Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 52 z 202 PrvníPrvní ... 242505152535462102152 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 766 až 780 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

A6500 + Sigma 30mm, ukážka zoomu v 4K s pevným objektívom :

Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    May 2011

Neviete niekto ako je to s tým ostrením v spomalenom videu u GH5, poľské stránky tvrdia , že len na manuál. Zatiaľ o som videl spomalené zábery, len mazanice ?

Registrace
    May 2011

V spomalenom videu to nebude ostriť, ukážka je patlanina :

Registrace
    May 2011

Sony A6500, plynulosť zmeny expozície - priorita clony, čas sa menil o 6EV :

Registrace
    May 2011

Bitva najschopnejších AF :

Registrace
    May 2011

Sony A6500, prezentácia troch kľúčových vlastností prístroja - vysoký DR, nízky šum na vysokých citlivostiach a zachovanie farby v celom rozsahu ISO. Zisk začína na ISO 2000 a pokračuje po 0,3EV do ISO 25600 :

https://www.youtube.com/watch?v=ZJa73at4Tlk

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Neviete niekto ako je to s tým ostrením v spomalenom videu u GH5, poľské stránky tvrdia , že len na manuál. Zatiaľ o som videl spomalené zábery, len mazanice ?
    Jen manuál. Automaticky se to přepne. Ale umí to dokonce nastavovat "expoziční čas" v úhlech.

Registrace
    May 2011

[QUOTE=Milan Šurkala;44964]Jen manuál. Automaticky se to přepne.[/QUOTE

Tak to je špatne.

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    umí to dokonce nastavovat "expoziční čas" v úhlech.
    Myslíš automatické skracovanie času pri menšom zornom uhle ?

Registrace
    May 2011

Panasonic GH5 autofocus, úplne jednoduchá scéna, no autofocus je na prášky :

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Tak to je špatne. Myslíš automatické skracovanie času pri menšom zornom uhle ?
    Neříkám, že je to dobře, ale hlavně je to zatím naprosto typické. Co se týče toho času, tak ne. Expoziční čas se může udávat v úhlech, což je vztah mezi snímkovací frekvencí a časem. Do minulého týdne jsem ani nevěděl, že něco takového existuje (viděl jsem video od SlowMoGuys, kde o tom mluvili) a hle, pár dní na to, najdu to u GH5.

Registrace
    May 2011

Neříkám, že je to dobře, ale hlavně je to zatím naprosto typické.
    Lenže GH5 má cenovku 2000 EUR, za túto cenu neumí automaticky zaostrovať, pričom konkurencia má AF v spomalenom videu i zrýchlenom videu.

Expoziční čas se může udávat v úhlech, což je vztah mezi snímkovací frekvencí a časem.
    Ano, vo videu platí vzťah, že čas má byť polovica snímkovej rýchlosti, napríklad 30fps zaznamená najlepšie pohyb pri čase 1/60s. Pravidlo platí le v špecifických situáciach pri rýchlom pohybe, inak môže byť čas závierky ľubovolný.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Úhlový čas měla už i GH4Pro 50P platí 180°

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Sony A6500 ukážka AF-C, za povšimnutie stojí ľahkosť a rýchlosť zaostrovania i plynulosť pohybu :
    Takže už ju máš? Super! Osobne by som ale ocenil keby si miesto vecí, ktoré nedoznali výraznejšej zmeny (AF, obrazová kvalita) vylíčil prvé skúsenosti s naozaj so zásadnými novinkami - stabilizácia a dotykový displej.

---------- Doplněno v 23:37 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:34 ----------

V Panasonicu vymysleli ďaľšiu zbytočnú funkciu - prechody- , namiesto funkčného a spoľahlivého autofocusu zákazníkov lákajú na hračkárske funkcie. Tá funkcia má mizivý prínos v praxi :
    To je ťažké - pre Teba aj pre mňa je to nezmysel. Ale pochopil som, že pre naozaj serióznu filmársku prácu s naaranžovanou scénou to môže byť užitočné. Takže by som nerobil urýchlené súdy, toto nie je funkcia pre nás.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Osobne by som ale ocenil keby si miesto vecí, ktoré nedoznali výraznejšej zmeny (AF, obrazová kvalita) vylíčil prvé skúsenosti s naozaj so zásadnými novinkami - stabilizácia a dotykový displej.
    Určite sa povenujem stabilizácii aj daktylu. Výraznejšie zmeny doznala kvalita obrazu na vysokých ISO, jedno video som už nahodil /pivko/.

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    To je ťažké - pre Teba aj pre mňa je to nezmysel. Ale pochopil som, že pre naozaj serióznu filmársku prácu s naaranžovanou scénou to môže byť užitočné. Takže by som nerobil urýchlené súdy, toto nie je funkcia pre nás.
    Tá funkcia len supluje dobrý autofocus. Keďže výrobca nedokázal naučiť AF plynulo preostrovať bez lovenia a pulzovania, tak dáva možnosť naučiť foťák zaostriť na 3 roviny pred natáčaním, avšak je to krkolomné a zložité.

Registrace
    May 2011

Panasonic GH5 nové video, celý clip v čase od 1:20 do 1:55 je vhodný akurát na vymazanie. AF sa chytil 2x na pár sekúnd :