Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Komentáře od Sakini (3)
Já jsem celostátní. Však Růžek taky fotí s X­-E1, a jak je úspěšný, v tomhle systému jsou na většinu témat zásadní objektivy, senzor je pořád výkonný a na kvalitní fotku toho pak už moc nepotřebuješ.
Odpovědět0  0
Tak se pak třeba můžeš stavit vyzkoušet ho, až do toho půjdu ;­-)
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 29.6.201616:52|Dartmoor
Název sem, název tam ­(i když výhrady jsou čistě technicky opodstatněné­), je to pěkně použitá černobílá a působí to dobře dramaticky.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 22.6.201621:51|Frozen night
Máš dobře vybavené kolegy, a je vidět že s dobrou technikou něco umíš spáchat.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 22.6.201621:10|Anet
A další pěkný přístroj ­- to se ten pen tak ujmul? :­-­) O pár schodů výš, a o něco blíž, bez těch oken ­- ty dost ubírají pozornost, a děvčica v záběru není zrovna dominantní. Technicky solidní, kompozice ­"so lala­", ale do toho se nedá přijít jinak než focením.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 22.6.201621:06|Frozen night
Technická kvalita je silná, taky byla použitá těžká ráže ­- to asi nenosíš v batůžku? Jedině kompozičně, kdyby záběr byl celý dojem by byl lepší, ale špatně to určitě není.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 21.6.201614:23|Písecká hladinka
Přesně z toho cípu, nejlepší výhled.
Odpovědět0  0
Samozřejmě se to dá přetáhnout, nebo ubrat modrou ­(což jsem i ubíral­), ale takhle mi to připadlo vizuálně zajímavé.
Odpovědět0  0
Clona 8, čas 8, ISO 400, širokáčem na 16 mm.
Odpovědět0  0
Je tam okolo dost míst, která ti pomůžou dostat do záběru i něco navíc, takže to není jen ­"prsk­-prsk­", hned se na to jinak kouká.
Odpovědět0  0
Jo, tohle byl hodně povedený ohňostroj.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 27.5.20169:13|Vranov
V barvě určitě zajímavější, Vranov je prostě věčně vděčné místo.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 25.5.201615:46|Plná nálož
Zajímavá akce, a tyhle děla z pozdního středověku nejsou zase tak často k vidění. Spát se při tom ale asi moc nedá...
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 20.5.201613:13|Nové Mlýny
Barevně rozhodně extrémně zajímavé.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 18.5.20169:37|Sehraná formace
Díky, je to samozřejmě až naponěkolikáté, a ještě to chce hodně předvídat, ten les v pozadí to doplňuje a bez něj by to bylo moc prázdné. Naštěstí výkonná technika člověku dost umožní, a 50­-140­/2.8 je prostě ďábelské tele.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 17.5.201619:49|Sehraná formace
Tak to jednoznačně přiznávám.
Odpovědět0  0
A já dal zrovna dva litry za Benro! :­-­) No, zajímavé, principiálně to samé akorát barvy poletí, ale zase je to umělecké a za drobné. Hezký pokus.
Odpovědět0  0
Zajímavý pokus, objekt v popředí a Segway v pozadí ten dojem dost ruší, ale s trochou pilování a pokusů by z toho mohlo něco být.
Odpovědět0  0
Taková je i má zkušenost, a přitom vyjde levněji.
Odpovědět1  0
To není pocit, co si kdo zaplatí to dostane, a když je třeba tak se i nová kategorie vytvoří. To je už známá věc, a nejen TIPA.
Odpovědět0  0
Tradiční jarní úkol opět splněn :­-)
Odpovědět0  0
A kde se vyrábí prakticky všechny objektivy Zeiss navržené v Německu ­(i na jiné bajonety, včetně Otusů­)? V japonské továrně provozované společně se Sony. Proto má tolik jejich foťáků Zeiss optiku, Sony se na té technologii přímo fyzicky podílí, nejen ji nakupují, pravděpodobně i nová GM série pro FF CSC bude mít v sobě hodně z Zeisse.
Odpovědět1  0
Nemyslím jen konkrétně ten typ, ale i snímače s vlastní pamětí a podobně, a co se týče optiky tam jde Sony s Zeissem ruku v ruce už roky, určitě to není jednostranný vývoj bez zohlednění elektronické části přístroje.
Odpovědět1  0
Kdyby všechno ostatní bylo takzvaně ­"na číču­" ­(v poslední době se snažím nemluvit sprostě­), tak to 4K video z něj je úžasné, tedy za ideálních světelných podmínek. Ovšem cena bude v našich končinách dost brzda, za ty peníze se dá pořídit ledacos jiného na kvalitní video. Každopádně z hlediska technologie Sony opravdu posunuje hranice.
Odpovědět1  0
Sakini (772) | 12.3.201620:26|-**-
Jo, tady ten efekt dělá dobrou práci, dobře by se to vyjímalo na zdi.
Odpovědět0  0
To není na přechod z minulého modelu, tyhle dva typy se plynule vymění v nabídce, určitě přemýšleli ve výrobě dopředu a 1200D nemají namlácené plné sklady. A ve druhém bodě je to tak, že ne každý to vnímá stejně, pro nás co už něco ví je hodně nepředstavitelné nemít o technice vůbec pojem, ale jsou prostě zájemci o vyšší úroveň fotografie, kteří netuší co to je to fps ­(protože stejně mačkají spoušť jen jednotlivě­), neví že existuje nějaká bezzrcadlovka ­(a zní jim to pak proti zrcadlovce nějak ochuzeně­), a kompakt je pro ně kompakt ­(profíci s kompakty přece nefotí­). Na tom není nic špatného, každý nějak začíná, a každý nemusí mít ambice růst. A když není po ruce někdo znalejší, kdo by poradil, tak ta cesta momentálně v Evropě vede k té levné zrcadlovce. Přidání wifi je logické, dnes ho má už kdekterý kompakt, je to jen o udržení toho low endu na trhu s minimálními náklady. Je to jen o povědomí většiny kupujících, osobně si myslím že řada 1XXXD brzy zanikne, jen co se Canonu trochu rozjede EOS M nebude stát za to v této kategorii něco vyvíjet. Už dnes je pro amatérského uživatele pěkná alternativa k 1300D, EOS M10 s 15­-45 bude určitě šikovnější, má výklopný dotykáč na selfie a wifi, jen se lidi musí postupně přeorientovat. Ale to ještě bude nějaký rok chtít.
Odpovědět0  0
Zkus třeba Digimánii ;­-)
Odpovědět0  0
Zkušený fotograf s tímto ­(a předchozím­) modelem nemusí souhlasit, ale tento ­"upgrade­" je po obchodní stránce rozumný krok, a za minimální přidané náklady. 1200D se už tak dobře prodává, nechat cenu na stejné úrovni je dobrý tah, a přidat wifi pro všechny ty sdíleče je ještě chytřejší, určitě to bude mít větší dopad na prodejnost než lepší senzor či nový autofokus. Lepší obraz na displeji bude pro typického kupujícího taky dělat dobrý dojem, a tenhle foťák bude v prodeji všude tam, kde chodí lidé co v životě nevkročili na odborné fotografické stránky, a nechají si rádi poradit. Tentokrát Canon postupoval rozumně, a prodá jich dostatek.
Odpovědět1  0
Opřít o oko určitě ne, ale používat se to dá dost dobře, záleží jaký je uvnitř ­- u RX100 MIII je lepší, než by člověk čekal. Jen to má takovou slabinu: v dnešní době málokdo má potřebu ho na takovém kompaktu vysunovat, při současné kvalitě displejů je to s malým foťákem prostě jednoduché fotit přes něj, takže se ten hledáček nakonec nepoužívá.
Odpovědět2  0
Ta vpravo má zase delší hlaveň, vypadá to na nějaký superzoom objektiv ­- která nakonec padla na místě jsem neviděl.
Odpovědět0  0
Křížová palba ­- a tohle se několikrát opakovalo.
Odpovědět0  0
Ještě narovnat kostel a dobrý ­- :­-­)­)­) barevně zajímavé, na kolik jsi do toho sáhl?
Odpovědět0  0
Neviděl bych to až tak dramaticky, organický senzor jen tak nebude zralý, a Fujifilm dokonce zatím tvrdí že nemá zájem ho používat ve své technice ­(pouze pro Panasonic vyvíjejí organickou vrstvu­). Ono to zatím podle všeho hrozně žere, a chlazení zřejmě taky není sranda. A tenhle Nikon je zajímavý minimálně pro krajinkáře a fotografy architektury ­(ta korekce perspektivy je dost zajímavá­). Nejvíc bych se bál senzoru, vypadá jako ten v Nikonu 1J5, takže se dá počítat s opravdu dobrým fázovým ostřením, ale i když něco zachrání lepší objektiv, a něco schová velké rozlišení, ISO 1600 už bude docela záběr jak šumem tak desaturací barev. Sony jednopalec to určitě nedožene. Nejzajímavěji vypadá ten UZ model s 24­-500 objektivem, neopakovali ergonomické chyby Canonu, ale to bude cenově určitě sada.
Odpovědět0  0
Jak to ten Pentax dělá ­- z Tamronu 15­-30 vyndali stabilizaci, lízli to HD coatingem, přirazili 300 dolarů, a voila! Nový objektiv. Ale dobrý určitě bude, tak jako je originální Tamron.
Odpovědět0  0
Vzhledem k tomu, že Pentax podporuje HSS se svými blesky prakticky u všech svých ­(současných­) zrcadlovek, neměl by to být zase takový problém.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 18.2.201621:38|Laser show
Humoristo :­-­) ten už tam je.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 18.2.201615:55|Laser show
Pevná ohniska jsou zábava, DP1 na krajinu bez problémů, jinak je nejuniverzálnější dvojka. Když se člověk snaží, koupí je dneska za dobrou cenu, oproti tomu co stály nové se to už dá. U Foveonu se musí přemýšlet docela jinak než u Bayera, je tam jednak oficiální rozlišení, které mimochodem není vlastně žádný hloupý marketing, oni počítají všechny body kterých tam holt jsou tři vrstvy místo jedné, pak se odhaduje nějaké to reálné ­(cca 2­/3 toho oficiálního­), ale čísly se nedá vystihnout fakt že tam je podstatně víc detailů než u stejně velkého snímku z Bayera. Dobře je to vidět při tisku, kdy menší fyzické rozlišení stačí na velký tisk. Používám i zrcadlovku SD10 s dost slušným objektivem, fyzicky ty fotky mají 3,4 MPx a jsou tak akorát na monitor ­(nesnesou moc roztahování­), ale dá se z toho v klidu vytisknout solidní detailní A3 ­(a to ne sledovaná z deseti metrů, ale na přímo v rukou­). Merrill je pak o úplně něčem jiném, tam se dá dost řezat i fyzicky, a i ten ořez má stále nadstandartní detaily. Maximální výkon Foveonu závisí na dvou věcech ­- dodržet minimální ISO, a mít na to ostrou kvalitní optiku ­(pro Merrill to platí desetinásobně­). A to u DP není problém, protože tam je objektiv jednak světelný, jednak velice ostrý, a navíc maximálně sladěný se senzorem. Je pravda, že jak mám ty pevné objektivy, tak komponuji najisto a ořezy prakticky nedělám, ale můžu vyzkoušet.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 18.2.20166:19|Laser show
Snad bude dost příležitostí, techniky je dost, mám všechny tři DP Merrill a je to velká zábava.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 16.2.201621:41|Laser show
Naplno otevřený objektiv na Sigmě DP2 Merrill, perfektně napasovaný na 46 MPx Foveon ­- bohužel sem nejde nahrát plná, nekomprimovaná velikost. Bylo to co se týče dynamického rozsahu trochu napjaté, najednou prostě scéna před očima, takže se dá říct že je to jen cvak :­-)
Odpovědět0  0
Působivý experiment, hodně práce.
Odpovědět0  0
Tělo samotné působivé, a cena přiměřená, čekal jsem nad 40 tisíc. Na natáčení s 18­-105 by to bylo super, ale co jinak? Je vidět i z promo videí, že tlačí uživatele do koupě FF skel ­(což je logické, aby se dal ospravedlnit vývoj nových­), což může skončit několikanásobně větším nákladem za optiku, a ještě k tomu to jsou často nešikovná ohniska nepraktická na APS­-C. Takže opět Sony klasika ­- natuněná technika, papírově působivé, ale prakticky je systém jako takový zmatek a chaos.
