Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 4 z 202 PrvníPrvní ... 234561454104 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Ano dokonale plynule ten svenk udela jen ten SW, tedy pokud je dobre naprogramovany nebo pokud mas profi vybaveni a dobrou ruku

pak jeste byla debata o plynulosti pohybu v zavislosti na fps viz. debata ve vlakne FZ1000, kde se 4K "svenkovana'" videa dost cukaji pokud je neprehravas treba na TV, ktera umele softwarove dela pohyb plynulejsi (dalo by se rict ze nahrazuje 50p). Proto bych rad odzkousel, jestli natocenim videa ze stativu (bez pohybu fotaku) a naslednym "pridanim" svenku v SW pri treba 50% cropu dostanu svenkovy pohyb plynulejsi nez kdybych ho delal na stativu s pohybem fotaku pri stejnych parametrech nastaveni t.j. 4K 25p a stejnem cropu...ale kdyby to chtel treba joeh zkusit vubec bych se nezlobil, sam na to ted nemam cas, hlavne na zpracovani v nejakem SW kdyz jsem to nikda nedelal. Ale samozrejme uz vime, ze tento neduh opravuje treba Adobe media encoder pri predelani do 50p.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Z podstaty si myslím, že ten "firmware švenk" tento "problém" nedostraní, protože prostě ten výstup bude pořád v 25fps.

btw: Ta konverze z 25p na 50p mě docela zarazila už v jiné diskusi. Sem dosud žil v domnění, že video se konvertuje max. z třeba 50i na 25p, ale obráceně a ještě k tomu v principu jen díky doublování snímků, mě to přišlo dost zvláštní. Mě totiž na LCD televizích dost odrazuje ten nepřirozeně plynulý pohyb, který mi spíše připomíná TV záznam, než film. Řada lidí si tohoto ani nevšimne, ale já sem z toho dost špatnej.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

No, ja by som si dovolil namietnuť, že plynulý pohyb naopak prirodzený je.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

No ono to na mě působí nepřirozeně - působí to televizně, reportážně. Je to stejné, jako když se Jackson rozhodl natočit Hobbita v 48fps - tato verze řadu lidí odradila a neujalo se to. Na reportáže je to OK, ale pro film mě přijde přirozenější takové to "cukání." Proto jsem také vždycky vykolejený, když u někoho na TV shlédnu nějaký film, který jsem viděl před léty v klasickém 25fps (50i PAL) - SW TV to nějak "zamázne" a působí to pak na mne hrozně - televizně, reportáženě, nefilmově. Když si pouštím filmy na monitoru PC, tak se všechno zdá OK - na LCD televizích mám ale po zážitku. Zkoušel sem někde v MENU TV toto vypnout, ale nepodařilo se mi to.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ale to cukanie nie je nič prirodzené, je to len technologické obmedzenie z minulosti. Pôsobí to filmovo iba kvôli tomu, že sme videli milión filmov natočených týmto spôsobom. Mňa osobne vždy ten trhaný pohyb iritoval a som vďačný, keď nemusím trápiť svoje oči.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Citace Původně odesláno od Vierzbowski007 Zobrazit příspěvek
    No ono to na mě působí nepřirozeně - působí to televizně, reportážně. Je to stejné, jako když se Jackson rozhodl natočit Hobbita v 48fps - tato verze řadu lidí odradila a neujalo se to. Na reportáže je to OK, ale pro film mě přijde přirozenější takové to "cukání." Proto jsem také vždycky vykolejený, když u někoho na TV shlédnu nějaký film, který jsem viděl před léty v klasickém 25fps (50i PAL) - SW TV to nějak "zamázne" a působí to pak na mne hrozně - televizně, reportáženě, nefilmově. Když si pouštím filmy na monitoru PC, tak se všechno zdá OK - na LCD televizích mám ale po zážitku. Zkoušel sem někde v MENU TV toto vypnout, ale nepodařilo se mi to.
    Dekuji, taky to tak vnimam. Mame doma starsi televizu, notebooky, telefony a vsude mi filmy a vysilani prijde prirozenejsi tak jak je "cukane". Pokazde kdyz prijedu dom a vidim neco na te nove fotrove televizi je to strasne zrychlene az neprirozene. Bude to o zvyku protoze nasi to vubec nevnimaji. Jde o to, ze 4K 25p videa z FZ1000 jsou na notebooku az moc cukane, proste opacny extrem. Neni to vykonem, je to tim videem v 25p, podle mne to trvale cukani jeste vic zvyraznuje ostrost 4K. Kdyz se to projede tim AME, ziska umele tech 50p ale je to prirozenejsi nez z tech modernich televizi. Je to neco mezi a vypada to dost slusne. Chce to vyzkouset, kazdy to vnima jinak...

