www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon oficiálně oznámil vývoj Z9: full frame CSC s 8K videosekvencemi

Nikon oficiálně oznámil vývoj Z9: full frame CSC s 8K videosekvencemi
, , aktualita
Jak už se v posledních dnech šuškalo, tak se i stalo. Nikon oficiálně oznámil vývoj nového high-endového full frame CSC fotoaparátu Nikon Z9. Ten by se měl chlubit videosekvencemi s rozlišením 8K.
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících jsme se několikrát dozvěděli, že by měl Nikon pracovat na novému full frame CSC fotoaparátu (1, 2). Trvalo to jen chvíli a máme to tu oficiálně. Chystá se nový fotoaparát Nikon Z9. Tzv. rumors se v tomto případě trefily, takže i sám Nikon hovoří o vrstveném full frame senzoru. Ten by měl využívat i nového systému zpracování obrazu, tedy patrně výkonnějšího procesoru.
 
Nikon Z9
 
A ten bude jistě potřeba, protože Nikon Z9 má zvládat 8K video. Měl by tak vytvořit konkurenci fotoaparátům Canon EOS R5 a Sony Alpha 1. Tím je také jasné, že rozlišení snímače bude přes 33 MPx, prozatímní úniky hovoří o 46 MPx. Více informací o fotoaparátu zatím nevíme, zmíněno bylo jen uvedení v letošním roce 2021. Poněvadž Nikon v high-endu (až na výjimky) oznamuje vývoj zhruba půl roku před uvedením, dá se čekat, že se Z9 objeví na přelomu léta a podzimu.
 
Zdroj: TZ Nikon, petapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik