-mount. Pokiaľ by šlo o špecializovaný prístroj s čisto manuálnym ostrením, tak si to viem ľahko predstaviť. Ak by to však mal byť normálny foťák, tak to Canon asi ťažko dovolí.
    - bude to pre bajonet Nikon Z. To je veľmi málo pravdepodobné, lebo Nikon neotvoril systém ani pre výrobcov objektívov.
    - bude to pe bajonet PL (high-end video). To by bola skôr veľmi drahá kamera a všetci by teda boli mimo.

Tak naozaj neviem čo si z toho vybrať. Napadá vás ešte nejaká iná možnosť?

---------- Doplněno v 23:24 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:20 ----------

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    No a pokud se s tim chytnou, tak muzeme do par let ocekavat smrt ci minimalne vyrazne utlumeni MFT.
    No, pokiaľ by naozaj šlo o FF systém vrátane objektívov, do ktorých by Panasonic investoval prostriedky, tak zrejme by asi skutočne utlmil svoje M43 aktivity. A to by bola pre systém ohromná strata, práve v tejto kritickej situácii, keď sa musí ponuka prispôsobiť novej situácii na trhu.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    FF bezrkadlovky budú dominovať prémiovej ponuke.
    To ale moc realite neodpovida, zatim nedominuje zadna z nich. Ty od Nikonu, pokud zustanou podobne tomu, co bylo predstaveno, budou dominovat tak maximalne vzteklym diskuzim na netu.

že zrkadlovky cválajú za zenit
    Tak za zeniit cválají i bezzrcadlovky, nejspíš tam cvála skoro všechno, všechno se vyvíjí a mění
    To ze zrcadlovky konci vykrikuji nadsenci bezzrcadlovek uz nejmene 4 roky, zatim se ani jedna bezzrcadlovka nedostala na pomyslnou spici sve kategorie, nebo ano?

jozkopower je späť! joe žije! Sme zachránení!
    Je to tak, uz tu bylo smutno, zase se bude cemu smat.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

To ale moc realite neodpovida, zatim nedominuje zadna z nich. Ty od Nikonu, pokud zustanou podobne tomu, co bylo predstaveno, budou dominovat tak maximalne vzteklym diskuzim na netu.
    Tak neviem čo vidíš Ty, ale ja vidím parádnu voľbu pre niekoho zainvestovanému do FF systému od Nikonu. Je úplne jedno, že to nie je na úrovni Sony, alebo že niektoré veci sú pri D850/D750 stále napred. Z7/Z6 majú identickú obrazovú kvalitu, kompatibilitu s objektívmi, pritom sú menšie a ľahšie, majú EVF, stabilizáciu v tele a podstatne pokročilejšie video. A hlavne je to živý systém, ktorý bude Nikon ďalej prioritne vyvíjať.

