Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 58 z 202 PrvníPrvní ... 848565758596068108158 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 856 až 870 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    To první, tam jsem měl chybu. Zkusme to ale dohnat do úplně šílených čísel. Něco ti bliká frekvencí 50 Hz. Tedy 50krát za sekundu je tam plné světlo, 50× za sekundu je tam tma.
    I v tom druhom grafe máš chybu, napríklad wolfrámové vlákno klasickej žiarovky, na ktorú sa odvolávaš, má zotrvačnosť. Priebeh jasu je vlnovka, nemá nulovú hodnotu ako máš v grafe.

Do šialených čísel nemá cenu chodit, diskusia vznikla pri blikaní 180 fps.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    I v tom druhom grafe máš chybu, napríklad wolfrámové vlákno klasickej žiarovky, na ktorú sa odvolávaš, má zotrvačnosť. Priebeh jasu je vlnovka, nemá nulovú hodnotu ako máš v grafe.

Do šialených čísel nemá cenu chodit, diskusia vznikla pri blikaní 180 fps.
    Ježišmarjá, s tebou je tež někdy diskuze. Člověk ti vysvětluje princip, proč to dělá to, co to dělá, tak to schválně dovede ad absurdum, aby to bylo jasné a člověka praštilo do očí a ty se začneš navážet do těch detailů, které byly naschvál potlačeny, aby vynikl ten princip. Jo, jasně, setrvačnost tam je, úplně to nezhasne, jde ale o ten princip. O princip toho, že ten jas žárovky klesá a pokud máš dostatečně vysokou frekvenci (a tedy dostatečně krátký expoziční čas) na to, aby se ten superkrátký frame vlezl jen do té tmavší oblasti (ať už to pohasne nebo zhasne, to je úplně šumafuk), tak to prostě bude blikat, ať už je to násobek 1Hz nebo 60Hz. Do šílených čísel se musí chodit, aby to bylo ještě názornější. Jediné slow-motion, které se s jakýmkoli fotoaparátem dá pro tuto žárovku natočit, je 100 fps. Jakékoli vyšší už vytvoří dost krátké intervaly na to, aby se občas trefily jen do tmavší oblasti a blikalo to.

Schválně jsem to i zkoušel, nastavil jsem 50Hz frekvenci fotoaparátů a točil 50, 75, 100, 120, 150 i 180 fps a je to přesně tak, jak jsem říkal, nebliká to akorát u 50 a 100. U 150 už ano.

Registrace
    May 2011

Schválně jsem to i zkoušel, nastavil jsem 50Hz frekvenci fotoaparátů a točil 50, 75, 100, 120, 150 i 180 fps a je to přesně tak, jak jsem říkal, nebliká to akorát u 50 a 100. U 150 už ano.
    Časovú základňu, v tomto prípade čas závierky si menil ?

Registrace
    May 2011

Ukážka 4K videa z mobilu, čo na to hovoríte ...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Časovú základňu, v tomto prípade čas závierky si menil ?
    Vždy plný čas, co frekvence dovolovala (360d), ukládáno jako 50p

Registrace
    May 2011

Ak sa nedá odstrániť blikanie na 180fps, potom sa mi javí oveľa výhodnejšie točiť 4K/50p, následne v editore spomaliľ a presnímkovať.
    Týmto postupom získam plné rozlíšenie 4K a zároveň plynulý pohyb. V prípade 180fps je to podľa recenzií menšie rozlíšenie ako 1080p.
    Čo hovoríš na moje riešenie ?

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Ak sa nedá odstrániť blikanie na 180fps, potom sa mi javí oveľa výhodnejšie točiť 4K/50p, následne v editore spomaliľ a presnímkovať.
    Týmto postupom získam plné rozlíšenie 4K a zároveň plynulý pohyb. V prípade 180fps je to podľa recenzií menšie rozlíšenie ako 1080p.
    Čo hovoríš na moje riešenie ?
    Pokud chceš slow motion, tak mi přijde blbost to točit při 50p. To už bych řešil to, proč to bliká, tedy to nahradil neblikajícími světly, je-li to možné. To softwarové dopočítávání sice něco málo zvládne, ale úplně dobře to nevypadá. Full HD při zpomaleném videu mi přijde být dost kvalitní, ale ještě to zkusím natočit v obou režimech a porovnat.

