Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 164 z 202 PrvníPrvní ... 64114154162163164165166174 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,446 až 2,460 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Panasonické RAWy (RW2) to bere, teď jsem to zkoušel. Ale už je pozdě a zítra je také den!
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Snívam, snívam o písmene E. Je to jediná rozumná možnosť, ktorá ma napadá a bola by to bomba!
    To áno, okamžite by bol k dispozícii veľký výber, ale že by tí dvaja boli až takí kámoši...

A nový bajonet je okázalé harakiri pred vchodom do siene slávy.
    Až tak tragicky by som to nevidel.

Sony aj Panasonic majú mať tlačovku 25.9. Sony má vraj ohlásiť okrem nových objektívov aj "čosi iné".
    Napínavé, možno fakt čosi z toho bude, ešte 6 dní, ajajáj...

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od romana51 Zobrazit příspěvek
    Panasonické RAWy (RW2) to bere, teď jsem to zkoušel.
    Ano, skúšal som aj Sony a Nikon, v pohode. V súvislosti s RAW ma napadol zrejme výhodnejší postup - využiť svoj zabehnutý spôsob edit .raw v obľúbenom editore a ten uložiť v bezztratovom 16-bit .tiff , ako prípravu pre Topaz AI.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Já jsem RAW 24,191 MB (5184/3888) převedl v Gigapixelu do tiff 16bit (10000/7496) a velikost byla 449,771 MB. V Zoneru se to dalo v pohodě upravovat.
    Rozdíl v kvalitě je při velkém zvětšení dobře patrný. Ale pro mne to má pořádný ne háček, ale hák. Když to vytisknu na A4, rozdíl není patrný ani náhodou.
    A protože nemám velkoformátovou tiskárnu, je mi to na nic. Kdyby bylo něco takového na videosoubory, ale asi není, bohužel!

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od romana51 Zobrazit příspěvek
    Rozdíl v kvalitě je při velkém zvětšení dobře patrný. Ale pro mne to má pořádný ne háček, ale hák. Když to vytisknu na A4, rozdíl není patrný ani náhodou.
    Inteligentné zvečšenie fotografií je len jedna z možností programu Topaz AI. Rád fotíš ptactvo a tu práve vidím potenciál vo výrezoch. Program má širokospektrálne využiie napríklad pri rekonštrukcii malých alebo starých snímkov, vylepšenie detailov všeobecne, zvýšenie kvality na vysokých ISO, zvýšenie kvality fotiek z mobilu, ale i pri skene už printnutej fotky.

Registrace
    May 2011

AI Gigapixel má dnešným dňom aktualizáciu na verziu 1.1.2, k dispozícii cez program, alebo na stránke Topaz stiahnutie novej verzie.
    Profesionálna fotografka testovala kvalitu na výreze fotografie s veľmi pekným výsledkom :
    https://angelaandrieux.com/intellige...-ai-gigapixel/

Registrace
    May 2011

Príklad zvýšenia kresby/detailov v programe AI Gigapixel. Pre objektívnosť som použil Milanovu fotku z recenzie Panasonicu G80 :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Holub.jpg 
Zobrazení: 44 
Velikost: 639.6 KB 
ID: 2578  

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Jožko, měl jsi pravdu. Vyzkoušel jsem to na volavce a výsledek je příjemný. Vlevo je originál, vpravo po zvýšení rozlišení.
    Tu aktualizaci už mám nainstalovanou.
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Volavka MEGAPIX.jpg 
Zobrazení: 39 
Velikost: 1,018.0 KB 
ID: 2579

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Ja myslim, ze na stejne urovni to pujde upravit i v Zoneru a pokud ne, tak v Adobe produktech rozhodne ano. Ale chapu, ze vidina toho, ze mi nekdo dava do ruky kouzelnou hulku, udela pro nektere lidi sve.

Zadne zvyseni kresby detailu se nekona. To spis nekdo zatim realne nemel tu cest smysluplne pracovat s raw y.

---------- Doplněno v 01:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 01:14 ----------

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Kabedrísty.
    Milane Šurkalo, stale nic?
    Tohle je ok? ..Neustale dokola...
    Ty zase jen prijdes az zareaguji a budes chytracit a moralizovat, jak jsem spatny a ublizuji zdejsim slusnym lidem?
    Pak zase budes fabulovat o tom, jak je napadam a nadavam jim?
    Vazne si prijdes jako slusny clovek?

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Milane Šurkalo, stale nic?
    Tohle je ok? ..Neustale dokola...
    Ty zase jen prijdes az zareaguji a budes chytracit a moralizovat, jak jsem spatny a ublizuji zdejsim slusnym lidem?
    Pak zase budes fabulovat o tom, jak je napadam a nadavam jim?
    Vazne si prijdes jako slusny clovek?
    Řeknu ti to asi takto. To neustálé napadání ostatních mi už tak znechutilo čtení fór a diskuzí, že to už prostě nestíhám (a vlastně ani nechci) číst, nemám na tyhle tvoje blbosti s jožkem a ostatními čas. Když občas něco zahlédnu, tak se ozvu, ale to se už fakt nedá. Takže to není o tom, že bych byl selektivní, ale kvůli tomu, že to kvůli těm vašim pitomým hádkám už ani nestíhám moderovat, protože bych kvůli tomu denně zabil strašně moc času a nestihl dělat užitečné věci. Proto jsem vás oba několikrát slušně žádal, ať přestanete.

Skoro všechny diskuze už nejsou o tématu, ale o tom jak si ty nadáváš s někým jiným.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Tak jsem zkoušel odšumění a to je balada. Měl jsem nastaveno "reduce noise" na "moderate" a ani jsem tomu nechtěl věřit.
    Nechám doběhnout trial a potom to koupím, snad to nezdraží!

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Gigapixel.jpg 
Zobrazení: 37 
Velikost: 754.2 KB 
ID: 2580

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    To neustálé napadání ostatních mi už tak znechutilo čtení fór a diskuzí, že to už prostě nestíhám
    Zabanovat a je klid.

Registrace
    May 2011

FF Panasonic, uniknuté informácie s 90% pravdepodobnosťou hovoria o použití SL bajonetu, teda Leica sklá. Táto možnosť vypadá logicky, Panasonic a Leica už roky participujú na projektoch. Takže preznačené Leica sklá by bola veľmi zaujímavá a kvalitná cesta, ovšem za menšie penízky.
    Na obrázku fotomontáž G9 s FF snímačom :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: SL.jpg 
Zobrazení: 15 
Velikost: 165.2 KB 
ID: 2581  

Registrace
    May 2011

Zoner nám dal darček, kolekciu presetov s lesnou témou do PhotoStudia X. V linku je odkaz na stiahnutie a postup aktivovania presetov:
    https://www.zoner.cz/photo-studio/no...18-podzim.aspx
Název: ZPS.jpg 
Zobrazení: 20 
Velikost: 34.9 KB 
ID: 2582  

Registrace
    May 2011

Horúca správa a skutočne pecka, Leica + Sigma + Panasonic založili " bratský spolok " na vývoj a výrobu FF prístrojov a objektívov, perfektná myšlienka. V tomto zložení majú velikú šancu proti triu CNS. Druhá senzi správa hovorí o pripravovanom FF Panasonic, údajne to má byť vyspelejší prístroj, ako nové FF bezzrkadlá Canonu a Nikonu.
Název: Bez názvu.jpg 
Zobrazení: 23 
Velikost: 72.3 KB 
ID: 2583