Tak za zeniit cválají i bezzrcadlovky, nejspíš tam cvála skoro všechno, všechno se vyvíjí a mění
    To ze zrcadlovky konci vykrikuji nadsenci bezzrcadlovek uz nejmene 4 roky, zatim se ani jedna bezzrcadlovka nedostala na pomyslnou spici sve kategorie, nebo ano?
    Ale vôbec nejde o to, či je niečo na špici alebo nie. Podobne ako to bolo pri Sony alebo Olympuse, teraz bude mať aj Canon a Nikon na výber nový systém, ktorý bude rýchlo vyvíjať alebo starý, ktorý pôjde do útlmu. Iste, pre niektorých užívateľov bude zatiaľ zrkadlovka nutnosť, ale väčšina ľudí si asi rozmyslí, či bude ďalej investovať do v podstate mŕtveho systému.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Tak neviem čo vidíš Ty, ale ja vidím parádnu voľbu pre niekoho zainvestovanému do FF systému od Nikonu. Je úplne jedno, že to nie je na úrovni Sony, alebo že niektoré veci sú pri D850/D750 stále napred. Z7/Z6 majú identickú obrazovú kvalitu, kompatibilitu s objektívmi, pritom sú menšie a ľahšie, majú EVF, stabilizáciu v tele a podstatne pokročilejšie video. A hlavne je to živý systém, ktorý bude Nikon ďalej prioritne vyvíjať.
    Tak tohle fakt nevidim.
    Rozhodne bych netvrdil, ze je to paradni volba, kdyz nejsou vlastne vubec realne zkusenosti s tim, jak bude ten adapter funkcni. V popisu ma nikon klasickou formulku o tom, ze pri jeho pouziti mohou nastat ruzna omezeni. Osobne bych nechtel zadny adapter, pokud bych ho potreboval jako zaklad pri pouzivani foto systemu.
    Ja si teda myslim, ze to rozhodne neni jedno, za ty penize fakt ne. Aspon nemam ve svem okoli nikoho a ani nikoho neznam, kdo by dal 3500USD za neco, cehoz nastupci budou do budoucna snad lepsi. Nevim, jak vis, ze maji identickou obrazovou kvalitu. Mas odkaz na nejaky zdroj, kde to nekdo testoval s nepredprodukcnimi kusy? Ja bych teda byl se zavery zdrzenlivejsi. Ze jsou mensi a lehci nemusi byt nutne vyhoda, obzvlast treba pri pouziti s velkymi tezkymi skly to bude nejspise naopak. EVF maji a co? Znam dost lidi, kteri ho proste nechteji. No DSLR je taky živý systém, mimochodem ten od Nikonu má stále modely, kterým se žádná bezzrcátka zatím nevyrovnají. To mi nepřijde moc mrtvé zatím. A co bude za pár let, to je dost ve hvězdách, krmit se tím, jak bude vyhrávat ta či ona technologie mi přijde tak trochu zvláštní.

Ale vôbec nejde o to, či je niečo na špici alebo nie. Podobne ako to bolo pri Sony alebo Olympuse, teraz bude mať aj Canon a Nikon na výber nový systém, ktorý bude rýchlo vyvíjať alebo starý, ktorý pôjde do útlmu. Iste, pre niektorých užívateľov bude zatiaľ zrkadlovka nutnosť, ale väčšina ľudí si asi rozmyslí, či bude ďalej investovať do v podstate mŕtveho systému.
    Canon a Nikon maji novy system, ale je to FF, ktery pro vetsinu lidi zas tak moc opodstatneni nema. Jiste se muze stat, ze se FF opet masove rozsiri, mozne je vse a lide jsou ovce, coz je krasne videt na fotacich i cemkoliv jinem.

Registrace
    May 2011

Práve začala nová éra, epocha bezzrkadloviek s veľkým snímačom. Pridáva sa Canon, ktorý by mal svoje riešenie predstaviť už o pár dní a že je to paráda v porovnaní so zrkadlom a stejným rozsahom objektívu :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Canon 1.jpg 
Zobrazení: 31 
Velikost: 117.9 KB 
ID: 2533   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Canon.jpg 
Zobrazení: 12 
Velikost: 97.2 KB 
ID: 2534  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Tak tohle fakt nevidim.
    Rozhodne bych netvrdil, ze je to paradni volba, kdyz nejsou vlastne vubec realne zkusenosti s tim, jak bude ten adapter funkcni. V popisu ma nikon klasickou formulku o tom, ze pri jeho pouziti mohou nastat ruzna omezeni. Osobne bych nechtel zadny adapter, pokud bych ho potreboval jako zaklad pri pouzivani foto systemu.
    Je to stále jediný adaptér na trhu, ktorý bude mať normálne funkčný AF s objektívmi pre bajonet F. Pre majiteľov skiel Nikon jediná voľba. Iste, nejaké obmedzenia tam budú. Ale určite to bude normálne fungovať, tak ako to fungovalo na Nikone 1 a podľa prvých správ to tak aj naozaj je.

Ja si teda myslim, ze to rozhodne neni jedno, za ty penize fakt ne. Aspon nemam ve svem okoli nikoho a ani nikoho neznam, kdo by dal 3500USD za neco, cehoz nastupci budou do budoucna snad lepsi.
    Ale Z6/Z7 už v mnohých ohľadoch lepšie sú. Iste, ak požaduješ špičkový AF alebo sloty pre dve karty, tak zatiaľ ostávaš pri DSLR. Ak si však krajinkár, tak nemáš dôvod neisť do Z, najmä ak sa Ti hodí menšie telo (napríklad na túry). Ak fotíš s pevnými sklami, stabilizácia v tele je veľká výhoda. Ak točíš video, tak Z je jediná rozumná voľba pri Nikone, najmä ak požaduješ aj funkčný AF. Atď atď.

Nevim, jak vis, ze maji identickou obrazovou kvalitu. Mas odkaz na nejaky zdroj, kde to nekdo testoval s nepredprodukcnimi kusy? Ja bych teda byl se zavery zdrzenlivejsi.
    Tak to je snáď jasné, nie? Zdroj je tlačová správa Nikonu. Z7 má evolúciu senzoru z D850, takže obrazová kvalita bude veľmi pravdepodobne identická. Z6 má nový BSI senzor (asi príbuzný s A7 III), takže oproti D750 to bude asi mierny pokrok.

Ze jsou mensi a lehci nemusi byt nutne vyhoda, obzvlast treba pri pouziti s velkymi tezkymi skly to bude nejspise naopak.
    Iste, ale pre mnoho aplikácií s bežnými sklami to pokrok bude.

EVF maji a co? Znam dost lidi, kteri ho proste nechteji.
    Tipnem si, že drvivá väčšina zmení názor až si to skúsia v produkte od ich vlastného výrobcu. Je niečo iné kritizovať EVF pri Sony a vychvaľovať OVF pri Nikone Samozrejme, pre pár staromilcov zostane OVF lepšie, ale aj oni sa budú musieť zmieriť s osudom, keďže nebudú mať časom na výber.

No DSLR je taky živý systém, mimochodem ten od Nikonu má stále modely, kterým se žádná bezzrcátka zatím nevyrovnají. To mi nepřijde moc mrtvé zatím. A co bude za pár let, to je dost ve hvězdách, krmit se tím, jak bude vyhrávat ta či ona technologie mi přijde tak trochu zvláštní.
    Koľko si myslíš, že ešte príde modelov zrkadloviek od Nikonu? Poďme si zašpekulovať - iste, D5 dostane možno aj dve generácie. Pri D850 by som však čakal už iba jednu, ktorá prinesie PDAF technológiu zo Z7. Pri D750 je otázka či vôbec ešte niečo príde. Buď príde D760 a dostane technológiu zo Z6, alebo sa na to Nikon vykašle a skúsi prunútiť užívateľov k migrácii na Z tým, že tam ponechá starší model.

Čo sa týka objektívov, nečakal by som žiadne. Možno nejaký teleobjektív, ale bežná ponuka ostane zamrznutá navždy, lebo Nikon bude musieť vrhnúť všetky sily do vývoja objektívov pre Z.

Idea, že vývoj DSLR a CSC bude paralelne pokračovať ďalej mi nepríde realistická. Iste, Canon a Nikon to teraz nemôžu povedať naplno, lebo by zabili predaje svojich DSLR, ale to čo vidíš teraz je budúcnosť ich systémov. Nemyslím, že ktokoľvek má pri dnešnom malom trhu rezervy na to, aby aktívne vyvíjal paralelne dva profesionálne systémy. Stačí sa pozrieť na minulosť, ako to bolo pri Sony (E vs A) a Olympuse (M43 vs 43). Canon a Nikon budú asi držať svoje zrkadlové systémy dlhšie, ale myslím, že ich priorita bude transformovať svojich užívateľov na nový systém.

