Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 9 z 202 PrvníPrvní ... 78910111959109 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 121 až 135 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

V priorite clony alebo v manuálnom režime sa clona ovláda rolerom, ktorý je krokový, avšak v režime videa mení clonu veľmi plynule. V samotnom videu je prechod hladký i v prípade zmeny o viac clonových čísiel, je to plynulé ako u kamery.
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    May 2011

Takže definitívne zbohom GX85, zostali len nostalgické spomienky na rádoby kamerofoťák...
    To je rana, toto dokáže vyliečiť len niečo lepšie, niečo podstatne lepšie :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sony A6300  Tessar FE 16-35  Metz.jpg 
Zobrazení: 91 
Velikost: 345.2 KB 
ID: 1896  

Registrace
    May 2011

Vyšiel nový firmware pre Sony A6300, ukážka autofocusu + stabilizácie na 52mm už s aktuálnym FW :

Registrace
    May 2011

Tip pre fanúšikov videa - majiteľov Sony prístrojov s bajonetom E - objektív s hladkým zoomom, OSS a konštantnou clonou F4 v celom rozsahu 27-157mm. http://www.sony.com/electronics/came...ses/selp18105g
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sony G 18-105.jpg 
Zobrazení: 50 
Velikost: 74.2 KB 
ID: 1897  

Registrace
    May 2011

Sony A6300 test AF v najzákladnejšom režime - ostrenie na stred. Export 4K/60p :

Registrace
    May 2011

Ukážka - Naša malá ratolesť sa rozčuluje, že ju točím pri jedle : http://www.edisk.cz/stahni/14177/pap...4_28.11MB.html - clip 9sek / 29MB
    - filter filmlook
    - A6300, Tessar

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    joeh: špeciálne pre Teba rýchla ukážka autofocusu vo videu pri GM5.
    @kolyy: Chcel by som vedet ci pri tvorbe ukazky bol pouzity dotykovy display v GM5 pre lepsiu volbu (navedenie) kde ma AF zaostrit? Alebo dotyk. display nepouzivas?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Ukážka - Naša malá ratolesť sa rozčuluje, že ju točím pri jedle
    Milé, aj keď krátke

Môžem sa opýtať, aká bola motivácia ku kúpe (ak si ho teda kupoval) 16-35/4, namiesto 16-70/4 alebo 18-105/4? Plánuješ prechod na FF?

Inak ja som zvolil opačnú cestu a išiel som do GX80. Celkové dojmy po pár týždňoch používania rozpíšem niekedy do samostatného vlákna, ale aspoň stručne k videu:

+ 4K video je naozaj parádne a prináša významne lepšiu kvalitu aj pri jednoduchom prevode do 1080p. To ma prekvapilo a vo finále som zatiaľ točil výhradne do 4K, aj keď som to pôvodne neplánoval.
    + zabudovaná stabilizácia je vskutku výborná, či už s opticky stabilizovanými alebo nestabilizovanými objektívmi, nie je to veľký rozdiel. Nie je problém točiť z ruky s Olympusom 45mm F1.8, s Panasonicom 15mm F1.7 sa dá normálne chodiť. GX80 + nestabilizovaný objektív je podstatne lepší ako GM5 + stabilizovaný.
    + tracking vo videu je výborný, plne použiteľné
    ~ autofokus pri 1080p je slušný, aj keď nie na úrovni Sony.
    - autofokus v 4K je veľmi pomalý, ale funkčný. Keďže je plynulý, nepulzuje a nezmätkuje, tak je v rade situácií použiteľný. Nie je problém s čímkoľvek s veľkou hĺbkou ostrosti a dá sa používať aj pri menšej hĺbke s malým pohybom. Takže napríklad rozhovor s človekom, ktorý sedí či stojí áno, prichádzajúci človek však už nie. Dá sa mu pomôcť natlačením spúšte, ktorý dá foťáku signál aby preostroval, potom to zvládne aj tento prípad, ale to je naozaj limit. Pre porovnanie, preostrenie trvá v 1080p typicky tak 0.5s, v 4K 1-2s.
    - zabudovaný mikrofón je slabota, výsledok je citeľne horší ako pri GM5. Typujem, že problém by mohol byť v tom, že stabilizácia konštantne jemne hučí a tak je mikrofón ladený na zaberanie zvukov z okolia a potlačenie hluku z foťáku. Výsledok je ale rozpačitý.

