Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 162 z 202 PrvníPrvní ... 62112152160161162163164172 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,416 až 2,430 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od crashpc Zobrazit příspěvek
    Bhaha, dobré. To ještě bude sakra zajímavej release. Snad to bude lepší než to vypadá.
    Vstup tradičného výrobcu m4/3 do segmentu FF znamená veľmi vážny krok, skutočná revolúcia. Preto si myslím, že uvádzací model Panasonicu musí mať riadnu dávku pridanej hodnoty, aby upútal pozornosť hneď na začiatku. Myslím, že parametre FF Panasonicu budú presvedčivé.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

jozko: Jo, to by asi mělo být přesvědčivé, ale stejně si každý do toho autofokusu kopne. CO naplat, že ušetřej 1/4 stopy jakéhosi měřitelného výkonu snímače, když to nebude ostřit dobře v porovnání s konkurencí...
    Každopádně to vítám jako konkurenci. Aby se z toho Canon po....

Registrace
    May 2011

Jo, to by asi mělo být přesvědčivé, ale stejně si každý do toho autofokusu kopne.
    Tak to máš určite pravdu, autofokus bude ostro sledovaná záležitosť. Dúfam, že nová generácia bude podstatne lepšia. Tá vec, že v pohotovostnom režime fungíruje AF u GH5 lepšie by mohla byť dosť zásadná. Využil toho aj ten agent Panasonicu, keď naplno vypukla aféra s AF GH5 a odprezentoval video, kde AF pekne pracoval za cenu menšieho podfuku - použil externé nahrávanie a tým uľahčil procesoru.

Registrace
    May 2011

Našiel som ten test spomínaný v predošlom príspevku, kde externý spolupracovník Panasonicu zachraňuje reputáciu AF externým rekordérom, tak môžte posúdiť ako to funguje :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Tak Ty nám ešte budeš obhajovať DFD, kam sme to dospeli

Ako som písal, principiálny problém DFD je niečo iného, nie výpočtový výkon. To je len ďalšie mínus. Je to stále CDAF, ktoré netuší ako ďaleko sú objekty kým nepohne objektívom. To môže byť dostatočne dobré pre fotenie, najmä AFS, ale aj kontinuálne ostrenie je ok (aj keď AFF funguje podľa mojich skúseností lepšie ako AFC, keďže sa spolieha na detekciu pohybu a nepulzuje tupo objektívom sem a tam). Toto je dosť dobré pre low-end a strednú triedu menších senzorov (1" až APS-C). Pre video je to však fundamentálne vadný systém, ktorý musí Panasonic opustiť čo najskôr, inak si zlomí krk. To čo má GH5 je možno s výhradami dobré do GX800, ale keďže aj tam je M100 a A5100, tak neviem. Dať to do FF je samovražda. Nikon to práve dokázal, Panasonic zostáva sám.

Inak skúšal si na GH5 nejaký objektív Olympus? Vidíš nejaký zásadný rozdiel v ostrení? Lebo pri GX80 je ten rozdiel tak minimálny, že si nemôžem pomôcť a nehodnotoť DFD ako marketingový počin. Panasonic má proste dobré CDAF a snaží sa to predať pod značkou DFD, aby to vyzeralo ako niečo iné ako v skutočnosti je. Obávam sa, že DFD2 s umelou inteligenciou je presne to isté, vnímajú že AF má u zákazníkov zlú odozvu, tak proste vymysleli ďalšie marketingové cvičenie, ktoré dobre znie, miesto toho aby riešili fundamentálny problém.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Já používám k DC-G9 Olympus 9-18mm f/4,0-5,6 a Olympus 40-150mm f/4,0-5,6 bez problémů. U toho delšího skla je přeostřování tak rychlé,
    že v pohodě fotím volavky a racky v letu. Pouze to má tu vadu, že 150mm je moc krátké!
    A když použiji tele 400mm, tak ty letící potvory nenajdu! Navíc to má manuální ostření.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Tak Ty nám ešte budeš obhajovať DFD, kam sme to dospeli
    A čo má robiť majiteľ GH5, ktorý si brúsi zuby na nový FF Panasonic, hi-hi.

Je to stále CDAF, ktoré netuší ako ďaleko sú objekty kým nepohne objektívom.
    Práve tu by výrazne mala pomôcť druhá generácia DFD s využitím AI.

To čo má GH5 je možno s výhradami dobré do GX800, ale keďže aj tam je M100 a A5100, tak neviem. Dať to do FF je samovražda. Nikon to práve dokázal, Panasonic zostáva sám.
    To predsa Panasonic neplánuje, samozrejme o aký kus sa DFD2 posunula proti GH5 je otázne.

Inak skúšal si na GH5 nejaký objektív Olympus? Vidíš nejaký zásadný rozdiel v ostrení? Lebo pri GX80 je ten rozdiel tak minimálny, že si nemôžem pomôcť a nehodnotoť DFD ako marketingový počin.
    Objektív od Olyho som neskúšal, záleží mi na stab. Dual2, ale okrem Pana skiel mám Sigmu 16mm F1.4, pocitovo je vo fotorežime stejne rýchly, vo videu pomalší.

Obávam sa, že DFD2 s umelou inteligenciou je presne to isté, vnímajú že AF má u zákazníkov zlú odozvu, tak proste vymysleli ďalšie marketingové cvičenie, ktoré dobre znie, miesto toho aby riešili fundamentálny problém.
    Nemusí to byť fundamentálny problém, pokiaľ bude DFD2 schopný analyzovať scénu s rýchlym vzorkovaním a hlavne bez, ako hovoríš tupého drmania objektívom. Hlavné je určiť smer, dať jednoznačný pokyn motorčeku AF na prvý pokus bez pulzovania, napríklad - chlapče si mimo, posuň objektív vpred/vzad o toľko otáčiek.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Nevěřím tomu skoro ani trochu. Přesto tomu věřím víc než Canonímu DPAF - ti než tomu systému dodají potřebný výpočetní výkon pro správné fungování, tak už tady asi dávno nebude nikdo z nás...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Objektív od Olyho som neskúšal, záleží mi ta stab. Dual2, ale okrem Pana skiel mám Sigmu 16mm F1.4, pocitovo je vo fotorežime stejne rýchly, vo videu pomalší.
    A vidíš vo videu nejaký zásadný rozdiel v pulzovaní, prekmytoch či ostrení na pozadie?

Nemusí to byť fundamentálny problém, pokiaľ bude DFD2 schopný analyzovať scénu s rýchlym vzorkovaním a hlavne bez, ako hovoríš tupého drmania objektívom.
    Ale rýchle vzorkovanie = pulzovanie ostriacim motorčekom. Pochop, potrebuje to hýbnuť objektívom, aby to získalo informáciu. Niet inej cesty, ak nechcú používať detekciu fáze.

Hlavné je určiť smer, dať jednoznačný pokyn motorčeku AF na prvý pokus bez pulzovania, napríklad - chlapče si mimo, posuň objektív vpred/vzad o toľko otáčiek.
    A presne toto kontrastné ostrenie z princípu fungovania nedokáže. Ak tomu rozumiem správne, funguje to nejako takto:

1) Hýbnem ostrením, aby som videl či nie som mimo.
    2a) Je to ok, vrátim sa naspäť (=pulzovanie) -> pokračuj v bode 1)
    2b) Kurňa som mimo, asi treba ísť týmto smerom (alebo opačným)
    3) Zaostruje sa to, pokračujem ďalej
    4) Kurňa zase sa to rozostruje, musím sa kúsok vrátiť
    5) Zaostrené! -> pokračuj v bode 1)

DFD by malo zvýšiť úspešnosť v bode 2b) a urýchliť 3). Nič viac to nedokáže.

Registrace
    May 2011

A vidíš vo videu nejaký zásadný rozdiel v pulzovaní, prekmytoch či ostrení na pozadie?
    Nie, AF so Sigmou vykazuje len vyšší stupeň letargie.

Ale rýchle vzorkovanie = pulzovanie ostriacim motorčekom. Pochop, potrebuje to hýbnuť objektívom, aby to získalo informáciu. Niet inej cesty, ak nechcú používať detekciu fáze.
    To je v poriadku, ale ja mám na mysli vzorkovanie pomocou AI.

A presne toto kontrastné ostrenie z princípu fungovania nedokáže. Ak tomu rozumiem správne, funguje to nejako takto:
    Ano, súhlasím, ale znova, kde je umelá inteligencia, akú úlohu zohráva v tom procese, na akom princípe pracuje, ktoré body môžme vylúčiť. To sa dozvieme až v praxi, určite by som novú technológiu A priori neodmietal.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Nevěřím tomu skoro ani trochu. Přesto tomu věřím víc než Canonímu DPAF - ti než tomu systému dodají potřebný výpočetní výkon pro správné fungování, tak už tady asi dávno nebude nikdo z nás...
    Ale DPAF je jeden z najlepšie fungujúcich ostriacich systémov vo videu. Obávam sa, že k tomu sa Panasonic nemá žiadnu šancu priblížiť.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

To je v poriadku, ale ja mám na mysli vzorkovanie pomocou AI.
    A čo to presne má byť? Lebo mne to pripadá ako marketingový výkrik. Tu predsa nejde o nejakú inteligenciu, ale o to, ako spoľahlivo odmerať vzdialenosť od foťáku k objektom v zornom poli. Merať vzdialenosť sa dá pomocou metra, pomocou Dopplerovho posunu, či pomocou detekcie fázového rozdielu v optickom systéme. Ale nie pomocou inteligencie, či už umelej alebo živej. Tá môže maximálne tak hádať, ale nie merať, na to treba merací prístroj. Panasonic sa zrejme rozhodol, že im merať vzdialenosť netreba a zaobídu sa bez tejto informácie.

Registrace
    May 2011

A čo to presne má byť? Lebo mne to pripadá ako marketingový výkrik. Tu predsa nejde o nejakú inteligenciu, ale o to, ako spoľahlivo odmerať vzdialenosť od foťáku k objektom v zornom poli. Merať vzdialenosť sa dá pomocou metra, pomocou Dopplerovho posunu, či pomocou detekcie fázového rozdielu v optickom systéme. Ale nie pomocou inteligencie, či už umelej alebo živej. Tá môže maximálne tak hádať, ale nie merať, na to treba merací prístroj. Panasonic sa zrejme rozhodol, že im merať vzdialenosť netreba a zaobídu sa bez tejto informácie.
    To sú priame metódy merania vzdialenosti, ja mám na mysli napríklad databázu. Ak mám napríklad trojuholník so známou stranou a, b, potom c vypočítam bez toho aby som ju meral. Obdobne by to mohlo fungírovať pri zaostrovaní s podporou AI. Zoberem predmet a jedno ohnisko objektívu, hodnota ohniska bude vždy známa, vzdialenosť predmetu nie, preto si spravím malú databázu - každý centimeter zaostrím a uložím najlepší lokálny kontrast, potom stačí rýchlo prechádzať databázou a v zlomku sekundy vybrať ten správny vzorok, vyslať pokyn motorčeku a je to.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Voľajako Ti nerozumiem, aký trojuholník, aká databáza, čoho presne? Vyjdime z toho, že máš informáciu o hodnotách pixelov v danej oblasti senzoru. Čo ďalej?

Registrace
    May 2011

Voľajako Ti nerozumiem, aký trojuholník, aká databáza, čoho presne?
    Trojuholník som použil ako príklad nepriameho výpočtu. Databáza scén.

Vyjdime z toho, že máš informáciu o hodnotách pixelov v danej oblasti senzoru. Čo ďalej?
    Ano, máš okamžitu hodnotu pixelov a zároveň obrovskú databázu hodnôt úplne iných, podobných až stejných. Pri dnešnom výkone procesorov neni problém vybrať tie správne v zlomku sekundy. Navyše umelá inteligencia sa bude učiť v čase.
    To je však vysoká teória, možno budeš mať pravdu a DFD2 bude rovnako slabý ako aktuálny. Nejakú úlohu tam AI zohrávať bude.