Canon a Nikon maji novy system, ale je to FF, ktery pro vetsinu lidi zas tak moc opodstatneni nema. Jiste se muze stat, ze se FF opet masove rozsiri, mozne je vse a lide jsou ovce, coz je krasne videt na fotacich i cemkoliv jinem.
    Jasné, tu si treba ujasniť o čom sa bavíme. Momentálne nejde o low-end pre bežných užívateľov, ale to je práve to podstatné. Nikon práve predstavil bezzrkadlové alternatívy pre svoje kľúčové modely D850/D750, ktoré mieria primárne na vážnych užívateľov a nový bajonet, ktorý má v budúcnosti úplne nahradiť ich starý F-mount. Pri Canone to bude podľa chýrov alternatíva k 5D IV, opäť vážna vec (a Canon má low-end pokrytý už EF-M). Tu sa teda už nehrá o fazuľky, ale hlavný smer vývoja systémov dvoch najväčších výrobcov fotoaparátov.

Momentálne je predaj DSLR vs CSC asi 60:40. Po predstavení CSC systémov od hlavných výrobcov celkom iste dôjde k preklopeniu, dajmä tomu na 30:70. O pár rokov, keď budú mať nové FF CSC systémy rozumne kompletný systém objektívov a druhú generáciu produktov, už bude každému jasné, že DSLR je minulosť a pomer bude tak 10:90.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Práve začala nová éra, epocha bezzrkadloviek s veľkým snímačom. Pridáva sa Canon, ktorý by mal svoje riešenie predstaviť už o pár dní a že je to paráda v porovnaní so zrkadlom a stejným rozsahom objektívu :
    V cem je to parada?
    Ty uz znas nejake parametry?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Je to stále jediný adaptér na trhu, ktorý bude mať normálne funkčný AF s objektívmi pre bajonet F. Pre majiteľov skiel Nikon jediná voľba. Iste, nejaké obmedzenia tam budú. Ale určite to bude normálne fungovať, tak ako to fungovalo na Nikone 1 a podľa prvých správ to tak aj naozaj je.
    Ja nezpochybnoval, ze by to nebylo funkcni. Jen jsem psal, ze to muze byt funkcni hure nez prime spojeni objektivu s tely. Prvni zpravy jsou vesmes od lidi z Nikonu a nebo tech, kterym to dali na chvili do ruky na testovani. Malokdo z tech lidi zacne byt hned kriticky i kdyby mel duvod, protoze chce, aby priste dostal zase hnedle do ruky dalsi novinku.

Ale Z6/Z7 už v mnohých ohľadoch lepšie sú. Iste, ak požaduješ špičkový AF alebo sloty pre dve karty, tak zatiaľ ostávaš pri DSLR. Ak si však krajinkár, tak nemáš dôvod neisť do Z, najmä ak sa Ti hodí menšie telo (napríklad na túry). Ak fotíš s pevnými sklami, stabilizácia v tele je veľká výhoda. Ak točíš video, tak Z je jediná rozumná voľba pri Nikone, najmä ak požaduješ aj funkčný AF. Atď atď.
    Tak pokud tohle pises z pohledu nekoho, kdo ted chce neco poridit, nejradeji by Nikon, tak pokud mu nevadi ta cena a zkusenosti s temi vyrobky budou OK, tak budiz.
    Takovych pripadu ale myslim neni az tak moc. Mi tyhle produkty diky te cene prijdou jako jasny vzkaz:"pokud chces bezzrcatko od Nikonu, tak si zaplat trubko!"
    Kdyz bach nejak vice tocil video, tak bych mel asi jiny system nez Nikon a i kdybych nemel, tak bych si ho na video neporizoval, kdyz v tomhle smeru nepredvedli za x let vubec nic .....ty by sis Nikon poridil na video?