Registrace
    May 2011

pokud máte nějaké dotazy na GH5, urychleně se ptejte, velmi brzy půjde zas o dům dál.
    Ako je na tom s plynulosťou zmeny expozície v A, S, M. Dá sa clona ovládať plynule, AutoISO v manuále je plynulé ? /video/

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Ako je na tom s plynulosťou zmeny expozície v A, S, M. Dá sa clona ovládať plynule, AutoISO v manuále je plynulé ? /video/
    Auto ISO je naprosto plynulé, při změně namíření fotoaparátu ze stínů do jasů a naopak se jas videa mění plynule bez skoků. Pokud jde ale o ruční nastavení clony v průběhu natáčení, pak při každém 1/3EV kroku jde vidět chvilková změna jasu a velmi rychlé srovnání zpět. Jde to udělat jak rollerem, tak i neslyšně pomocí dotykového displeje, stále to ale bliká při každé změně clony.

EDIT: Tak menší oprava, bliká to u vyšších clon (zejména nad F9). U těch nižších je to velmi slabé (neřekl bych neznatelné, ale nic, co by nějak vadilo). Míra ale závisí i na podmínkách, v interiéru to totiž bliká při každé cloně, venku jen při vyšších.

Registrace
    May 2011

v interiéru to totiž bliká při každé cloně, venku jen při vyšších.
    Všimol som si to na videách YT, je to veľmi nepríjemné blikanie. Plynulá zmena clony u kamery patrí k základom, prečo nefunguje u GH5 nechápem. A čas bliká stejne ?

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Všimol som si to na videách YT, je to veľmi nepríjemné blikanie. Plynulá zmena clony u kamery patrí k základom, prečo nefunguje u GH5 nechápem. A čas bliká stejne ?
    Víceméně totéž. Jak to kvůli úpravě času sahá na clonu, tak to problikává. Pokud necháš clonu zafixovanou a mění se jen čas nebo ISO, je to plynulé. Přesto jsou některé clonové skoky plynulejší než jiné a někde si ani nevšimneš, že by se clona měnila. Je tom krásně hladká plynulá změna, ale jak se dostaneš na vyšší clonová čísla (přes cca F9 venku), začne to skákat. Do té doby je to jak s clonou bez aretace poloh.

Registrace
    May 2011

Potvrdili sa dva závažné problémy vo finálnej verzii firmware, ako to prezentujú napr. poľské stránky a to strata reálnej farby od ISO6400 vyššie a zvýšený šum v 10bit ?

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Potvrdili sa dva závažné problémy vo finálnej verzii firmware, ako to prezentujú napr. poľské stránky a to strata reálnej farby od ISO6400 vyššie a zvýšený šum v 10bit ?
    Na tohle mám natočená videa, ale ještě jsem je podrobně nezkoumal. Nicméně mě potěšilo, že 6K Photo režim umí natáčet a ukládat 6K video při 30p i se zvukem. Bohužel ne v poměru stran 16:9, na to má čip malé rozlišení.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Tak jo, při 10bit to šumí více. Vypadá to, jako by na 8bit byla aplikováno silnější odšumování, jsou tam občas větší odšuměné plochy. Vůbec bych to nepovažoval za závažný problém, ale naopak je to plus. Díky tomu, že na to procesor tak moc nešahá, tak je s tím videem možné dělat si, co člověk chce a není omezován tím, že už mu to někdo odšuměl a rozpatlal. Ostatně od toho ten 10bitový záznam je, aby s ním bylo možno co nejvíce pracovat a měl co největší prostor pro úpravy. Pokud tedy někdo považuje vyšší šum u 10bitového režimu jako negativum, tak pak tvrdí zhruba stejnou blbost, jako, že focení do RAWu je závažný problém, protože je tam vyšší šum než v JPEGu. Od toho ten RAW je, aby tam byl vyšší šum a bylo možné si s tím udělat to, co člověk chce. Stejně je to i zde s těmi 10 bity. Není to tak silně odšuměné a nevytváří to odšumovací artefakty.

Co se týče barev, tak to normálně odpovídá tomu, co se děje po barevném odšumování u vyšších citlivostí. Nelze čekat, že 4/3" čip bude bez barevného šumu a tedy i s plnými barvami při ISO 12800.

Registrace
    May 2011

Nicméně mě potěšilo, že 6K Photo režim umí natáčet a ukládat 6K video při 30p i se zvukem. Bohužel ne v poměru stran 16:9, na to má čip malé rozlišení.
    Bonusová funkcia, využiteľná pri budúcom extrahovaní foto z videa vo vyššom rozlíšení. Neštandartný pomer strán vyvolá nutnosť cropu v editore. Masové využitie nepredpokladám.