Neviete niekto poradiť externý mikrofón s nahrávaním, ktorý by šiel nasadiť do sánok?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od sblasko Zobrazit příspěvek
    @kolyy: Chcel by som vedet ci pri tvorbe ukazky bol pouzity dotykovy display v GM5 pre lepsiu volbu (navedenie) kde ma AF zaostrit? Alebo dotyk. display nepouzivas?
    Dotykový displej používam, ale v tomto videu som to nechal plne na automatike, nech je vidieť ako sa to správa bez zásahu užívateľa. V podobných prípadoch to funguje bez problémov, v zložitejšej situácii je však dobré foťáku určiť na čo má ostriť. Občas tiež potrebujem preostriť z jedného objektu na iný, tam to bez dotykového displeja rozumne nejde.

Registrace
    May 2011

aká bola motivácia ku kúpe (ak si ho teda kupoval) 16-35/4, namiesto 16-70/4 alebo 18-105/4? Plánuješ prechod na FF?

- áno, kúpil som FF Tessar 16-35. Som nadšenec fotografovania i videa, asi tak 50:50. Objektív je určený prioritne na fotky.
    - Sony G 18-105 je na ceste, mal by doraziť do 5 dní, ten je určený prioritne na video.
    - momentálne neplánujem prechod na FF, ale chcem si založiť systém na bajonete E
    - učarovalo mi video v slabom svetle, na to bude sklo Sigma 24mm F1.4 Art + Sigma MC11 for Sony E

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ok, ale nie je to potom duplicita? Veď ten 16-35/4 nie je práve lacný.

Neuvažuješ aj o Sigme 30mm F1.4 miesto 24mm cez MC11? Podstatne ľahšia a lacnejšia kombinácia. Mieniš točiť z ruky bez stabilizácie alebo so statívom?

Registrace
    May 2011

Ok, ale nie je to potom duplicita? Veď ten 16-35/4 nie je práve lacný.
    - to ešte neviem, až dorazí G 18-105 porovnám kresbu a uvidím...
    - Sigma 30mm je už moc dlhá, ľahká a malá, na pevnom skle potrebujem univerzálne ohnisko bajočko 35mm po prepočte
    - točiť budem s popruhom v stabilizovanej polohe + InertiaCam v FCP

Registrace
    May 2011

A6300 + Tessar 16-35 ukážky bokeh a protisvetlo :
Název: bokeh.jpg 
Zobrazení: 79 
Velikost: 2.44 MB 
ID: 1901   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: protisvetlo.jpg 
Zobrazení: 105 
Velikost: 3.04 MB 
ID: 1902  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    to ešte neviem, až dorazí G 18-105 porovnám kresbu a uvidím...
    Aha, už chápem, nejde Ti o ohnisko či svetelnosť, ale o optickú kvalitu a čakáš, že FF objektív na tom bude lepšie. Podľa tých ukážok sa zdá, že to kreslí pekne.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

zabudovaný mikrofón je slabota, výsledok je citeľne horší ako pri GM5. Typujem, že problém by mohol byť v tom, že stabilizácia konštantne jemne hučí a tak je mikrofón ladený na zaberanie zvukov z okolia a potlačenie hluku z foťáku. Výsledok je ale rozpačitý.

Neviete niekto poradiť externý mikrofón s nahrávaním, ktorý by šiel nasadiť do sánok?
    Externy sice je ale nejde nasadit do sanok: https://www.dpreview.com/forums/post/58279655

Strana 9 z 202 PrvníPrvní ... 78910111959109 ... PosledníPoslední