Tak to je snáď jasné, nie? Zdroj je tlačová správa Nikonu. Z7 má evolúciu senzoru z D850, takže obrazová kvalita bude veľmi pravdepodobne identická. Z6 má nový BSI senzor (asi príbuzný s A7 III), takže oproti D750 to bude asi mierny pokrok.
    Jasne to podle me bude, az se to prokaze. Mohli tam zpatlat neco jineho. Samozrejme, ze je pravdepodobne, ze ta kvalita podobna nakonec bude.

Iste, ale pre mnoho aplikácií s bežnými sklami to pokrok bude.
    To samozrejme, ja chtel jen naznacit, ze bych to negeneralizoval.

Tipnem si, že drvivá väčšina zmení názor až si to skúsia v produkte od ich vlastného výrobcu. Je niečo iné kritizovať EVF pri Sony a vychvaľovať OVF pri Nikone Samozrejme, pre pár staromilcov zostane OVF lepšie, ale aj oni sa budú musieť zmieriť s osudom, keďže nebudú mať časom na výber
    Tohle fakt vidim trochu jinak. Jednak koukat do EVF a OVF je principialne neco jineho. Samozrejme ze pro vetsinu fotičů, kteri udelaji obcas par fotek to je prinejmensim fuk a kdyz odevsad slysi, jak je ten EVF vyhodny, tak to zacnou opakovat, aniz by to dokazali zduvodnit. Ale kdyz ma nekdo koukat treba "cely" den a to kazdy pracovni den do monitoru/EVF, vidi celou vec jinak. A jinak ty presne popisujes lidi typu totalni ovce...ano ti nazor zmeni az zkusi koukat do EVF "od sveho vyrobce"..ja si tak nejak porad myslim, ze neni zadny "muj vyrobce" ci "muj system", proste chci to, co mi lepe vyhovuje a mi treba lepe vyhovuje nekoukat do EVF, prijde mi to prijemnejsi. Asi kdyby mi EVF poskytl nejakou opravdu zasadni vyhodu, ktera by me oslovila, tak bych obetoval to pohodli a prijemny pocit. nemam to takhle jenom ja.
    Jinak samozrejme tvuj tip(o te drtive vetsine) je spravny, to je bez debat...ale drtiva vetsina lidi dela i spoustu jinych veci, ktere nechci delat ja a zdaleka nejen ja.

Koľko si myslíš, že ešte príde modelov zrkadloviek od Nikonu? Poďme si zašpekulovať - iste, D5 dostane možno aj dve generácie. Pri D850 by som však čakal už iba jednu, ktorá prinesie PDAF technológiu zo Z7. Pri D750 je otázka či vôbec ešte niečo príde. Buď príde D760 a dostane technológiu zo Z6, alebo sa na to Nikon vykašle a skúsi prunútiť užívateľov k migrácii na Z tým, že tam ponechá starší model.

Čo sa týka objektívov, nečakal by som žiadne. Možno nejaký teleobjektív, ale bežná ponuka ostane zamrznutá navždy, lebo Nikon bude musieť vrhnúť všetky sily do vývoja objektívov pre Z.

Idea, že vývoj DSLR a CSC bude paralelne pokračovať ďalej mi nepríde realistická. Iste, Canon a Nikon to teraz nemôžu povedať naplno, lebo by zabili predaje svojich DSLR, ale to čo vidíš teraz je budúcnosť ich systémov. Nemyslím, že ktokoľvek má pri dnešnom malom trhu rezervy na to, aby aktívne vyvíjal paralelne dva profesionálne systémy. Stačí sa pozrieť na minulosť, ako to bolo pri Sony (E vs A) a Olympuse (M43 vs 43). Canon a Nikon budú asi držať svoje zrkadlové systémy dlhšie, ale myslím, že ich priorita bude transformovať svojich užívateľov na nový systém.
    Vubec si netroufnu odhadnout, spekulovat, mohl bych napsat totiz cokoliv a stejne bych to nemel cim podlozit.
    Neoponoval bych ti ani kdyby jsi napsal teorii, ze D3500 byla posledni. Podle me se muze stat takrka cokoliv hlavne ja vubec do tech faktoru, ktere to podstatne ovlivni, nevidim. Strasne dulezity bude treba vyvoj trhu, vyvoj poptavky, ten muze byt zase silne ovlivnen marketingem, ktery taky nevim jaky bude, co maji vyrobci pripravene, ze nabulikuji oveckam m coz je vzdy velmi moooooc podstatne. takze tady fakt tipovat nebudu, muze to byt klidne, jak pises ty. Coz ale vubec neznamena, ze tim se prokaze silasystemu ci technologie.
    No ale Z6/7 snad nelze nazvat profesionalnim systemem, ne?