Odpovědět2  0
To víš že souvisí, právě tudy jim tam svítí. U téhle cenové skupiny by člověk ovšem očekával větší důkladnost.
Odpovědět0  0
Pokud tě Fuji tak chytla, a přemýšlíš o APS­-C levelu, začni myslet od objektivů. A až budeš mít představu jaké by se ti hodily, přidáš k tomu vhodné tělo, všechna jsou svým způsobem dobrá a nedá se zmýlit. Do objektivů totiž určitě dáš mnohem víc než do těla, to říkám z vlastní zkušenosti. Taky to začalo X20 jako doplňkem k zrcadlovkám, a skončilo u celého systému. X­-Pro2 má spoustu nových technologií, ale je zaměřená na určitou skupinu uživatelů, já osobně ji určitě nekoupím protože mi vůbec nesedí stylem ­(což je čistě osobní, objednat bych ji mohl hned­). U X systému je třeba zvažovat dobře každý krok, a pak se odmění dobrou službou. Pro mě je velkým lákadlem brzká X­-T2, to bude skoro určitě větší bestie než X­-Pro2.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 18.1.201622:48|V pustinách
Hned jsem poznal čí ruka to byla, stačil náhled.
Odpovědět0  0
Nechytej se slůvka ­- říkám NX1, ne systém NX objektivů. Ostatně ne každý potřebuje vybírat ze sta objektivů, dva rychlé světelné zoomy, dobré makro a výborná pětaosmdesátka, třicítka pancake ­- nevím co by mělo nadšenému amatérovi chybět. Ale nepochybuji že někdo okamžitě najde řadu raritních možností, které ten systém nemá.
Odpovědět3  0
...že se Samsung takhle stáhl, používal jsem nejeden NX a není to vůbec špatný systém, NX1 už se dal opravdu brát jako plnohodnotný stroj proti zrcadlovkám. No třeba ještě nečekaně překvapí, Samsung si zaregistroval účast na Photokině 2016 ­- že by restart? I když může jít třeba o výkonné fotomobily, ale jednou je to fotoveletrh.

http:­/­/www.photokina.com­/photokina­/Exhibitor­-Search­/Search­/index.php?fw_goto=aussteller­/details&&kid=0002387395&values=
Odpovědět3  0
Lightroom podporuje generálně RAWy z A7RII až od 6.1.1, 5.7.1 byl první verzí co podporovala A7MII, ale 14bitové byly dodány později takže tato verze je nezná.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 13.1.20168:20|U české Pisy
Velmi zajímavé, tam se budu muset stavit až bude okolo zeleno.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 13.1.20168:19|smrakani
To jsou ale barvy :­-­) zajímavé tónování, ale vypadá to dobře.
Odpovědět0  0
Jen to hraje :­-­) pěkná a inspirativní.
Odpovědět0  0
S pravidelným tréninkem a zkušenostmi z těchhle akcí to i dost dobře jde, můžu říct že mám úspěšnost 95% a to bez sériového snímání, na jeden snímek. Ale chtělo to pár let ježdění po military akcích.
Odpovědět0  0
Tak jak to jde pane, Samsung pořád slouží a focení baví?
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 6.1.201618:24|Lucie...
Ale já můžu :­-­) ­- dobře si vzpomínám na ty začátky, na čerstvě pořízený K­-x, a vidím opravdovou snahu někam to pozvednout.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 6.1.201616:36|Lucie...
Olala, tady je vidět pořádný pokrok.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 4.1.201620:55|*
Hodně slušné na Bayera, trochu se to blíží Merrillu.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 3.1.201623:39|*
To je složené Pixel Shiftem, nebo jen klasický snímek?
Odpovědět0  0
Muselo tam toho rupnout tak za milion, lidi se asi mají dobře.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 28.12.201513:05|Ledové proudy
Tři týdny nevidím nic jiného, člověk musí jet do hor aby natankoval slunce.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 25.12.201512:34|Na velky format
Jen ty paměťovky mají dost malou kapacitu ;­-)
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 25.12.201512:32|Vranov nad Dyjí
Barevně velmi originální, v tomto období není lehké udělat něco zajímavého.