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Díky moc za postřehy. Třeba jednou v budoucnosti přejdu na natáčení 4K a tohle se bude hodit.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Nechýba vám aj blikanie CRT?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Nechýba vám aj blikanie CRT?
    ho hooo, tohle je trochu podpásovka, ale budiž, říkal sis o to

Mě blikání CRT nechybí, protože sem sledoval filmy na CRT EIZO se 100 Hz obnovováním. Ale co mi chybí, je ten barevný gamut co to mívalo - 100% AdobeRGB. Žádný ořez typu 89%/98% apod. . A ani tehdejší nejlevnější monitory neměly problém s barvami, když se na ně člověk díval z různých úhlů.

A i dnešní levné LCD 30Hz LCD blikají o 106

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Chalani, sekaná je výborná na chlebe alebo so sviečkovou na smotane, na monitor nesmie.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Vierzbowski007 Zobrazit příspěvek
    Ta konverze z 25p na 50p mě docela zarazila už v jiné diskusi.
    - pokial myslíš diskusiu o Media Encoder a funkciu "optický tok", ono to v podstate neni konverze. Soft pracuje na jednoduchom princípe - každý druhý obrázok videa je vypočítaný z dvoch susedných, skutočne zosnímaných obrázkov. Za určitú časovú jednotku to pri prehrávaní vypadá nasledovne : reálny - vypočítaný - reálny - vypočítaný atd. V prípade jednej sekundy a skutočného záznamu 25fps sa pri pomere 1:1 dostaneme na výstup 50fps. Pri správnom postupe spracovania videa podáva soft vynikajúci výsledok.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kultus Zobrazit příspěvek
    ...ale kdyby to chtel treba joeh zkusit vubec bych se nezlobil
    - problém je v tom, že joeh sa nikdy nepúšťa do projektov, ktoré nemajú pravdepodobnosť úspešnosti aspon 51%. V tomto prípade joeh vyhodnotil pravdepodobnosť na jedno promile, čo je veľmi málo, dokonca menej, ako má momentálne alkoholu v krvi.

P.S. : Možno to skúsim, ale vidím to negatívne.

Registrace
    May 2011

Adaptér a objektív v danej téme by mal fungovat i na novom Panasonicu GH5. Predstavený by mal byť na Photokine 2016. S blížiacim sa termínom predstavenia konšpiračné teórie naberajú obrátky. Osobne som zvedavý na rozhodnutie výrobcu ohľadne stabilizácie vo videorežime.

Registrace
    May 2011

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

IMHO ten 6K mód je spíše zbožné přání. Teď Panasonic používá SONY 20 MPix senzor a ten bude i v GH5. Dokonce si ani nejsem jistý, zda-li tam dají tu stabilizaci na čipu - ta se zatím objevila jen v GX řadě. To je dáno tím, že GH má spíše více fíčur na video a Panasonic pořád tlačí své stabilizované objektivy.

Strana 4 z 202 PrvníPrvní ... 234561454104 ... PosledníPoslední