Jasné, tu si treba ujasniť o čom sa bavíme. Momentálne nejde o low-end pre bežných užívateľov, ale to je práve to podstatné. Nikon práve predstavil bezzrkadlové alternatívy pre svoje kľúčové modely D850/D750, ktoré mieria primárne na vážnych užívateľov a nový bajonet, ktorý má v budúcnosti úplne nahradiť ich starý F-mount. Pri Canone to bude podľa chýrov alternatíva k 5D IV, opäť vážna vec (a Canon má low-end pokrytý už EF-M). Tu sa teda už nehrá o fazuľky, ale hlavný smer vývoja systémov dvoch najväčších výrobcov fotoaparátov.

Momentálne je predaj DSLR vs CSC asi 60:40. Po predstavení CSC systémov od hlavných výrobcov celkom iste dôjde k preklopeniu, dajmä tomu na 30:70. O pár rokov, keď budú mať nové FF CSC systémy rozumne kompletný systém objektívov a druhú generáciu produktov, už bude každému jasné, že DSLR je minulosť a pomer bude tak 10:90.
    No mi Z7 neprijde jako pknohodnotna alternativa k D850
    Jak pises momentalne nejde o low-end. Ale nen low end to, co produkuje vetsinu zisku?
    Jiste s temi pomery to tak vypada. tedy pokud nevstoupi do hry neco, o cem nyni nevime, co nepredpokladame. A toho muze byt dost. Treba zamer udrzet trh s DSLR..nevim z jakeho duvodu, ale nevylucoval bych to. Nebo nova technologie nejaka. nebo treba obecna ztrata zajmu oo klasicke fotaky. Smartpony mohou prekvapit nebo nejaka jejich modifijace, je toho hodne, co se muze zmenit a foto trh ovlivnit. Nebo co kdyz tohle nyni Canon a Nikon delaji jen proto, aby si FF bezzrc trh rozdelili se Sony a nenechali ho tam kralovat?

Registrace
    May 2011

Na FF Panasonic som ohromne zvedavý, typ snímača a technológia zaostrovania, dúfam, že už konečne prejdú na fázu, respektive hybridný AF. Taký GH5 so všetkým, čím disponuje aktuálne doplnený o FF snímač + PDAF, no, ideálny videofoťák. Samozrejme objektívy, ako to vyriešia je zatiaľ záhada.

Canon R FF má mať vysokú citlivosť AF -6EV a 30MPx snímač s Dual Pixel technológiou, nádhera, ale údajne nebude drmať snímačom, to by bola škoda, pretože 4K video bude. Canon predstaví aj objektívy a to veľmi pekné sklá v L- kovom prevedení, to jest kvalitné spracovanie a zvýšená odolnosť, nový 28-70mm s konšt. svetelnosťou F2.0, perfiš :
Název: Canon.jpg 
Zobrazení: 19 
Velikost: 62.8 KB 
ID: 2535  

Registrace
    May 2011

Doplňujúci obrázok k predošlému príspevku :
Název: canon 1.jpg 
Zobrazení: 23 
Velikost: 98.4 KB 
ID: 2536  

Registrace
    May 2011

Nikon Z7, prvý videotest v češtine :

Obyvatel Digimanie
    Registrace