Odpovědět0  0
I manuální ostření je dneska u af objektivů ­"by wire­", tedy s elektronickou vazbou, takže se dá na určité pozici zamknout aby sis do toho později náhodou nešáhl.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 13.12.201519:47|nad městem
[QUOTE=David H­]Ahoj, na začátečníka podle mě super! To někteří staří bardi zde se ani do tohoto stadia nedostali za spoustu let. Chválím :­)­[­/QUOTE­]Taky si myslím :­-­) a ještě k tomu přirozeně šarmantní modelka ­- budeme se těšit na budoucí tvorbu.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 13.12.201516:06|nad městem
Tak na začátek to technicky není vůbec špatné, zvláštní zabarvení do modrošeda. Víc se soustředit na celkovou scénu, co je v pozadí, ale s dostatečným tréninkem to za chvíli půjde samo. Určitě lepší než ­(pa­)výtvory některých nepoučitelných odborníků...
Odpovědět0  0
Fujifilm má LMO ­- Lens Modulation Optimizer, který do rawu zapisuje korekce zkreslení, vinětace, chromatické aberace, i redukci účinku difrakce. U Canonu to bude zřejmě to samé. Tato data po natažení do programu automaticky fungují a provedou korekce, oficiální software Fujifilmu je tedy poměrně těžkopádný a nepohodlný, ale naštěstí Fuji zapracovali spolu s Adobe a jejich produkty tyto data využívají také. Proto třeba v LR pro objektivy X nejsou korekční data, vše se provádí automaticky ­(a myslím že Capture One a některé další menšinové programy to taky umí­).
Odpovědět0  0
U originálů jasně, CaNi je mají skvělé ale i tak předražené. V reálu se ukáže nakolik je Pentax jiný než Tamron, ale jestli maximálně přidají nějaký ten jejich HD coating, tak je ten rozdíl tak nějak zbytečně frustrující pro zájemce ­- a přitom ještě ušetří za stabilizaci kterou tam nemusí mít, utěsněný je Tamron taky takže to nemuseli řešit. Ta Sigma je dostupná, bohužel opticky to té ceně odpovídá, na profi využití to není.
Odpovědět0  0
Minimálně ten 24­-70 by nemusel, když je to viditelně odvozenina levnějšího Tamronu 24­-70.
Odpovědět0  0
To si tady vážně nikdo nevzpomíná na diskuzi k FZ200, kterou admin musel z 80% promazat kvůli brutálnímu off­-topic a extrémní koncentraci sprostého urážení? Dokonce i ten nick je stejný, jako to stupňování agrese. Normální flame war jako tehdy...
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 30.10.20152:28|Zapomenutý most
Stojí to za tu cestu do ­"divočiny­", na narovnaný pohled by člověk musel dál a pak to ještě poštelovat, no prostě se tam toho dá dělat hodně, taková architektura uprostřed lesa se jen tak nenajde.
Odpovědět0  0
Tak design byl vždycky subjektivní záležitost, ergonomie se od řady A7 moc neliší, Leica zpracování obrazu je jiné ­- samozřejmě že tři čtvrtiny ceny jsou za ten červený puntík a je to nesmyslně předražené.
Odpovědět0  0
Taková je doba, přibývá lidí kteří mají potřebu ukázat svoje peníze ­- no upřímně řečeno, počítat majetek v sedmimístných číslech neodolal bych, vypadá to na bestiální mašinu a ta optika bude hvězdná. Tak a teď se zase probudit ze sna...
Odpovědět0  0
zeptej se strejdy Googla
Odpovědět0  0
Co se nenažene kvantitou, to musí dohnat marže ­- na světě je dostatek fotících naftových šejků a burzovních spekulantů, kteří uvítají fullframe na nošení sebou a ty peníze jsou pro ně ­"peanuts­". On ten prodejní potenciál je docela dobrý, vzhledem k tomu že ve své kategorii absolutně nemá konkurenci, bude se prodávat asi líp co se podílu na trhu týče než bezzrcadlovka do dvaceti tisíc, která má řadu konkurentů. Ale je to působivé co jde všechno skout do malé krabičky ­(teď ještě nějakou zásadní evoluci akumulátorů, aby to jedna baterka utáhla dostatečně dlouho­). Samozřejmě za tu cenu se běžný nadšenec kompletně vybaví FF systémem s výměnnými objektivy, ale pro toho to není míněné.
