Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
Tematické články
Jaký fotoaparát? – 1. díl: kategorie

Jaký fotoaparát? – 1. díl: kategorie

Je to zhruba 2 roky co jsme uveřejnili seriál na téma „Jaký digitální fotoaparát na dovolenou“. Ti, kteří před dvěma lety fotoaparát pořídili, mají už možná situaci vyřešenou. Otázka se ale stále vrací a to tím spíše, že digitální fotoaparáty jsou již v cenové kategorii vysloveně spotřební a tak se často obnovují. Navíc se toho na trhu stalo spousta nového.
18.6.2008, návod, Roman Pihan
Jaký fotoaparát? – 2. díl: kategorie II

Jaký fotoaparát? – 2. díl: kategorie II

V minulém díle jsme začali naší klasifikaci digitálních fotoaparátů s cílem seznámit se s nabídkou na trhu, zorientovat se v ní a tím usnadnit výběr a pořízení fotoaparátu. Nyní budeme pokračovat vyššími třídami fotoaparátů určených k již vážnější práci.
25.6.2008, návod, Roman Pihan, 22 komentářů
Jaký fotoaparát? – 3. díl: základní parametry

Jaký fotoaparát? – 3. díl: základní parametry

V minulém díle jsme dokončili základní roztřídění fotoaparátů do tříd podle jejich vybavení a funkcí. Nyní se podíváme na některé typické funkce a parametry podrobněji. Řada z nich sice není nijak nová, ale i když se stále zlepšují, představují stále reálné limity práce.
2.7.2008, návod, Roman Pihan, 10 komentářů
Jaký fotoaparát? – 4. díl: další funkce

Jaký fotoaparát? – 4. díl: další funkce

V minulém díle jsme popsali základní faktory při výběru fotoaparátu. Nyní se podíváme na některé nové funkce, které se u fotoaparátů objevily v poslední době a mohou být tedy kriteriem výběru u novátorsky orientovaných a/nebo pokročilých uživatelů. Dnes začneme obecným přehledem a stabilizací obrazu.
9.7.2008, návod, Roman Pihan, 4 komentáře
Jaký fotoaparát? – 5. díl: stabilizace

Jaký fotoaparát? – 5. díl: stabilizace

V minulém díle jsme začali popisovat nové funkce, které se na trhu digitálních fotoaparátů objevily v poslední době. Nyní budeme pokračovat podrobným popisem sice principem staré, ale dnes v mnohých ohledech zdokonalené stabilizace obrazu.
16.7.2008, návod, Roman Pihan, 7 komentářů
Jaký fotoaparát? – 6. díl: funkce automatiky

Jaký fotoaparát? – 6. díl: funkce automatiky

V minulých dílech jsme začali popisovat nové funkce usnadňující amatérům i profesionálům fotografování a probrali jsme zejména stabilizaci obrazu (očíslovanou Ia). Nyní budeme v tomto popisu pokračovat a zaměříme se na expoziční a ostřící automatiku.
23.7.2008, návod, Roman Pihan, 4 komentáře
Jaký fotoaparát? – 7. díl: ovládání

Jaký fotoaparát? – 7. díl: ovládání

V minulém díle jsme se věnovali zejména růstu inteligence automatiky v souvislosti se stanovením expozice a ostřením. Nyní se zaměříme na problematiku stále nedostatečného dynamického rozsahu a podíváme se také na novinky v ovládání.
30.7.2008, návod, Roman Pihan, 2 komentáře
Jaký fotoaparát? – 8. díl: pokročilé funkce

Jaký fotoaparát? – 8. díl: pokročilé funkce

V minulém díle jsme se věnovali funkcím usnadňujícím ovládání fotoaparátu (IIa. a IIb.), a to zejména při plně automatickém fotografování. Nyní tento popis dokončíme a podíváme se na podobné funkce používané pro třídu DSLR.
6.8.2008, návod, Roman Pihan, 3 komentáře
Jaký fotoaparát? - 9. díl: přenos dat

Jaký fotoaparát? - 9. díl: přenos dat

V minulých dílech jsme se věnovali zejména novým funkcím, které se více méně týkaly fotografování. Technologický vývoj kolem nás ale proniká i do fotoaparátů, a tak se v nich integruje stále více elektroniky se zcela novými možnostmi.
13.8.2008, návod, Roman Pihan
Jaký fotoaparát? - 10. díl: nové technologie

Jaký fotoaparát? - 10. díl: nové technologie

V minulých dílech jsme se věnovali některým novým technologiím a dnes budeme v tomto popisu pokračovat. Víte třeba jaké možnosti vám při fotografování nabízí poziční systém GPS nebo jaké využití přináší dnešním fotoaparátům standard videa ve vysokém rozlišení? Pokud ne, tak čtěte.
20.8.2008, návod, Roman Pihan, 4 komentáře
Jaký fotoaparát? – 11. díl: nové technologie II

Jaký fotoaparát? – 11. díl: nové technologie II

V závěrečném díle seriálu dokončíme popis nových technologií, dotkneme se otázky „Kompakt nebo DSLR“ a celý seriál uzavřeme. Slovo „uzavřeme“ je však jen relativní, protože vývoj v oblasti fotoaparátů je tak rychlý, že je jen velmi obtížně možné považovat jakýkoliv seriál o nich za „uzavřený“.
27.8.2008, článek, Roman Pihan, 6 komentářů