Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Samsung Galaxy S23 Ultra bude mít údajně 200MPx snímač

24.8.2022, Milan Šurkala, aktualita
Samsung Galaxy S23 Ultra bude mít údajně 200MPx snímač
Samsung chystá svou novou vlajkovou loď Galaxy S23 Ultra a podle neoficiálních informací bychom se tu měli dočkat nového 200MPx snímače. Rozlišení hlavního čipu by se tak téměř zdvojnásobilo. Nešlo by ale o první telefon s takovým rozlišením.
Před několika měsíci jsme testovali telefon Samsung Galaxy S22 Ultra, který měl hlavní 108MPx snímač. Jeho nástupce, model Galaxy S23 Ultra by ale měl toto číslo navýšit a obsahovat dokonce 200MPx čip. Nešlo by ale o první telefon s tak vysokým rozlišením, nedávno už jeden takový představila Motorola (X30 Pro). Zajímavou informací je to, že by nemělo jít ani o čip ISOCELL HP1 typu 1/1,2" s 0,64µm pixely, ale ani ISOCELL HP3, který má menší 0,56µm pixely a je typu 1/1,4". Hovoří se totiž o tom, že by zde měl být dosud nepředstavený snímač HP2. Jak se bude lišit proti předchozíma dvěma, to zatím nevíme.
 
Samsung Galaxy S22 Ultra
 
Možností je více. Může mít větší úhlopříčku a trochu větší pixely, lišit se také může míra slučování pixelů. Výše zmíněné dva čipy slučují 4 nebo 16 pixelů do jednoho, výstupem je tedy 50MPx nebo 12,5MPx rozlišení. Pokud by se použilo o něco rozumnější slučování po 9 pixelech, které by umožnilo dosáhnout fyzicky větších pixelů než při dělení na 16, a tedy i menšího šumu a přitom stále zachování výhod slučování, mohlo by být výstupem cca 22 MPx. Jak to bude, to se ale teprve ukáže. Ostatní moduly by měly zůstat, tedy 12MPx ultra-širokoúhlý modul a pak dva teleobjektivy s 10MPx snímačem, jeden s 3× zoomem, druhý s 10× zoomem.
 
Galaxy S23 Ultra by měl mít procesor Snapdragon 8 Gen2 a ve všech zemích by se měla objevit právě tato varianta (neměla by existovat varianta s Exynosem). Hovoří se o 5000mAh akumulátoru s podporou 45W nabíjení. Přední kamerka by pak měla mít autofokus a rozlišení 40 MPx. Pokud jde o uvedení, to by mělo proběhnout patrně v prvním čtvrtletí příštího roku.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.