Odpovědět0  0
Zajímavý je tady široký rozsah vlnových délek, který umožní i velice specifická použití ­(a teoreticky by se s ním mělo dát fotit i přes oblečení ;­-­) ­).
Odpovědět0  0
Vůbec ne, tak jde vlastně upravit naprostá většina digitálních foťáků. Stačí vyměnit filtr blokující IR spektrum, který je před každým digitálním senzorem, za specifický filtr ­(většinou odborníci na přestavby náležitou velikost vyříznou z klasického kruhového filtru na objektiv, samozřejmě musí být kvalitní na určitou vlnovou délku­). Tím se dosáhne propouštění pouze chtěného světla, a odstraní se překážka pro totéž světlo, takže jde exponovat rozumnými časy. Různé senzory mají různě silný filtr, takže se to může trochu lišit, a to světlo nakonec stejně projde, ale pokud filtr na objektivu propustí jen to světlo které filtr na senzoru zastavuje, vznikne z toho potřeba opravdu dlouhých expozic. Přestavba běžných přístrojů není ani nějak extra drahá, obvykle několik tisíc.
Odpovědět0  0
Normální záběr, ale s hodně dlouhými časy který bude vyžadovat nasbírání dostatku světla, a jedině ze stativu. S touhle verzí půjde fotit s normálními z ruky udržitelnými časy.
Odpovědět0  0
Americký systém je mnohem složitější, a vztahy mezi pojišťovnami a nemocnicemi extrémně komplexní. Za rozumné peníze nedostaneš pojištění se kterým tě vezmou kdekoliv jako u nás s VZP, každá pojišťovna má své smluvní lékaře a nemocnice, když půjdeš k nesmluvnímu záleží na tom jestli pojišťovna bude souhlasit s úhradou ­(jako že často ne­), a když budeš mít smůlu tak tě v bezvědomí dovezou do nesmluvní nemocnice, zachrání ti život a pojišťovna na ně pak udělá dlouhý nos, a dostaneš účet na dřevo. Ne nadarmo se tomu za oceánem říká zdravotní průmysl, ceny za cokoliv tam jsou neskutečně přemrštěné, tam zdravotní pojištění není kvůli zdraví lidí ale kvůli vývaru a důkladně si hlídají aby nevydali na hlavu víc než dostanou, není ani neomezený limit od pojišťovny ale pouze do výše na kterou je člověk pojištěný ­- a nedejbože dostat rakovinu, to se u běžných pojištěnců rovnou zamítá. Kdo nemá prémiovou pojistku, nemůže počítat s takovým celoplošným krytím na jaké jsme zvyklí mi. A to nemluvím o zubech, na ty je pojištění extra a bez něho třeba běžný můstek stojí klidně i 80 tisíc dolarů. My Češi většinou ani netušíme co máme, jak dobře jsme pokrytí zdravotním pojištěním, pro nás je to přirozené protože ho musíme mít ­(stačí se podívat na tuzemské případy když si na zdravotním někdo udělá dluh, co to způsobuje když vážně onemocní­).
Odpovědět1  1
To sérum má dost omezenou životnost a skladuje se ho malé množství, takže se k němu nedostává lehce, ale v tom ta cenová bomba nevězí. Takhle to vypadá v privatizovaném zdravotnictví, ve státě který nemá povinné zdravotní pojištění, a velká část obyvatelstva z nějakého důvodu není pojištěná ­(buď na to nemají, nebo měli jiné priority­). Potom když nejsi dostatečně dobře pojištěný, nebo nedejbože úplně nepojištěný, tak tě malý pobyt v nemocnici bez problémů celoživotně zruinuje. Viděl jsem případ mladé holky z New Yorku, kterou na noze pokousal rotvailer, a ošetření s léčbou v nemocnici jí vyneslo účet za půl milionu dolarů. Nebýt toho že to ta nemocnice nakonec odepsala jako charitativní akci, celý život by už nebyla šťastná.
