Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 171 z 202 PrvníPrvní ... 71121161169170171172173181 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,551 až 2,565 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    crashpc, kolyy, vy dvaja lapaji, už by ste v tej úprimnosti mohli poľaviť. Máte pravdu, však je tam 2EV rozdiel, len ma troška šetrite, ako majiteľovi MFT skiel F1.4 sa to strašne zle číta brrrrrr....
    Ale už viem ako na vás - práve študujem Fuji GFX 50R, predsa nebudem v dnešnej dobe fotit na krpatý FF snímač.
    Nič si z toho nerob, mne tiež stačí F1.4 na M43/F2.8 na FF. Ale nebudem sa hrať, že je to niečo extra svetelné.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Jožko: není v tom žádná zášť nebo něco. Stačilo by, aby se srovnali s cenami, a bylo by to opravdu zajímavé a chtěné řešení. Výhod jsme si vědomi…
    Medium format má také svoje, ale nejsou na to moc pancake skla a ceny taky ještě ne úplně lidové.
    I za FF mi přijde 40-80k dost.

Co se té Leiky týká, tak já jsem nikde neviděl, že by to byl ostřejší objektiv. Viděl jsem, jak se jednomu recenzentovi za záhadných okolností povedlo z toho udělat asi ostřejší fotku. To s reálným benchmarkem, měřením, daty, nemá skoro nic společného.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Milan, ty si nám ešte neprezradil, čo si myslíš o FF Panasonic, ako sa ti pozdáva ? Ď.
    Myslím, že to vypadá na výborné fotoaparáty, tohle je přesně o tom, o čem jsem nedávno mluvil, když jsem hodnotil přístroje Canon a Nikon "rozpačitými". Není to fotoaparát takový, aby se konečně přestalo breptat, že nemáme full frame CSC, ale dosti nekompromisní přístroj, který má téměř vše, co se v takové třídě očekává. Zvládá to 4K 60p, má to dva sloty pro kartu (pro mě sice naprosto nedůležité, ale vím, že profíci si na tom zakládají), nechybí tomu ani stabilizace v těle pro všechny objektivy (a nevymlouvá se jako Canon, který to smetl ze stolu s tím, že optická stabilizace je účinnější - no... to sice může být účinnější než mechanická, ale Panasonic má obě a vzhledem k tomu, jak to funguje u M4/3, tak to bude jistě paráda). Jediné, co si myslím, že bude mezi profíky problém, je to DFD, přes to se mnoho lidí nepřenese. Každopádně si myslím, že z těch tří nových systémů vypadá Panasonic asi přeci jen nejslibněji. Kdybych si měl kupovat full frame CSC, uvažoval bych asi o S1 a A7 III.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Loskyn Zobrazit příspěvek
    To sice ano, ale nyní je jiná situace. Věřím tomu, že ceny půjdou dolů celkově. Vždyť trh je silně zahlcený. Máme tu tři zbrusu nové systémy FF CSC, a stále dost silný, byť zkomírající trh s DSLR. Takže tlak na cenu je značný. Jinak dost sleduji ceny a velmi dobrou zprávou je, že např. Olympus 45 mm f 1,2, který ještě nedávno stál cca 23 tis., se dá nyní pořídit jen za 19 tis. nový.
    Tlak na cenu není veskrze žádný. Situace se nijak zvlášť neliší už desítky let. Pořád tu máš různé systémy fotoaparátů a objektivů k nim. Nevšiml jsem si, že by např. objektivy Sigma/Tamron, které přímo konkurují originálním objektivům Canon/Nikon za poloviční cenu přinutily kdy CaNikon jít s cenou výrazněji dolů. Nebo, že by levný objektiv u jednoho CSC systému přinutil jít výrobce jít dolů s cenou obdobného objektivu u jiného systému.

Tlak na cenu existuje u fotoaparátů, které morálně rychleji zastarávají a jsou nahrazovány novými, ale u objektivů to není pravda. Cena objektivů může jít dolů s tím, jak se představí jejich nástupce, ale nebude to dáno primárně cenovou válkou mezi různými systémy. Podle tvého názoru je tlak na cenu značný, ale tomu přímo odporuje cenová politika, kdy ty nové CSC objektivy jsou s cenami nezřídka výrazně výš než jejich DSLR protějšky.

Nikkor 50mm f/1,8 - DSLR 6000 Kč, CSC 16000 Kč
    Nikkor 35mm f/1,8 - DSLR 140000 Kč, CSC 23000 Kč

Nijak tam nevidím, že by např. Nikon tlačil na cenu. Canon, tam je to trochu jiné, ten aspoň ceny víceméně udržel. Neříkám, že ceny vůbec nepůjdou dolů, ale nějaké znatelné posuny dolů o desítky procent bych opravdu nečekal.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

A ještě “tilty flippy screen” :-)
    To je pro vloggery docela velký problém.

S cenami souhlasím. Sony bere své fotoaparáty po roce jako outdatovanou spotřebku, a tak jde cena dolů, a drahé je jen to nové.
    Canon bere své fotoaparáty jako systém delší životnosti a pomalejších updatů, a ceny si drží vysoko. A7 byl za hubičku, zatímco 6D bylo pořád hnusně drahé.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od crashpc Zobrazit příspěvek
    A ještě “tilty flippy screen” :-)
    To je pro vloggery docela velký problém.
    Taký stroj je pre typického vlogera škoda, ale máš pravdu, občas sa pohľad na monitor zo strany scény hodí. Mne by viac vyhovoval mechanizmus naklápania v predstavenej podobe. U Sony A6500 bola prvá vec po zapnutí prístroja naklopenie monitora o 45st. smerom k očiam, u GH5 je to sice možné, ale až po vyklopení monitora do strany, potom je sťažená ergonómia. Takže ja by som to nechal tak, ako je i navzdor petícii za klbové uloženie.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Myslím, že to vypadá na výborné fotoaparáty, tohle je přesně o tom, o čem jsem nedávno mluvil, když jsem hodnotil přístroje Canon a Nikon "rozpačitými".
    Ano, pomenoval si to naprosto výstižne, presne rozpačité pocity mám z nových Canon/Nikon aj ja. Na titulke som nechcel prilievať petrolej do ohňa, aby sa to nezvrhlo do emocionálnej hádky. Isté je, že Panasonic predstavil najkomplexnejšie prístroje v podobe S1/S1R.

Jediné, co si myslím, že bude mezi profíky problém, je to DFD, přes to se mnoho lidí nepřenese.
    Veľmi bude záležať na výkone DFD2, ak bude progres podobný ako v prípade GH4 vs. GH5 môže to byť zaujímavé riešenie. Konečne, DFD u GH5 sa výrazne zlepšil, no výkon je silne závislý na použitom objektíve. Kombo GH5 + Panasonic Leica 12-60mm F2.8-4 podáva veľmi pekné výsledky v 90% situáciách.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Loskyn Zobrazit příspěvek
    Jozkopower: buď v klidu. I středoformát docela slušně šumí. Viz ukázka Fufilm GFX 50S, ISO 12800
    Samozrejme, že šumí, neni dôvod aby nešumel, principiálne je to presne taký istý snímač ako menšie moderné snímače. Ty ale nechceš pochopiť zásadnú vec, ktorú bagatelizuješ zrovnávaním stejnej hlbky ostrosti a to je množstvo svetla zachyteného a spracovaného rozmernejším čipom. Inak povedané, čím väčší snímač, tým dokáže spracovať väčšie množstvo svetla, ktoré vybudí väčší elektrický náboj, čiže užitočný signál a ten je zosilnený menším ziskom zosilovača, tak proste má pri stejnom ISO lepšie vlastnosti proti malému snímaču.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Loskyn: K tomu ISO ... oni ti to nevysvetluji asi dostatecne nazorne. Dam ti jednoduchy priklad. Zdrava vlastovka ma zasadne dve kridla. Zdrava slepice ma zasadne dve kridla. Pocet kridel u vlastovky i slepice je tedy shodne 2(slovy dvě). Ale zatim zadny vyzkum neprokazal, ze by slepky odlitaly zimovat treba do jizni afriky i kdyz maji stejne kridel jako vlastovky, ktere (i) tam odletaji.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

No a vo tom to je...
    Jinak "na více světla u medium formátu" pozor. Ano, jsou takové situace, ale je potřeba si uvědomit, že běžná skla na MF rozhodně nemají světelnosti jako f/1.8 nebo f/1.4. f/3.5 není výjímkou, a tak výhodu se dá využít jen třeba ve studiovém prostředí nebo na dobrém světle (což ostatně uživatelé MF konají). Ve skutečné vřavě rodinných momentek a podobně, FF středoformátu napráská. Nízká čísla světelnosti a IBIS lámou středoformátu vaz...

Registrace
    May 2011

No a vo tom to je...
    To je reakcia na ktorý príspevok ?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Zabanovat a je klid.
    Proc banovat, vzdyt jsi sam nekolikrat s hlasitym narkem deklaroval, ze odchazis.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Řeknu ti to asi takto. To neustálé napadání ostatních mi už tak znechutilo čtení fór a diskuzí, že to už prostě nestíhám (a vlastně ani nechci) číst, nemám na tyhle tvoje blbosti s jožkem a ostatními čas. Když občas něco zahlédnu, tak se ozvu, ale to se už fakt nedá. Takže to není o tom, že bych byl selektivní, ale kvůli tomu, že to kvůli těm vašim pitomým hádkám už ani nestíhám moderovat, protože bych kvůli tomu denně zabil strašně moc času a nestihl dělat užitečné věci. Proto jsem vás oba několikrát slušně žádal, ať přestanete.
    Skoro všechny diskuze už nejsou o tématu, ale o tom jak si ty nadáváš s někým jiným.
    Ale kdepááák. Stačilo by mu nebo třeba romana51 dat najevo, ze si nekdo z moderatoru vsiml, ze to jsou oni, kdo zacinaji. A zadne vecne hadky tu nejsou, ze onen clovek neustoji reakci k tematu, ktera se mu treba zrovna nelibi a hned to pretoci do osobni roviny, fakt neni muj problem. A nazorove neshody k tematu diskuze jsou snad jeste bezna a normalni vec ne? Ale tohle jsme resili uz hodnekrat a je to od zacatku stejne stale v duchu treba hned jednoho z prvnich konfliktu, kdyz jsem dostal jak maly Jarda vyhubovano, ze se nechovam slusne a nasledne, kdyz jsem to reklamoval, ze je to opet jen reakce, dozvedel jsem se, ze vsichni se musi chovat slusne. Nacez jsem opakovane upozornoval, ze nekdo se slusne nechova, pise evidentni vulgarity, opakovane to nahlasil a ty a p.Polivka jste s tim IMO demonstrativne neudelali nic. Nechci tu plakat, jen se ti bohuzel stale marne snazim vysvetlit, ze pouze IMO adekvatne reaguji. kdyz na to nemas chut a naladu, coz i chapu, tak to nedelej. Clovek by preci nemel delat veci jen tak napul, ne?
    Az si tohle prectes, tak to klidne smazni. Dik.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Jožko: pravidla fora 101. Když nepoužívám citaci, tak je to reakce na předešlý post...

Registrace
    May 2011

Jožko: pravidla fora 101. Když nepoužívám citaci, tak je to reakce na předešlý post...
    Občas sa mi už stalo, že niekto písal príspevok v stejnom čase a ten môj vypadal ako reakcia na iný príspevok.