Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 65 z 202 PrvníPrvní ... 1555636465666775115165 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 961 až 975 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

Kdybych chtěl foťák 4K (ideálně 60p) jak na video, tak na focení a zároveň si nechtěl urvat záda pod tíhou zátěže, je nějaká opravdu dobrá možnost na focení přírody? (dávám sem, nechce se mi základádat nové audítko, když je tématicky velmi podobné) Ptám se, protože mě láká točit 4K a co jsem zkoušel video (tedy jen FHD) ze své E-M10, ten výstup byl neuspokojivý, i když to může být i rukama (u videa nepotřebuju profi výstup, ale aby se na to dalo aspoň koukat). Přiznám se, že se mi nechce dávat vyšší částky peněz za nějaký předražený kompromis...
    GH5 (M43) - m43 mám teď, co jsem koukal, tak i nové čipy šumí víc, než bych chtěl a to už na základní ISO (občas je vidět v obloze při prohlížení i bez cropu a to se nebavím o fotkách s malou hloubkou ostrosti - vážně mě nebaví se k fotce pořád vracet, když zapomenu ve photoshopu zredukovat šum), asi hlavní důvod proč koukám po novém foťáku (další například je, že by se občas hodil větší dynamický rozsah)
    Sony APS-C - vyloučil jsem, protože nezasklím na focení - nemusím mít super ostrá skla, ale vyžaduju při focení krajiny dobrou celoplošnou ostrost a pokud vím, tak to nesplňuje žádný standardní zoom, což používám na výlety/dovolené (neostré kraje/rohy) + by to cenově vyšlo na úrovni FF, což mě dost odrazuje
    Sony FF - nemá lehký telezoom (cca 850g) - moje současná výbava se váhově vejde do toho, co má jen tělo+ telezoom... a cenově je to už o dost jindě, než bych chtěl být
    Fuji X-T20 - asi hlavní favorit, se dvěma objektivy pokryté 24-350 za dost přijatelnou cenu, takže bych dřív mohl pořídit další výbavu aká pevná skla, jen mě ttrochu mrzí, že ve 4K má jen 30p, takže žádné zpomalení například tekoucího potůčku
    Ostatní - nevím, jestli je i další kandadát...?

Upřímně řečeno žádného ideálního kandidáta nevidím a možná ještě nějaký čas počkám, přece jen i z té E-M10 je slušný fotografický výstup a i přes nějaké ty nedostatky to není špatný foťák
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Hanse Zobrazit příspěvek
    vyžaduju při focení krajiny dobrou celoplošnou ostrost
    Na fotorežim je odborník kolyy, myslím že ti poradí.

Z vlastnej skúsenosti môžem doporučiť Sony Vario-Tessar T* FE 16-35mm F4 ZA OSS. Prikladám ukážky celoplošnej kresby, čo si o tom myslíš ?
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC00380.jpg 
Zobrazení: 57 
Velikost: 3.01 MB 
ID: 2058   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC00378.jpg 
Zobrazení: 51 
Velikost: 3.48 MB 
ID: 2059  

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

Myslím si, že to není standardní zoom a dlouhý konec má krátký - na aps-c končí na 50mm (po přepočtu), telezoom začíná na 80mm, takže nejsou pokrytá ohniska (přišel bych cca o pětinu fotek v těchto ohniscích, co používám)

Registrace
    May 2011

Na krajinky je elegantné riešenie cvaknúť 2-3 zábery v RAW s nie moc širokým sklom a napríklad v Lightroom zložiť. Výsledok je veľmi kvalitný.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

Nefotím jen krajinky a když je čas, tak taky i skládám fotky, ale když jsem na výletě, tak tam zpravidla nejsem sám a nemusí být prostě čas měnit nastavení foťáku, případně přehazovat objektivy (nepočítám neustále se měnící se světlo) a takže tudy cesta pro mě nevede, kor když se člověk cenou pohybuje v ceně včetně objetkivů v teritoriu fullframů - to už mi přijde logičtější pořídit si fullframe a nějak přežít vyšší váhu, případně oželet 4K

Registrace
    May 2011

Fuji X-T20 - asi hlavní favorit, se dvěma objektivy pokryté 24-350 za dost přijatelnou cenu, takže bych dřív mohl pořídit další výbavu aká pevná skla, jen mě ttrochu mrzí, že ve 4K má jen 30p, takže žádné zpomalení například tekoucího potůčku
    Vynikajúca voľba, sympatický videofoťák s veľkým snímačom, výborný pomer cena/výkon. Čo sa týka spomalených záberov v 4K, editor to zvládne, spomalí video na 50% a následne presnímkuje, výsledok je pôsobivý. Neváhal by som.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

joeh: díky, to s tím přesnímkováním jsem netušil... co se týče videa, jsem naprostý neznalec. Jaký editor to umí, případně jaký editor by si doporučil (ideálně s možností vyzkoušení)?

Registrace
    May 2011

Jaký editor to umí, případně jaký editor by si doporučil (ideálně s možností vyzkoušení)?
    Používam platformu Macintosh, videoeditor iMovie + Final Cut Pro + Kompresor, takže v aktuálnych verziách pre Windows sa neorientujem. Dva roky dozadu som video strihal na PC a preto ti poradím vyskúšať trial od Corelu, Magix, poťažne PowerDirector. Samostatný program na zmenu FPS je Adobe Media Encoder.
    S vyspelejších editorov určite Edius.

Registrace
    May 2011

Video v linku z Fuji X-T20 potvrdzuje pekné farby, príjemný bokeh a hlavne fázový ostriaci modul, čo je u 4K rozlíšenia veľmi dôležitá záležitosť, nebude to vyrábať nezmyselnosti typu AF v GH5 :

Registrace
    May 2011

V hlavne roli Panasonic GH5, pochybujem, že to kameraman prežil zdravý...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

To video z X-T20 vypadá dobře, díky

Registrace
    May 2011

To video z X-T20 vypadá dobře, díky
    Neni zač, v linku je prehľad najpoužívanejších videoeditorov, pozor na cenu Adobe Premiere, to je len prenájom na určitú dobu.
    http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2397215,00.asp

Registrace
    May 2011

Diskusie o Panasonicu GH5 neutíchajú, len testovacie video od Maxa a Josepha zaznamenalo za 24hod. vyše 14000 návštev. Stále neni jasné, aké kroky budú nasledovať od výrobcu.
    V ukážke je video z reálu kombo GH5 + 12-60mm F2.8-4 v hodnote 70 000Kč. Video má špatnú kvalitu, sústavne máznuté až nezaostrené, AWB nedostačujúce :

Registrace
    May 2011

Nikon D7500, tesne pred uvedením prístroja som poznamenal, že snáď výrobca zapracoval na 4K režime, pretože D500 nič moc. Bohužiaľ na konkurenčne schopné video D7500 nedosahuje. V prvom rade je to crop factor 1,5x v režime 4K a z toho vyplývajúce omedzenia, napríklad slabší lowlight i zmena zorného uhlu objektívu, bude potrebné použiť skutočne široké sklá. Ďaľšia nepríjemná vec je nefunkčný elektronický stabilizátor obrazu v režime 4K. Nikon EVR sice disponuje, ale len v 1080p a nižšie, čo je pravdepodobne spôsobené nevalným výkonom procesora, pretože prebytočných pixlov je na mraky. Otázka výkonu autofocusu v live mode ostáva zatial nezodpovedaná. Podľa všetkých indícií bude 4K režim stačiľ na videomomentky bez vyšších ambícií.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

čo teraz s tým tvojim AF na úrovni mobilu ? Obaja sa zhodli na tom, že AF je v poriadku, nie je možno najrýchlejší na svete, ale je bez problémov použiteľný a stabilný. Robíš z toho len jednu dookola hrajúcu pesničku, ako keby GH5 bola niečo, čo sa ani nedá použiť. To je tvoj jediný argument na to, že si kúpil hovadinu, v podobe A6500.