www.digimanie.cz
>
>
>

Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech

Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
, , aktualita
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
K oblíbeným
reklama
Samsung v poslední době rozjel velkou megapixelovou válku v oblasti smartphonů. Jeho technologie Tetracell nabízí menší pixely, které sice více šumí, nicméně inteligentním slučováním dokáží rozšiřovat dynamický rozsah, nebo se v případě potřeby přiblížit šumem nerozděleným pixelům ve čtvrtinovém rozlišení, a pokud to telefon dovolí, lze získat snímky s plným rozlišením bez těchto funkcí. Jenže poslední dobou to začalo nabírat až absurdní směr. Nonacell dělí pixely už na 9 miniaturních (3×3 pixely), pracuje se na 250MPx čipu a v plánu je i 600MPx senzor, byť ten má zamířit spíše do průmyslového použití než do telefonů. Ostatně byla zveřejněna i prezentace, jak šíleně by takový telefon s 600MPx čipem vypadal.
 
Samsung Nonacell
 
Objevují se však neoficiální informace, které přinesl poměrně spolehlivý zdroj Ice Universe, že společnost Samsung přehodnocuje svou strategii v oblasti snímačů. Podle něj by se měl Samsung vrátit k rozumu a "nehonit" jen obrovská čísla, která v praxi stejně nedávají smysl. Nyní je tak otázkou, kde se ta rozlišení mobilních snímačů nakonec zastaví (a např. to, zda se pro průmysl objeví 600MPx čip, nebo i ten bude škrtnut). Ještě poznamenejme, že se neoficiálně hovoří o jednáních Samsungu s OM Digital (bývalá fotodivize Olympusu), jejichž výsledkem by měla být mechanická stabilizace Olympusu v telefonech Samsung.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala