Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Sigma by chtěla představit full-frame snímač Foveon X3 v roce 2024

, , aktualita
Sigma by chtěla představit full-frame snímač Foveon X3 v roce 2024
Kazuto Yamaki, CEO společnosti Sigma, v nedávném rozhovoru potvrdil ukončení dalšího vývoje objektivů pro Micro Four Thirds, pohovořil ale také o budoucím full frame čipu Foveon. Problémy sice trvají, ale chtěl by ho uvést v příštím roce.
Sigma by chtěla představit full-frame snímač Foveon X3 v roce 2024
Myslíte si, že Sigma uvede fotoaparát s full frame Foveonem v roce 2024?
V anketě šlo hlasovat od 28.2.2023 do 27.3.2023. Počet hlasujících: 5
Ne, nestihne to60 %
Ano, stihne to40 %
Společnost Sigma vede Kazuto Yamaki, který je často hostem různých rozhovorů a na rozdíl od mnoha jiných CEO odpovídá i na citlivější dotazy ohledně technologií a budoucích plánů. Nedávno se nechal slyšet, že Sigma ukončí vývoj objektivů pro Micro 4/3, prozradil ale také situaci okolo připravovaného full frame čipu Foveon X3. Jeho vývoj byl ohlášen v roce 2019, stále však čelí mnoha technickým problémům a už v roce 2020 byl dosavadní vývoj zahozen a začalo se od začátku. Později se hovořilo o dalších vývojových chybách i o změně výrobního partnera, loni pak firma hovořila o vstupu do 2. fáze testování, kdy se výsledná struktura testovala na menším formátu. Nyní prozradil, že full frame prototyp čipu stále neexistuje a firma tak nadále není ve 3. fázi vývoje.
 
Sigma fp
 
Stále se pracuje na architektuře pixelů, jsou zde technické problémy a vývoj se v mnoha detailech stále začíná od začátku. Problémy se ale postupně daří překonávat a Yamaki věří, že by Sigma mohla letos přece jen přijít s prototypem. Připomeňme, že full frame prototyp byl plánován už na rok 2022. Pokud to letos vyjde, chtěl by vydat první fotoaparát s novým senzorem v průběhu příštího roku. Myslíte si, že vyjde?
 
Sigma Foveon