Odpovědět0  0
Tuhle bitvu neznám ­- příště se budu muset stavit
Odpovědět0  0
Díky za názory...
Odpovědět0  0
Kdyby takhle vypadala D7100, tak mám ještě dnes zrcadlovku...
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 30.6.201514:31|Bohunka b&w 2
Z těch tří nejlepší ­- velice příjemné světlo a dobrá implementace černobílé.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 29.6.201522:23|Waveless
Velmi klasická, na pověšení na zeď.
Odpovědět0  0
[QUOTE=anežur­]Lištičky je mi líto, ale jinak velice příjemný snímek.­[­/QUOTE­] Taková byla doba ­- člověk musí doufat že je umělá...
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 29.6.201520:52|Bohunka II
Jiskra v oku a přirozené světlo, nic jiného by jsme ani nečekali ;­-)
Odpovědět0  0
Čisté, zajímavé, originální.
Odpovědět0  0
Přesně můj pocit když vyšel ­- na to že to je kompakt působivý balík vybavení a schopností, ale jinak nic revolučního, prostě opravdu pokročilý výkonný foťák s odpovídající cenovkou, ke kterému by se daly najít alternativy.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 26.5.201520:00|Sirotčí hrádek
Tam se mi nikdy nechce lézt, tak aspoň takhle ;­-)
Odpovědět0  0
Což není žádná novinka, používají to už od začátku jejich systému, a ani se tím v podstatě netají ­- časem se k tomu nakonec uchýlí i ostatní, když to bude dobře působit na zákazníka. Což není bohužel případ současného přístupu Samsungu...
Odpovědět0  0
Jen takové upřesnění: 2.5EV ­(a brzy 0.5­) se týká pouze fázových senzorů, pod touto hranicí se přechází na kontrastní ostření jehož citlivost není oficiálně udávána, ale odhaduje se na cca ­-2 EV. Proti králi citlivosti Panasonicu samozřejmě slabší, ještě mají co vylepšovat.
Odpovědět0  0
Díky všem za zastavení a zhodnocení.
Odpovědět0  0
Na hvězdy to nebylo, moc světelného smogu, ale s tímhle krajem se dá blbnout hodiny.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 1.5.201521:37|Nadsvětelná
První dlouhá expozice s Fuji, to jsem měl téčko pár dní, prostě to šlape.
Odpovědět0  0
Tomu říkám kouzlo okamžiku :­-D
Odpovědět0  0
Tak proto najednou NX500 ­"již není v prodeji­"... No, možná to zařízli v klíčovém okamžiku, ale čeští fotografi z toho asi nevykrvácí.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 13.4.20150:19|Po bouřce
Kdepak, to už je vyložený rukopis, ty barvy a dojem ­- během prvního pohledu na náhled hned vím že je to tvoje dílo. Holt kvalita...
Odpovědět0  0
Plnohodnotná pětka jako dává Samsung ke všem foťákům.
Odpovědět0  0
Firmware pro X­-T1 obsahuje ještě jedno, nezmiňované vylepšení ­- po upgradu se rychlost ostření s veškerými objektivy viditelně zvýšila oproti verzi 3.00 ­(která také přinesla zrychlení­), například s 18­-55 o cca 50%, a to hlavně při slabším světle. S nejrychlejšími objektivy je to už dost podobné leaderům trhu.
Odpovědět0  0
Sigma 50­-150­/2.8 je o třetinu delší než 150 makro, takže rozdíl už by to byl.
Odpovědět0  0
Sakini (772) | 19.2.20152:07|Lenka
Standartní čistá práce, studené ladění příjemně kontrastuje s červenou.
Odpovědět0  0
E­-M5 II? To už ti ale fakt hodně ujely nohy, to výstupem není žádný nový zázrak ale furt ta stejná E­-M5. I když se divím že ses ještě nechytil jeho videoschopností, první Olympus CSC se solidním videem a už od začátku ho hypují jako dokonalý nástroj pro natáčení.
Odpovědět0  0